Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megkérte a kezem, de esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérte a kezem, de esküvőt még nem akar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom februárban megkérte a kezem. Beszélgettünk az esküvőről is, de ő a jövő évben még nem akarja. Talán majd 2-3 év múlva. Még szeretne független lenni egy kis ideig, egy kis pénzt gyűjtögetni, stb. Minek kérte meg akkor a kezem?

Én már vágyom a közös életre, saját házra, családra, gyerekre. Ő még nem akarja. Adjam vissza neki a gyűrűt? Vagy várjak türelmesen, hogy egyszer megjön a kedve az esküvőhöz? Úgy érzem becsapott, mert feltette a kérdést, de elvenni még nem akar.


2013. ápr. 15. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy álltok anyagilag, mióta van munkátok, hány évesek vagytok?

Ezek nélkül nem lehet semmit írni.

2013. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Én visszaadnám mert 30 felett nem várok olyan férfire aki nem gondolja komolyan (kopp-kopp szerencsére megvan az igazi), de ez attól is függ mennyi idősek vagytok.

Bár, az hogy független akar lenni... én visszaadnám a gyűrűt.

2013. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Az eljegyzés csak egy szimbólum, nem ér semmit. De kitűzött esküvő nélkül még annyit sem ér.

Ilyenkor olyan érzésem van, mintha a srác egy eljegyzéssel be akarná fogni egy időre a lány száját, hogy ne rágja a fülét a közös élet miatt.

Úgy érzi, hogy 2-3 évre felszabadult a nyomás alól, ezzel a gyűrűvel.

2013. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Attól, függ ha kihisztizted a gyürűt és ő megvette, csak hagyd abba a hiszit de még ő nem állt készen rá, akkor jogos tőle.
2013. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Az ismeretségi körömben történt, hogy egy pár 7 évig volt menyasszony-vőlegény státuszban, aztán szétmentek. Sosem tűztek ki igazából esküvői időpntot. Nem is volt semmi értelme így a dolognak.


Egyébként egy megoldás van: Egyszer nagyon komoylan leülni és megbeszélni vele a dolgokat. Ezt, amit ide leírtál, hogy becsapva érzed magad és tisztázzátok a dolgokat.

2013. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Divat lett mostanában, hogy csak eljegyzés van, de esküvő nincs, aztán évekig játsszák a menyasszonyt, vőlegényt. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, de azért én ezt nem igazán értem. Eredetileg már az eljegyzés is arról szól, vagyis arról szólna, hogy elkötelezzük magunkat a másik mellett és össze akarunk házasodni. Ezért kicsit furcsa nekem ez a "független akarok maradni" féle indoklás. Eleve már akkor nem független valaki, ha kapcsolatban él. Hát még ha jegyességben. De ha tényleg így érez valaki, akkor én is feleslegesnek látom az eljegyzést, mert hát mire? Arra, hogy hátha majd pár év múlva meggondolja magam? Na és ha nem? Szerintem eljegyezni magát bőven ráér akkor az ember, mikor már biztos a dolgában, már vágyik arra, hogy összeházasodjanak, mikor már teljesen eldöntötte, mikor már tervezgeti az esküvőjét.


Szerintem a párod egy hirtelen érzelmi felindulásában kérhette meg a kezed, esetleg azért (nem tudom, hogy volt, csak tippelek), mert tudta, hogy te ezt szeretnéd és valamivel örömet akart szerezni. De nem gondolta ő még ezt komolyan.

Ha becsapottnak érzed magad és ha te úgy érzed (és elvileg így is lenne), hogy az eljegyzés a házasság "előszobája", akkor beszéld meg vele, hogy így nem látod értelmét annak, hogy jegyesek legyetek.

Vagy várhatsz is pár évet, hátha szerencséd lesz, és megjön a párod kedve a házassághoz. De én azt hiszem, az előzőt tenném. Te tudod, mit vársz egy kapcsolattól és minek látod értelmét.

2013. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
igaz, én még nem voltam eljegyezve sem, mégis azt mondom, hogy visszaadnám. persze nem utalásokkal tűzdelve, duzzogva, hanem leülnék vele beszélni, hogy "Figyelj drágám, nem akarlak megsérteni, de szerintem így nincs értelme a jegyességnek, szeretném visszaadni a gyűrűt. Ha úgy érzed, készen állsz, hogy elvegyél, majd akkor beszélünk a dologról." Egyébként régebben nem beszéltetek ezekről a dolgokról? Családalapítás, stb.? Mert ha volt róla szó, szerintem nyugodtan felhozhatod azt is, hogy te esetleg szeretnél már ebben is gondolkodni. Én nem tudnék olyan férfi mellett élni, akinek nagyon eltérőek az igényei ilyen téren. Ezzel persze nem azt mondom, hogy szakíts vele (mint ahogy az itt gyk-n olyan menő:D), hanem hogy beszéljetek.
2013. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én pont fordított esetben vagyok.Eljegyzési gyűrűt kaptam karácsonykor,erre még azt mondom oké,de tudja a barátom hogy nem akarok férjhez menni,tehát nálunk ő erőltetné ezt a dolgot.Én is visszaadnám a helyedben,mert nincsenek közös célok,vagyis időbelileg nem stimmel.
2013. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is megkérte a párom a kezem, még anyukámtól is, gyűrűt is csináltattunk, de az esküvőt csak nem tűztük ki. Én úgy gondoltam, nem ez a fontos, nem a papír meg a formaságok, hanem az, hogy jól megvagyunk, szeretjük egymást, a kapcsolatunk rendben van. Tehát hagytam a dolgot annyiban, hordtuk a gyűrűt, és éltük az életünket.

Aztán jó 5 év múlva hozakodott vele elő, hogy meg kellene tartanunk az esküvőt, meg vállaljunk babát. 4 éve házasodtunk, 3 éves a gyerkőcünk. Nem bántam meg, hogy nem sürgettem, nem maradtam le semmiről. És kár lett volna emiatt szakítanunk, nagyon jó a kapcsolatunk azóta is. Ha sürgetem, szerintem csak elvettem volna a kedvét a házasságtól.

2013. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Lehet azért, hogy "befogja a szád". Nem sértésnek szántam.
2013. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!