Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vegetáriánusoknak milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegetáriánusoknak milyen ételeket szoktak lakodalomba?

Figyelt kérdés

ebédre, uzsonnára, vacsorára és éjfélre is kellene valami.

nem lesz túl sok vegetáriánus és gondoltuk, hogy ők akkor majd egy helyre lesznek ültetve.... de hát sima zöldséglevest csak nem adhatunk nekik egy lagziba, vagy mégis?



2013. máj. 13. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk kaptak levest, utána gombapörit galuskával, a vegyestálon rántott sajt, rántott gomba, rántott karfiol, rizs, ilyesmik voltak.

Éjfélkor pedig szójafasírt, ilyesmik.

2013. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Én egy jó ideje nem eszem húst, leírom, én minek örülnék. :)


Levesnek egy tejfölös vagy tárkonyos zöldségraguleves tökéletes. A krémlevesek is jók, pl. gombakrémleves, burgonyakrémleves stb. Ezek tejszínesen, jó kis fűszerezéssel alkalmibbnak mondható ételek, ha amiatt aggódnál. :)


Főételnek a rántott zöldségeket ajánlják mindenhol, de azért az elég egysíkú, és tényleg csak frissen sütve jók. :) Valami jó kis sajtos-zöldséges vagy tejszínes tepsis étel szerintem jó választás lenne, amit a pörkölthöz hasonlóan lehetne tészta vagy burgonya körettel fogyasztani. Mellé salátákat is érdemes rendelni, de ebből jó sokat, mert a húsevők is nagyon szeretik őket a nyári melegben. :)

2013. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Az első válaszban a gombapörkölt is nagyon jó ötlet!
2013. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

hát attól függ mennyire vegák.

Pl ha megeszik a halat lehet csukapaprikás.

De ha mondjuk még a tojást, sajtot sem akkor maradnak a rakott zöldségek.


Vega és vega között is van különbség.

2013. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Én 20 éve vegetáriánus vagyok. Sosem eszem húst. Nemrég voltam lagziban, és azt kell hogy mondjam, isteni finom ételekkel kedveskedtek.

Kimondottan bejött nekem a krémlevelek, ezek közül is a spárgakrémleves. Volt rakott brokkoli, fűszeresen, besamelmártásban, és volt rakott bav, ahol a húst szőjával pótolták és a tetejére sajtot olvasztottak. Nagyon finom volt, és mi vegetáriánusok is választhatunk. Vagyis nem csak 1 féle étel volt.. Csináltak gyümölcs salátát, és saláta tálat..Ceasar salátától kezdve a krumpli salátáig. Később mesélték, hogy minden elfogyott, mert mindenki ette, annyira finom volt..

2013. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Tudtommal a lakodalmas menü nem szokott meglepetés lenni a vendégek számára.

Miért nem kérdezed meg őket? :D

Mondhatunk mi bármit ha egyszer úgyis ők eszik meg.

2013. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Azért az nem mindegy, hogy a tojás, tejtermékek beleférnek-e. A halevés meg nem vegetáriánus szokás.

Én nem vegaként is örülnék egy gyümölcslevesnek. :)

Arra viszont nem ártana figyelni, hogyha a tojás belefér, akkor a rántott zöldségeket ne már abban az olajban süssék, amiben a rántott hús is sült!

2013. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
A vegetáriánusok nem esznek semmilyen húst, halat sem. Minden más csak mai kitalált divat, de semmi köze az eredeti (i.e. kialakult) vegetarianizmus eszméihez.
2013. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Ki pontozgat le mindenkit, aki válaszol és jó ötleteket ír? :o
2013. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 gabszem ***** válasza:
27%

a sültestálon szokott lenni rántott karfiol, rántott gomba, köretek, saláták

én nem fogok rájuk külön főzetni, de szerintem nálunk nem is lesz vega.

2013. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!