Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Református esküvőnél milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Református esküvőnél milyen feltételek vannak?

Figyelt kérdés
Én református vagyok, párom római katolikus. Ökumenikus eskövőt nem akarunk!

2013. máj. 27. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Mos tmár lassan semmilyen. Érdemes bemennetek a helyileg illetékes lelkészi hivatalba, és ott megkérdezni, sokszor egyházközségenként eltérő, melyik lelkész mit kér.
2013. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én igaz katolikus vagyok, de úgy tudom, annyi a feltétele, hogy az egyik fél legyen reformátusnak megkeresztelve és előtte meg legyen tartva a polgári, mivel a református esküvő gyakorlatilag a polgári házasságkötés megáldása.
2013. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak annyi, hogy egyikőtök legyen református. Kérdezzetek meg egy református lelkészt, ő majd megmondja mi kell.
2013. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez helytől függ. Itt nálunk pl. (megyeszékhely) nem kérnek papírokat, bemondásra elfogadják, hogy meg vagy keresztelve vagy sem. Mikor felveszik az adatokat, elmondták a tudnivalókat, hogy mennyi az esketés, és azt lehetőleg előtte azért jó lenne, ha befizetnénk, meg akkor kérdezik a vallásod, anyád, apád, tanúd és nekik mindőjüknek a vallását, foglalkozásod stb. Na és akkor mikor ez megvolt, akkor megkérdezték, esetleg konfirmáltak-e. De nem kértek semmit róla, pedig ebben a városban előtte nem jártunk náluk sose, szóval ők nem ismertek minket egyáltalán. Bármit bemondhattunk volna alap nélkül.


A honlapjukon a leírás amúgy azt mondja, hogy ha a pár egyik tagja nem részesült a keresztségben, akkor szeretettel meghívják az alkalmaikra, ahol előkészítik és lekonfirmálhat, DE ha már más keresztény egyház tagja, akkor természetesen nem kívánják betéríteni magukhoz.


Ahova előtte jártunk ott erre meg is jegyezték, hogy nem nagy örömmel hallják, a dolgot. De a keresztelés nekik elég lett volna, csak ők nem bánták volna a keresztlevelet.


De pl. nagyanyám falujában meg ott a környéken nem adnak össze, míg le nincs mindkét (református) fél konfirmálva is. Igaz, hogy magánórák, gyorstalpaló keretein belül megoldható, nem kell egy évet járni a többiekkel, ha úgy van, de megkövetelik előre, vagy legalábbis el kell kezdeni a dolgot, és akkor utólag megcsinálni. Ha az egyik fél másik "fajta" keresztény, akkor az mindegy, csak keresztelve legyen.


Szóval összességében a párod szempontjából semmit sem fognak előírni, mert katolikus ezzel nem foglalkoznak, meg van keresztelve és kész. Esetleg gyülekezetenként változhat, hogy akkor neked kell-e konfirmáltnak lenni vagy sem, meg az is, hogy akkor kérnek-e erről papírokat vagy sem.

2013. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ahova előtte jártunk ott erre meg is jegyezték, hogy nem nagy örömmel hallják, a dolgot. "


Mármint azt a részt, hogy bemondásra minden el van fogadva, nem azt a részt, hogy nem akarják beszipkázni az egyéb keresztény egyházakhoz tartozókat.

2013. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!