Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági ajánlat visszautasít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági ajánlat visszautasítása anyagi okok miatt. Más is járt így? Megbánta vagy sem?

Figyelt kérdés

Két éve együtt vagyok egy nagyon rendes férfival. Szeretem, tisztelem. De most nemet mondtam a házassági ajánlatára az anyagiak miatt.


Én egyedül nevelem a fiamat. Nem szórhatom a pénzt, de valahogy megvagyok a közalkalmazotti fizetésemmel.

Ő 10 éve dolgozik szintén közalkalmazottként keres 80 ezret, amiből 25 ezret kifizet gyerektartásra a két gyermeke után (4 éve váltak el). A fennmaradó összeg tehát 55 ezer. Arra nem láttam példát az elmúlt két évben, hogy másodállást vagy valamilyen plusszmunkát vállalt volna. Így viszont nem tekinthetek rá biztonságot nyújtó családfőként.

Vérzik a szívem és utálom emiatt ezt a világot, de nem merem vele összekötni a sorsomat.


Volt valaki hasonló helyzetben?


Légyszíves tartózkodjatok a minősítgetésektől. Se engem, se őt ne bántsátok durva szavakkal.

Köszönöm


2013. máj. 29. 13:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt meg tudlak érteni,ennyiből vegtálni lehet,nem közös jövőt tervezni.


Valószinű jól átgondoltad.


Akkor döntöttem volna másképp,ha a két gyerek lassan nagykorú,onnantól nincs fix összeg amivel támogatni kell őket,vagy nem akarunk közös gyereket vagy tesz azért hogy ne ennyiből tengődjön.

De így...

2013. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
csak az nem tiszta,hogy eddig is eltartottad a fiad és ha összejöttök ezután is el tudod nem? Mindent meg lehet oldani és ha összeköltöztök max ugyanúgy épp hogy el tudod tartani a fiad mint eddig:S külön számla vezetés stb.-.-
2013. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha odaköltözik hozzád, akkor az az 55,000 nem elég a ráeső rezsire és kajára? o.O
2013. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos vannak helyzetek, amikor a szerelem édeskevés. Én megértelek. 55 ezer Ft-ból nem tudja még magát sem fenntartani, legfeljebb ha hitelmentes saját lakásban lakik, és rezsit+alapvető élelmiszeren kívül semmire sem költ soha, és mindenből a legolcsóbbat vesz. Te el tudod tartani magadat meg a fiadat is, és látszik a kérdésedben, hogy nem arra hajtasz, hogy valaki eltartson Titeket. Ami téged inkább zavar, hogy az úriember akármilyen szép és jó, egy fűszálat nem tesz azért, hogy előbbre vigye a sorsát, hogy többre vigye, hogy több legyen. És itt nem vagyonhalmozásra kell gondolni, hanem csak egy normális életvitelt. Viszont ha nem akarsz vele többet, ezt neki is meg kell mondanod, és elfogadni, ha mást keresne magának, aki benne van ebben a vegetálós, tesco-gazdaságos életben.
2013. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
attól függ ki hova költözik,van e neki elég nagy lakása 3-nak vagy neked van e.Beköltözik és beadja a közösbe az 55 ezrét.Persze lehet vannak olyan dolgok amiket ide nem írtál le de nyomós érvek.
2013. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
férfiként mondom, hogy elismerésem a döntésedért ... biztos nem volt könnyű, viszont racionális
2013. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem szakítottam meg vele a kapcsolatot, továbbra is együtt vagyunk és boldog vagyok vele, de a jövőt nem akarom így bebetonozni.

A gyerekei 13 és 9 évesek.

2013. máj. 29. 13:54
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Érthető a döntésed. Nekem ebből az látszik, hogy a férfi rendes ugyan, de nincs ambíciója. Én a páromban azt tisztelem a legjobban, hogy minden követ megmozgat a közös jövőért, és annak ellenére, hogy nincsenek anyagi gondjai (többszörösét keresi a 80 ezernek), rendszeresen vállal például korrepetálást. Jó, mondjuk szeret is tanítani. De nem ez a lényeg, hanem a hozzáállás. Ha az illető férfi csak úgy eléldegél, az tényleg nem kecsegtet túl vonzó jövőképpel.
2013. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Bocipók ***** válasza:
56%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Ha legalább lenne látszatja, hogy igyekszik a helyzetén változtatni, akkor hosszú távon fel lehetne rá nézni, mint férfire.

Ennyi pénzből gondolom visszaköltözött a szüleihez és nincs saját lakása, amit kiadhatna.

2013. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak rezsiből és kajából áll az élet.


Egyrészt szerelmes nőként bennem is tombol az örökké együtt, tűzön-vízen, szegénységben-gazdagságban lendülete... Másrészt mélységesen megértelek.


A probléma egyébként szerintem nem az, hogy mennyi pénze van, hanem hogy nem tesz semmit azért, hogy előrébb jusson. És ezt nem bántásnak szánom, de úgy látom, hiányzik belőle az egészséges törekvés, ami nemcsak pénzre, de szakmai, hivatásbeli előrelépésre is vonatkozik. Ambíciótlan. Ettől még mondjuk ha olyan típus, lehet zseniális, melegszívű, nagyszerű családapa, de mellette talán fel kell készülni arra a nőnek, hogy apuka fog a gyerekekkel foglalkozni, esetleg ő is marad otthon, és a nő fogja eltartani a családot.


A kérdés persze nagyon kényes, mert most jöhetnék én is a "ha igazán szereted, hozzámész akkor is, ha szegény" szöveggel. Csakhogy itt azért nem két életkezdő fiatalról van szó. Mindkettőtöknek volt már családja, neki házassága is (rólad nem derült ki). Ez már nem a "romantikázzunk együtt vajaskenyéren" időszak. Neked pedig a fiadra is gondolnod kell. Ő csak egyre több pénzbe fog kerülni, a párod bére - ahogy látom a helyzetet - nem fog az egekbe szökni a közeljövőben. A gyereked taníttatása, elindítása az életben kérdésessé válik, ha a párodda folyton a létért küzdötök.

Fájdalmas döntés lehetett, remélem azért a párkapcsolatotok túléli.

2013. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!