Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági ajánlat visszautasít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági ajánlat visszautasítása anyagi okok miatt. Más is járt így? Megbánta vagy sem?

Figyelt kérdés

Két éve együtt vagyok egy nagyon rendes férfival. Szeretem, tisztelem. De most nemet mondtam a házassági ajánlatára az anyagiak miatt.


Én egyedül nevelem a fiamat. Nem szórhatom a pénzt, de valahogy megvagyok a közalkalmazotti fizetésemmel.

Ő 10 éve dolgozik szintén közalkalmazottként keres 80 ezret, amiből 25 ezret kifizet gyerektartásra a két gyermeke után (4 éve váltak el). A fennmaradó összeg tehát 55 ezer. Arra nem láttam példát az elmúlt két évben, hogy másodállást vagy valamilyen plusszmunkát vállalt volna. Így viszont nem tekinthetek rá biztonságot nyújtó családfőként.

Vérzik a szívem és utálom emiatt ezt a világot, de nem merem vele összekötni a sorsomat.


Volt valaki hasonló helyzetben?


Légyszíves tartózkodjatok a minősítgetésektől. Se engem, se őt ne bántsátok durva szavakkal.

Köszönöm


2013. máj. 29. 13:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
57%
szerintem nem fontos összeházasodnotok. Téged pedig nem lehet ezért elítélni.
2013. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A lakáskérdés sem egyszerű. Nekem van saját házikóm, de csak másfél szobás, rosszul szigetelt (ezért télen le is zárom a kis szobát és csak egyet használunk). Ő Erdélyből költözött át és itt csak egy kis szobát bérel.

Ha összeköltöznénk, akkor költeni kellene a házra (bővíteni, szigetelni) nem is keveset (de nincs rá való).


Természetesen elmondtam neki, hogy emiatt nem akarok vele összeházasodni. Megértette.

2013. máj. 29. 14:04
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

A házhoz: ha veszel öntapadós hátuljú szivacs vagy gumiszalagot, azzal az ablakkereteket körbe tudod ragasztani, ahol az ablakszárny felfekszik a tokra, ez télen sokat segíthet, és nagyon kis beruházás! :) Métere 1-2 száz forint.


Tudom, hogy nem a kérdéshez tartozik, és bocsi, csak most valahogy elszorult a szívem, ahogy a kis házra gondolok, meg rátok a kisfiaddal és a pároddal...

2013. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
78%

Ha anyagi okok miatt szakítanál vele, becsmérelnélek. De hogy anyagi okok miatt nem kerülsz vele jogi kötelékbe az jogos.

A szerelem nem pénzfüggő. A házasság azonban lehet az.

2013. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy nem akarod "bebetonozni magadat" ebbe a kapcsolatba, azt jelzi, hogy ez az ember korántsem tökéletes neked, és vársz a jobb partira, ameddig meg nincs, jó ő is. Ha ez neki megfelel, semmi gond. De maximálisan megértelek, egy ambíció nélküli ember, aki kétgyerekes elváltként úgy él, mint egy egyetemista, egyik napról a másikra, és NEM IS TESZ ELLENE SEMMIT (EZ A FŐ GOND) senkinek se partiképes élettárs. Gyakorlatilag nincs jövője, akármennyire is jó ember, egy kisebb váratlan kiadás, vagy egy havi munkanélküliség a híd alá juttatná, téged meg rántana magával. Nem a tündérmesék korszakát éljük, napfényből nem lehet megélni.
2013. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
79%
Meg tudlak érteni. Nem jó parti az elvált gyermekes apuka ennyi pénzzel.
2013. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
23%
Csak egy kérdés, hogy a volt férjedet is ennyire sajnálod, és még, hogy a nők nem tudnak válás után új életet kezdeni.
2013. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

15-ös

Hát pont emiatt vagyok szomorú. Az ember maga éppenhogy tökéletes lenne nekem. Csak a helyzete nem az.


Egyébként azért valamilyen ambíció van benne, mert elkezdett egyetemre járni. Két évet meg is csinált, csak aztán most kihagyott egy évet a tandíj miatt...és nem tudni még, hogy szeptemberben fogja-e tudni folytatni.


Olyan jó lenne minden, ha nem ilyen bérek lennének Magyarországon, mint amilyenek vannak...

2013. máj. 29. 14:23
 19/30 A kérdező kommentje:

17-es

Igen, sajnálom a férjem. Egy reggel elment életerősen boldogan, délben már a hírekben szerepelt, mint halálos közúti baleset áldozata...

2013. máj. 29. 14:25
 20/30 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező!


Nagyon kemény a történeted, és le a kalappal.


Viszont: nem anyagi szempontból próbáld támogatni a párod. Egyetem nélkül is van egy csomó dolog, amit vállalhatna. Pl. ha ügyes kezű, akkor keressetek egy asztalosműhelyt, ahol részmunkaidőben, hétvégén, este stb. betanítják ingyen. Ő segít a melóban, amit tud, közben megtanulja a szakmát. Ha ügyes, beválik, akkor utána már fizetnek is majd neki. Az egyetem meg ilyen szempontból csak "pénznyelő" - mondom ezt két diplomával. Nagyon soká térül meg (ha egyáltalán megtérül) a tanulás.

Legyetek találékonyak, mert ahogy látom, sütnivalóból jutott neked! Intelligens nőnek tűnsz, keressétek meg azt, hogyan javíthatnátok a helyzeteteken!

2013. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!