Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen nevet írjak ültetőkárty...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen nevet írjak ültetőkártyára, ha valaki elvált, de megtartotta az ex nevét?

Figyelt kérdés

Anyukám szülei elváltak 26 éve, de valami okból a nagymamám megtartotta a nevét, azaz a neve Kiss Lászlóné.

A nagypapám újraházasodott 6 éve, és az új feleségét Kissné Kovács Margitnak hívják.

Én a nagymamám leánykori nevét használnám, hiszen már nem a nagypapám felesége, már a születésem előtt elváltak. Viszont anyukám azt mondja, hogy mivel a neve hivatalosan Kiss Lászlóné, ezért azt használjam.

Mivel minden nagyszülőt, illetve idősebb rokont egy asztalhoz ültetjük, ezért ráadásul egy asztalon szerepelne így:

Kiss László

Kissné Kovács Margit

Kiss Lászlóné


Ez szerintem nagyon gáz.


Mit javasolnátok, mi legyen?


2013. jún. 27. 11:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hivatalosan használt nevét írnám rá abból tuti nem lehet gond, hiszen azt használja (akármilyen okból is)
2013. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
Én a lánykori nevét íratnám rá, úgy is gondolom Juci néninek és nem a férjezett nevén hívják az ismerősök.
2013. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem annyira gáz. Erről az jut eszembe, hogy anyukámnak és a nagymamámnak ugyanaz volt az asszonynevük, mivel a nagypapámat és apukámat ugyanúgy hívták és mikor levelet írtak egymásnak a címzettnél a feladónál ugyanaz a név szerepelt, mintha saját maguknak küldözgetnének levelet. Na, az vicces volt, viszont még az sem volt gáz. :D
2013. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gáz kicsit. Mondjuk szerintem az is gáz, ha valaki megtartja a volt férje nevét.

Ettől függetlenül édesanyádnak igaza van. Én egy átmeneti megoldást választanék.

Pl. ha Ibolyának hívnák, azt írnám az ületetőkártyára, hogy Ibolya nagyi, a nagyapádhoz hogy Laci nagypapi... Így sokkal személyesebb, és elkerülöd a problémát.

2013. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
szerintem a hivatalosan használt nevét,és zárójelbe a lánykorit is,így totál-full minden elvárásnak eleget tennél.
2013. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne igazán gáz, ha mindegyiküket Kiss Lászlónénak hívnák. :D De amúgy szerintem nyugodtan írd rá így a nevüket.
2013. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én szerintem ha valaki válik, akkor automatikusan vissza kellene cserélnie a nevét, nagyon ellenzem az ilyet, hogy 26 év után is megtartja. Főleg, hogy 23 éve együtt van a párjával.

Az Ibolya mama meg Laci papa ötletet vetette fel a vőlegényem is, de akkor mindenkinek becézett nevét kellene írni, mert az még furább, ha csak nekik szerepel így. Viszont ahol 3 Andrea, meg 2 Gábor ül együtt, ott ez kivitelezhetetlen.

2013. jún. 27. 11:13
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt irnám rá ahogy szólitva van

Klárika nagyi,Laci papa,stb

2013. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy óriási lagzi, akkor én a becenevesre szavaznék.


Számomra sokkal kellemesebb élmény azt látni, hogy mondjuk "Ercsi" ahelyett hogy Kovács-Nagy Erika (fiktív név). Valahogy az ilyen Laci papa jellegű nevek egyszerűen mosolyt csalnak az ember arcára...:)


Tényleg van olyan asztalotok, ahol 2-3 azonos nevű ember ül együtt? A beceneveik sem különböznek esetleg? Mert akkor még az is szóbajöhetne, hogy a családtagoknál a becézős forma, barátoknál teljes név:)

2013. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló dolgokon agyalok én is, nem tudom mit írjunk a kártyákra...


Ha több ugyanolyan nevű van, akkor szintem a becézett nevét..

Pl

Kiss Pityu


Kovács Pityu


Vagy nálunk van István is, de Pistiként szólított is, vezetéknév, plusz a keresztnév, de lehet, hogy csak pl egy 5 fős család esetén, mind az 5 helyre "Kiss család" kártyát teszek...


Én úgy írnám, hogy


Kissné Marika (néni), ha nénized..



Most voltam esküvőn, ott volt egy nagy tábla, azon voltak a nevek asztalokhoz rendezve, az asztalokon pedig már csak a becenév volt. Ez sem rossz ötet.

2013. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!