Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit szólnátok, hogyha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit szólnátok, hogyha a férjetek nem akarna elmenni egy rokonotok esküvőjére?

Figyelt kérdés

Elkezdett számolgatni. Ruhák, utazás, szálloda, ajándék, stb, és arra jutott, hogy ez nagyon sokba kerül. Nem éri meg elmenni, így ne menjünk el.


Ti mit szólnátok ehhez?


2013. jún. 30. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit?


Ha igaza van, egyetértenék,

ha nem, akkor pedig bebizonyítanám az én igazam.

2013. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen rokon, és hogy a mi esküvőnkön ott volt-e. Mert ha közeli és ott volt az esküvőn úgyszólván kötelező. Különben én is utálok esküvőre járni, szóval nem lepne meg ha ő sem szeretne menni.
2013. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám, ha tényleg nem fér bele.
2013. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyire közeli rokon, milyen a viszony, szeretnél-e menni. Egyébként szerintem is sokba van egy esküvő, ha másik városba kell menni.
2013. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van
2013. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendben dragam, teljesen igazad van.
2013. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg nagyon drága és muszáj a szálloda is, meg messze is van akkor én megérteném főleg ha nem közeli rokonról van szó.

A barátnőmmel mi is megvoltunk hívva egy esküvőre, mi még nem vagyunk házasok, meg anyagi dolgok miatt még nem tervezünk esküvőt sem de akkor mi sem mentünk el. Szállás adva volt egy másik rokonnál de mivel a szüleim plusz a két húgom egy autóval mentek volna, én maximum befértem volna de szűkösen akkor a párommal még egy autó kellett volna ami 200 km távolság az kicsit sok lett volna csak oda. Plusz az ajándék, ruha az adva volt mert a ballagási öltönyöm bőven jó lett volna meg barátnőmnek is lett volna ruhája, de akkor az is nekünk lett volna bőven 30 ezerbe is legalább mindennel együtt. Oké hogy az nem pénz de akkor mi sem engedhettük volna ezt meg magunknak tömegközlekedéssel meg bonyolult oda jutni több átszállás meg minden, várakozás, sok idő elment volna és kb ugyanannyiba lett volna a kettőnk jegye mint a benzin költség.

Mi sem mentünk el akkor. Igazából a szüleim sem ragaszkodtak hozzá meg azt mondtuk hogy túlóráznom kell, ami végül igaz is volt de vehettem volna ki rá szabit.

2013. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem mindegy, milyen rokonról van szó. Ha olyan, akivel szoros a kapcsolat, nagyon szeretem, akkor próbálnék valami megoldást találni.

Ha olyan, akivel nem nagyon tartjuk a kapcsolatot és nem is fontos a számomra, akkor én sem mennék el, hanem udvariasan visszautasítanám a meghívást.

Az utazás annyi amennyi, viszont az ajándéknak nem feltétlenül kell drágának lennie, és a ruhára sem biztos, hogy olyan sokat kéne költeni. Ha olyan a kapcsolat a rokonnal hogy mindenképp el akarsz menni, akkor ő úgy is tudja, mi az, amit megengedhettek magatoknak, és nagyon nem az fogja érdekelni, hogy mi van rajtatok és mit vittetek neki, amíg az szívből jön. Én legalábbis így vagyok ezzel. Nagyon fájna, ha az egyik unokatestvérem nem tudna eljönni az esküvőmre, ha anyagi okai lennének, biztos én magam is segítenék neki, mert a jelenléte lenne a fontos, nem az, hogy mit hoz és miben.

2013. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mennék nélküle. Ha nekem fontos lenne, akkor mondhatna bármit, foghatná a pénzt bármennyire, akkor is mennék. Ha jön, jön, ha nem, nem. Egy esküvő tényleg sokba kerül a vendégeknek is általában, de szerintem azért egy kibírható összeg. Ruhátok gondolom van, a férjednek is biztos van egy öltönye, minek kéne vadiújat venni? Nem kell 5*-os szállodába aludni. Panziókban 2500 Ft/fő/éj-től lehet szállást foglalni. Az utazáson valóban nem lehet spórolni, akár benzin, akár vonatjegy, az bizony nem olcsó. Ajándékon sokan szoktak spórolni, hogy valami régi vázát ami már senkinek nem kell, de szép, azt rásózzák az ifjú párra. De ha nem akartok sóherek lenni, akkor ez is valóban egy nagyobb összeg, akár ajándékot szántok nekik, akár pénzt. Olyan nincs, hogy egy esküvőre "nem éri meg" elmenni. Ha a szomszéd utcában lenne az esküvő sem érné meg nektek elmenni, hiszen ott sem kaptok majd semmit, max. kaját, még ha nem is kerül nektek semmibe. De a szomszéd utcába is kéne ajándék, meg ha nincs ruhátok, akkor az is. Lejönne a kb. 5000 Ft-os szállás, meg a benzinköltség.
2013. júl. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen a rokoni kapcsolat, mennyire áll hozzám közel a rokonom.
2013. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!