Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyarországon mindenhol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon mindenhol legalább 1 hónappal a szertartás előtt személyesen kell időpontot foglalni?

Figyelt kérdés

Tehát az a fajta spontán esküvő csak egy álom itt,hogy elmegyünk nyaralni valahova (szintén spontán) és azalatt a mondjuk ~1 hét alatt míg ott vagyunk, összeházasodunk?


Köszönöm!:)


2013. júl. 20. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az időpont vagy nem csak az időpont miatt kell.

Hanem a törvény szól úgy, hogy a házasságkötési szándékot a házasságkötés előtt 30 nappal be kell jelenteni.

2013. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,ezért írtam a legalább 1 hónapot,mert hallottam a 30 napról,bár azt nem tudtam,hogy törvény is.Szóval akkor mindenhol ennyire bürokratikusak? Nincs kivétel?:)

Gondolom csak ott lehet a szándékot bejelenteni,ahol szeretnénk is megtartani? Tehát itt sincs kiskapu a szabadabb Életre?:) Köszönöm!

2013. júl. 20. 12:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Most bocsi,még nem néztem utána ennek a törvénynek;úgy is ez a helyzet,ha a lakcímkártyánkkal igazoljuk az élettársi viszonyunkat? Ez ha több év sem lövi ki ezt a 30 napot? Köszi!:)
2013. júl. 20. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
TÖRVÉNY, ezért nincs kibúvó alóla. Ha nem tartja be az anyakönyvvezető, kirúgják és eljárás indul ellene. Hülye lenne ezt kockáztatni.
2013. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na elkezdtem utánanézni,mert a törvénnyel kapcsolatos kérdéseimre az nem válasz,hogy törvény.:)

Eddig ennyire jutottam:

"A házasságkötési szándék bejelentéséről, a bemutatott okiratokról és egyéb nyilatkozatokról az anyakönyvvezető jegyzőkönyvet készít.

A házasságkötés legkorábban a bejelentéstől számított 31. napra tűzhető ki,ugyanakkor a jegyzőkönyv a felvételtől számított 6 hónapig érvényes."

De eddig úgy látom,ezt a jegyzőkönyvet csak ott lehet felhasználni,ahol bejelentjük.... Viszont vannak kivételek is erre a 30 napra.... Szóval majd átböngészek pár jogszabályt,de addig is várom válaszaitokat,köszi!:)

2013. júl. 20. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csjt!

Egyébiránt pedig a jegyző adhat felmentést a 30 napos várakozási idő alól, e csak indokolt esetben.

De felülhetsz egy repcsire, és Las Vegasban simán összeházasodhattok.

Itthon a külföldön kötött házasság csak akkor lesz érvényes, ha a magyar jog szerint is megvoltak a feltételei (18. életév betöltése) és nem volt törvényes akadálya (nem álltok egymással egyenesági rokonságban, nem vagytok testvérek, házastárs volt házastársának egyenesági rokonával nem köthet házasságot, testvér testvérének egyenesági leszármazójával nem köthet, örökbefogadott az örökbefogadóval nem köthet)

2013. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Felmentést az utóbbi években egyre ritkábban adnak, általában akkor szokták megtenni, ha vége felé járó terhesség áll fenn vagy rövid időn belül halált eredményező betegség, ez a két leggyakoribb ok tudomásom szerint.


Spontán esküvő nincs Magyarországon, a már most hihetetlenül leterhelt bíróságok alatt vágná a fát, ha lenne, mivel a válások száma is jócskán megnőne.

A vegasi esküvő sem olyan spontán, mint ahogy a filmekben bemutatják, ott is kell egy nappal előtte igazolás a bíróságról, hogy házasodhattok, Atlantában pedig még bonyolultabb a helyzet.

2013. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért szerencsére nem kell mindenhol ilyen nagy indok:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__3..

(7-es Válaszoló.)

Amúgy olvasom,hogy külföldi meló vagy elutazás is indok lehet,de olyat még nem találtam,ahol az "elfogadható indokok" fel lennének sorolva.Szóval gondolom ez eléggé szuverén.Tuti van olyan (élő példa a linknél) ahol nem fognak kukacoskodni törvény ide vagy oda.:)

Köszi az ottani 7-esnek!:) De itt is Mindenkinek!:)

2013. júl. 20. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!