Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párommal megbeszéltük ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal megbeszéltük ha terhes leszek összeházasodunk. Fél idős terhes vagyok és nem akar esküvőt csak együttélést én meg azt nem. Már az apasági nyilatkozat sem érdekel engem a gyerekre büszke. Nem szemétség?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 12:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
61%
Kommentjeid mindent elárulnak rólad. Megvan mindened, pénz, lakás, karrier, de ezekkel kitörölheted a segged, mert boldog nem vagy. Neked ez a fontos és, hogy mit gondol a külvilág, hisz a karika gyűrű arra való, hogy ha bárki odapillant lássa, hogy tartozol valakihez. A lényeg TE vagy, nem számít, ha másra rákényszeríted az akaratodat, csak Te boldog legyél. Ha Te nem viselheted a nevét, akkor inkább a közös gyereketek se. Mi lesz a következő, ne is ismerhesse meg a gyerekét, csak mert nem hisz abban, hogy a papír tart össze két embert? Ha most tényleg eléred, hogy elvesz boldog leszel, úgy érzed majd, hogy azért tette, mert annyira fontos neki is ez az egész? És, ha bármelyik barátnőd megdícséri a gyűrűd azt is lemondod, hogy miért kaptad? Ki tudja, talán azt is a nyaggatásra mondta, hogy majd ha terhes leszel elvesz, csak hagyd abba a nyafogást.
2009. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
51%

Hagyjátok már azt a terhes asszont!

Elkeseredik egy butaságon, ír egy buta kérdést, erre az egész életét megkérdőjelezed? Egyből meg tudod ítélni az egész embert??? Ismeretlenül? Hogy jössz ehhez?

És nem kellene még akkor is tapintatosan halllgatnI Ha ez a sok rettenet megállapítható lenne két kétségbeesés szült e mondatból? A terhesség ilyen. Sírás-rívás.

2009. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
52%

te jó ég!!hogy lehet így ítélkezni???csak mert nem vagytok a helyében azért nem tudjátok átérezni a dolgokat!!De nem kéne így lehurrogni!!!!!


Kedves kérdező, remélem már nem nézed a válaszokat!Nincs értelme, nem tudom miért, de valahogy az összes hülye aki a neten van ide szabadult!!!

2009. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
62%

Olyat nem lehet kimondani,hogy cigány,csak azt,hogy roma,olyat nem lehet mondani,hogy meddő,csak még nem jött a gólya,olyat nem lehet mondani,hogy fogyatékos,csak azt,hogy sérült?????

De olyat lehet mondani/írni,hogy valakinek/akárkinek halva szülessen a csecsemője??

Hova süllyedt az emberiség??Állatok vagyunk,vagy mi?

Nem is tudok a kérdésre koncentrálni,azért nézek mindig vissza,hogy lássam,felpontozta-e valaki már végre azt,aki a tabu dolgot írta és lenullázódott-e már a 12:46-os!!

2009. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
41%

Az anyai stressz a magzatot is károsítja - Mennyi stressz a túl sok?


Terhes és mégis pattanásig feszültek az idegei? Mindez nem jelent túl sok jót a születendő gyermekre nézve, a terhesség alatti anyai stressz miatt ugyanis nagyobb eséllyel lesz bátortalan, nyugtalan és szeszélyes.


A kanadai akadémiai professzor, Michael Meaney azt kutatja, hogy a terhesség alatt átélt stressz milyen hatással van a gyermek viselkedésére. Szerinte az anya mentális egészsége a baba szempontjából legalább olyan fontos lehet, mint a testi. „Általánosságban azt mondhatjuk, hogy az anya idegessége nagyon jól előrejelzi az utódok szégyenlősségének és nyugtalanságának fokát.”

terhes nő, stressz, terhesség


Az anyai stressz a magzatot is károsítja


Meaney a montreali McGill Egyetemen vezet egy nagy volumenű tanulmányt, mely depressziós anyák terhességét kíséri figyelemmel, majd megfigyelik a szülést követő éveket is. Kimutatták, hogy a terhesség alatti ismételt vagy hosszú ideig tartó stresszhormon-kibocsátás összefügg az utódoknál fellépő szívbetegség, a cukorbetegség, az immunrendszeri problémák és mentális elváltozások kialakulásával. Ez azt jelenti, hogy az ilyen problémával született gyermekek szülei gyakran nem tudnak megbirkózni a mindennapok gondjaival.


A stresszhormonok befolyásolják az agy területeinek fejlődését, gátolják a gyermek növekedését, illetve a méhlepény vérkeringése is zavart szenved.


Mennyi stressz a túl sok?


„Nem kell a háborús övezetekig, vagy a komoly mentális problémákkal küszködő szülőkig elmennünk, hogy lássuk a hatásait.” Ahol nagy a szegénység és a bűnözési arány, ott a legvalószínűbb, hogy a gyermekek méhen belüli fejlődése zavart szenved. A későbbi mentális problémák, az agresszió körforgása nem csak a viselkedés mintakövető tanulásából fakad. Figyelemzavarok, szorongás, nyugtalanság, nagyfokú visszahúzódás, szociális fóbiák, skizofrénia – mind visszavezethetők a méhen belüli fejlődés visszamaradására és az anya stresszes életmódjára.


Meaney kutatása azt is vizsgálja majd, hogy a terhesség alatt bekövetkező fenti események következményei a helyes nevelési módszerekkel helyrehozhatók-e. A patkánykísérletek azt mutatták, hogy azok a kölykök, akiket az anyja sokat nyalogatott, nyugodtabban viselték a stresszt és könnyebben is tanultak, mint azok, akiket az anyjuk keveset nyalogatott. Tehát az anya érintése is formálhatja a viselkedésünket.


„Néhány gyermek számára különösen fontos lenne, hogy jó szülei legyenek – mondta Meaney. A problémás gyerekek esetében a szülői képességek kritikus jelentőségűek. A könnyen kezelhető, vidám kisbabák nem igényelnek kiemelt figyelmet. Az a baj, hogy a viselkedészavaros gyermekek pont olyan családba születnek, ahol a szülők kevésbé képesek uralni a helyzetet.”



SZÓVAL NYUGI!

2009. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
64%

De szépeket írtok! CSAK OLVASNI NEM TUDTOK!

Nem arról van szó, hogy a párja szerint nem kell a papír, szerinte meg igen. Arról van szó, hogy eddig a párja is azt mondta, hogy kell és lesz papír. És most meg kvázi meggondolta magát. Én is meggondolnám magam. Élek vele tovább, aztán a gyereket az apasági nyilatkozatt ellenére a saját nevemre íratom.


És ebben semmi zsarolás nincs. Te is kaptál egy nagy pofont tőle. Ő is kap tőled és te még nem is hazudsz a képébe.

És ne mondjátok, hogy terhesen nem lehet esküvő, nem 500 fős lagzi kell, hanem négyen besétálni a hivatalba. Azt szabad terhesen is, képzeljétek.

És aztse írjátok a továbbikaban, hogy agyerekkel zsarolja. MEgbeszélték, hogy majd, egyszer, a fényes jövőben, terhesség esetén lesz esküvő. Na, most évek múlva eljött KÖZÖS AKARATTAL az a fényes jövő.

És félidőben még szép, hogy ezen idegeskedik, hiszen előre be kell jelentkezni, arra nem is gondol a kedves párja, csak az apaságiért menne a hivatalba. Ha én lennék a helyedbe, én meg nem mennék apaságiért se, azt megmondom. Kerek perec megmondanám, hogy én CSAKIS házasság céljából teszem be oda a lábam. Nem tudom, hogy ez miért lenne zsarolás, kedves apukának nem kötelező házasodni. De kötelessége ezt közölni a párjával, hogy bocs, mégse akarok házasodni, bár te ezt tőlem eddig így tudtad. És akkor a kérdező eldönthette volna, mennyire fontos neki a papír. Már így utólag nincs lehetősége mérlegelni semmit, a kapcsolatuk komolyságát se.

Bár én tudnám, mennyire akar komolyan engem ez az ember.

2009. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
57%
Kedves utolsó! A kérdező párja egy szóval nem mondta, hogy nem akarna házasodni, hanem a kérdező kikövetkeztette a viselkedéséből. Ezért az lenne a legjobb, ha leülnének és konkrétan megbeszélnék, mert ezekből adódnak mindig a félreértések és a duzzogások a semmiért. A másik pedig, ha a kérdező nem akarja az apa nevére íratni a babát, ezzel szerintem kockáztatja, hogy a párja ezek után nem is vállalná a gyereket. No és ezekkel a tettekkel kivel van a legjobban kiszúrva? No persze, hogy a gyerekkel. Ezért írtuk sokan, hogy a gyerekre gondoljon első körben a kérdező és ne magára! Azt hiszem Te nem tudsz olvasni!
2009. okt. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 A kérdező kommentje:

KEDVES VÁLASZOLÓK!!! A PÁROMMAL VÉGIG OLVASTUK A SOK ÉRDEKES VÁLASZT AMIN CSAK MOSOLYOGNI TUDUNK KIVÁNCSIAK VOLTUNK VAJON A TÖBBI EMBERTÁRSAINK MILYEN VÉLEMÉNYT TANÁCSOT TUDNAK ADNI EGYMÁSNAK.SAJNOS VANNAK GONOSZ EMBEREK PL:AKI EGY SZÜLETENDŐ GYERMEK HALÁLÁT KÍVÁNJA ÉS NEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOL /sötét mint a föld,de gondolom a saját sorsából indul ki/.A tegnapi válaszolom 12:25kor : igaza van "semmi felhajtás egyszerű gyűrű, egyszerű esküvő és egymás megbecsülése hivatalosan/ A másik válaszolóm tegnap 13:58- igen itt már nem is a kérdésem volt a fontos hanem a mocskolódás a rosszindulat mert egy terhes nő fel tesz egy kérdést ami igen is természetes.Ja és a magzat is ember van aki ezzel nincs tisztában!!!!

ÖRÖMMEL ÉRTeSÍTEK MINDENKIT HOGY A PÁROM BEJELENTETTE AZ ESTE HOGY HIVATALOSAN IS SZERETNÉ HA HOZZÁTARTOZNÁK -ÍGY DECEMBERBEN LESZ 2 TANÚVAL ÉS A SZÜLŐKKEL AZ ESKÜVŐNK.ÚGY NÉZ KI CSAK EGY VÉLEMÉNYEN GONDOLKOZUNK/mégis összeillünk/A párom most olvasta végig velem ezt a fórumot és Ő is elítéli a sok rosszindulatú válaszolót..További szép napot mindenkinek és legyenek olyan boldogok mint mi.Mert a sors ajándékának tekintjük a születendő gyermekeinket mert tegnap kiderült nem is 1 hanem 2 lesz egyszerre.

2009. okt. 22. 08:27
 79/82 anonim ***** válasza:
74%

Gratulálok a két pici babához!


Én ugyan nem olvastam végig a sok mocskolódást, csak a te hozzászólásaidat, de én megértelek.


5 éve ismerem a párom, ebből 4 évet együtt is éltünk már, 2,5 éve volt az eljegyzésünk, a kisfiam holnap lesz 4 hónapos, de sajnos nem vagyok a felesége.


És sokan nem értenek meg minket, mert én sem lagzit szerettem volna, csupán viselni a nevét, ha bemutat valakinek, akkor azt tudja mondani, hogy a feleségem. És szerettem volna igazi család lenni. De ez egyenlőre várat magára.


Most utólag olyanokat mond, hogy én mondtam, hogy nem akarok terhesen esküvőt, erről szó sem volt. Meg most azt mondja, hogy télen én biztosan nem akarok már esküvőt. De azt is mondja, hogy j9vőre elvesz, de hát ezt hallgatom két éve. Ezidáig semmi, pedig tudom, hogy szeret engem is és a kisfiunkat is, de neki nem számít a papír. És nem érti meg, hogy én csak büszke szeretnék lenni, hogy az ő felesége vagyok és egy család vagyunk.

2009. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
100%
Én is gratulálok a 2 kicsihez! De azért azt ismerd el, hogy feleslegesen idegeskedtél, mert - mint írtam is - nem a párodat kérdezted konkrétan a dologról, hanem következtettél a viselkedésére, ami nem is volt a valóság. örülök, hogy végül sikerült megbeszélnetek és sok boldogságot kívánok!
2009. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!