Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Őszintén: boldogabb vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén: boldogabb vagy a házasságban, mint azelőtt?

Figyelt kérdés

Jövő évben esküvőre készülünk és ennek apropóján elég sok negatív dolgot hallottunk. Nem kimondottan azt hangsúlyozták, hogy a házasság rossz, de kivétel nélkül minden rokon utalt arra, hogy nehogy azt higgyük könnyű lesz, sőt volt olyan, aki boldognak tűnik a házassáhban és mégis azzal viccelt, hogy ha mégegyszer döntenie kellene, hogy férjhez megy akkor jól meggondolná.


Őszintén kérdezem tőletek - házasságban élők -, boldogabbak vagytok a házasságban, mint azelőtt vagy ha vissza lehetne menni az időben, akkor ti is meggondolnátok mégegyszer?


2013. júl. 23. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha jo par evvel ezelott azt kerdezted volna tolem a 18..sz.napomon, hogy milyen 18 evesnek lenni?! :))

Persze, az ember tudja, milyen szabadnak lenni, kotelezettsegek nelkul. Manapsag mar nincs olyan par, aki ne eltek volna egyutt honapokat-eveket a nagy dontes elott.

Abbol lelehet szurni jo par dolgot. pl. a legfontosabb: egyaltalan tudtok- e a masik ba*oms*gai mellett egyutt elni.

Mindenkinek vannak hobortjai, rossz napjai.

A m.helyeden is van hullamvolgy, a kapcsolatodban es a hazassagodban is.

Sok "szabaly" van, amit erdemes betartani: oszinteseg, m.helyi problemak kizarasa, stb.

Ha ezek megvannak, akkor csak arra kell odafigyelni, hogy a masikkal torodjon az ember mindennap.


Nekunk ket gyerekunk van. A hazassagunk szuper, bar a sex visszaterhetne az "ifju" eveinkhez.

Sokszor volt hangos szovaltas, de igazan mely harag es veszekedes meg sosem. Foleg a gyerekek elott nem.

Mindent meglehet oldani, csak akarni kell!

2013. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem voltam boldog a házasságban, a válás után látványosan kivirultam. Amikor a környezetemben megtudták, hogy válok, megdöbbentően sok nő kérdezte tőle, hogy mit adtál be, mit kell a keresetbe írni, stb... szóval gyanúsan részletesen kérdezték a technikai részleteket. Aztán voltak olyanok is, akik azt mondták, hogy irigyelnek mert meg tudtam ezt lépni, míg ők nem tehetik meg, mer egyedül nem tudnának megélni.


Amúgy vannak jól működő házasságok is a környezetemben, ezek azok, ahol a pár egymás társai, nincs eltolódva a leterheltség. Vagy egyenlő mértékben veszik ki a részüket a gyereknevelésből, közösen oldják meg a problémákat, vagy az apa a pénzkeresetre koncentrál, anyuka meg ellátja a családot.

Az olyan házasságok mint az enyém, ahol nagyon el volt tolódva a teher azok meg sorra befuccsoltak, vagy szenvednek még együtt.

2013. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok olyan régóta házas, viszont előtte legalább annyit együtt éltünk, mint egy "normális" házaspár.

Igen, boldogabbak, nyugodtabbak vagyunk a hivatalos ceremónia után, kevesebb bennünk a feszültség, még jobban egymásra tudunk koncentrálni.

2013. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Összeházasodtunk megszületett a kisbabánk boldogabb nem lehetnék...

De előtte 10 évig ugyanilyen boldog voltam amíg a férjem "csak" a barátom volt...

Szóval boldog vagyok a papír nem változtatott semmit.

2013. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ÉN azt gondolom, hogy semmi nem változott. :) Nem azon múlik a boldogság, hogy -né vagy vagy sem :) hanem attól, hogy tudjátok közösen megoldani a gondokat!
2013. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azért házasodik meg az ember, hogy boldogabb legyen, hanem hogy jobban kifejezze a másikhoz való tartozását. Aki előtte boldog, az házasság után is az lesz, aki meg előtte sem volt az, az utána sem lesz. Ha ez így lenne, akkor mindenki megházasodna, mert jajj, akkor majd boldog leszek. De ez így nem így működik.
2013. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Itt most nem arra gondoltam, hogy a papír változtat-e a dolgokon, hanem a szingliséget állítottam kontrasztba a házassággal. A szingliség alatt olyasmit értek, hogy nincs komoly kapcsolat, csupán kalandok, két-három hónapos járások, és ez mind szabadon választott életmód.

2013. júl. 24. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! 22 évig éltem "félig-szingli" életmódot. (Jöttek-mentek a férfiak, volt 5 éves és 2 hetes is.)Megváltás volt férjhez menni egy végre igazán tökéletes férfihoz! Házasságpárti lettem, amikor megtaláltam Őt. Előtte még az összeköltözéstől is a hideg kirázott, hallani sem akartam róla. Vele 2 hét után összebútoroztam. És igen, boldogabb vagyok asszonyként!
2013. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!