Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hiszel a házasságban? Azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hiszel a házasságban? Azt vallod, hogy ez jobban összetart két embert vagy azt, hogy ez csak egy papír, ami ráadásul megnehezíti az elválást?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 14:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Én hiszek a házasságban,és nem úgy megyek hozzá valakihez hogy majd elválunk:)
2010. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem gondolnám, hogy ez jobban összetart, viszont azt aláírom, hogy szép és szent dolog, ami megpecsételi a kapcsolatot. Ha a párom nem lenne érte nagyon oda, én szívesen meglennék házasság nélkül is.
2010. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem a papírban hiszek. Abban hiszek, hogy a házzasság a végleges elköteleződés SZÁNDÉKÁT jeletni. Nekem a szándék a fontos, tisztában vagyok vele, hogy nem garancia a papír semmire.

Viszont ha komolyan gondolja vele, vegyen el (nem azonnal, de ne is hitegessen sok-sok évig), ha meg nem gondolja komolyan, nincs harag, de nem ugyanazt akarjuk (család!), ne húzzuk egymás idejét.


33 házas nő

2010. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Férjem akarta, hogy házasodjunk össze 6 évi együttélés után. Igaza volt, ő a férjem, nem pedig azt mondom, élettársam, barátom, pasim stb.
2010. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a házasság muszájt jelent. Van olyan, hogy egy pár azért nem lép ki egy halálra ítélt házasságból, mert kell ügyvéd, meg névváltoztatás meg egy csomó ügyintézés, ezért csak ülnek a langyos kakában. (Van olyan házasság, ami menthető, de én olyanról beszélek, ami nem.)

Ez számomra olyan, mintha a pár azért maradna együtt, mert muszáj.

Mikor papír nélkül együtt élsz valakivel, mindketten szabadok vagytok, és mégis együtt maradtok hosszú éveken át, az nekem romantikusabb, hisz bármikor leléphet bárki, de mégis szeretik egymást, és önszántukból maradnak.

(Egyébként nem nézek le senkit, nem tisztem ítélkezni, ezeket mind a saját életemre értettem.)

2010. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
Nekem fontos a papír. Fontos, hogy ne egy jogilag tisztázatlan helyzetbe szülessen a gyerekem, vegyek fel hitelt adott esetben, örököljek a párom után ha neadjisten lesz vele valami, vagy ő én utánam. Nem a házasság tart össze két embert, ebbe szerintem egy normális ember sem hisze, de mégis egy fekete-fehér helyzet. Másik, viszont lehet abban valami, hogy az egyik fél esküdözik égre földre a másiknak, hogy örök életébe kitart , szereti, de el mégsem veszi. Ez valahol mégiscsak egérút neki. Nemhiába nem mentem én hozzá az első élettársamhoz. Valahol mélyen éreztem hogy nem kéne.
2010. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Ja és még egy. 30 évesen, nem vagyok senkinek a barátnője, párja sem, mert az meg a zokninak szokott lenni.
2010. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

14:56-os kommentjéhez annyit még hozzáfűznék, hogy nekem k--ra nem romantikus az, hogy az egyik fél bármikor leléphet, hanem rohadtul bizonytalan, az ilyenfajta meglepetéseket pedig köszi, de nem szeretem. Ha ilyen gondolatom van, hogy bármikor leléphetek, semmi gond, de akkor tényleg csak éljünk együtt,házasság nélkül és ezt közöljük is a másikkal, hogy nehari, nagyon szeretlek, ma is, holnap is, de a jövő bizonytalan és állandóan mozgásban van.

Válási procedúra meg : Két intelligens ember normálisan is el tud válni, nem kell az évekig húzódó per, és a rengeteg költség.

2010. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
60%

csak formaságnak tartom. semmivel sem fogja valaki a másikat jobban szeretni attól, hogy a férje/felesége lesz.


persze, gyönyörű a fehér ruha, a fogadalom, a szertartás, de ez sztem külsőség. sokan élnek hatalmas szertetben úgy egymással, hogy nem házasok, és vannak olyanok is, akik érdekből házasodnak.


sajnos csak egy tökéletes házaspárt ismerek, egy református lelkész bácsi, 84 éves, és a felesége, egy 81 éves néni.

2010. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
a házasság önmagában még nem fog jobban összetartani 2 embert. max megnehezíteni a válást. a házasságnak eszmei értéke van, nem feltétlen kapcsolat fenntartó.
2010. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!