Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tartanál templomi esküvőt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartanál templomi esküvőt nem hívőként csak a család kedvéért?

Figyelt kérdés

Bár meg vagyok keresztelve,csecsemőként nem dönthettem,de ateista vagyok,nem hiszek semmi felsőbbrendű lényben,sőt,visszataszítónak tartom,hogy miközben az egyház fényűzésben él,prédikálni már arról prédikál,hogy nem szabad pazarlóan élni,stb.

Párom is meg van keresztelve,de ő sem hívő,ő azt mondta,hogy neki mindegy,ha én belemegyek a templomiba,neki belefér egy 20 perces ceremónia,de ha nem,akkor nem lesz hiánya,elkerüli a templomokat messziről.

A család mindkét részről viszont vallásos,erőltetnék nagyon,mióta tudják,hogy házasodunk,ezen kattognak,leginkább párom családja.


Én a nem felé hajlok,irritál a dolog,de abból tuti sértődés lesz,és hallgathatjuk,hogy elkárhozunk,meg amit ilyenkor szokás...


2013. aug. 5. 15:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Én nem. És a gyerekeket sem kereszteltük meg. Mi dolgunk, nem érdekel, hogy kinek nem tetszik :P
2013. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Szeretek a saját fejem után menni, én a házasságot is feleslegesnek érzem, valahogy a saját hozzáállásomon tennék erőszakot vele, így azt sem kötök. Akinek nem tetszik, az tehet egy szívességet. De nincs ilyen, mindenki törődik a maga dolgával s a fontos dolgokra koncentrál.


Én is meg vagyok keresztelve, de nem szeretem az egyházat, a vallások közül pedig a buddhizmus áll hozzám a legközelebb, de leginkább saját világképem van :) Még énekelnem is fura egy misén (a falu énekkarának tagjaként olykor sor kerül erre), de házasságot kötni, miközben az nem az én vallásom... Semmiképp.

2013. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Én se tartanék a helyedben. Mi is kb ugyanígy vagyunk, annyi a különbség, hogy a családjaink se vallásosak (csak meg vannak keresztelve, bérmálás ilyesmi). Én annyira álszentnek tartanám, hogy egész életemben a templom közelébe se megyek, az esküvőn meg fogadkozom mindenre, hogy majd a vallás szerint élek és erre nevelem a gyerekeimet. Nem ígérek olyat, amit nem tartok be. Bár ez nem tetszik a családomnak, mert azért mégis "illik", hát engem nem érdekel. Sok olyan házasságot látok, ahol nagy szavakkal dobálóztak a templomban most meg csalják egymást. Inkább nem ígérek nagy szavakat, csak hűséget, de azt meg nem egy papnak fogom megtenni, hanem a leendő férjemnek.
2013. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyikőtöknek sem fontos, akkor nem.
2013. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, nem hívőként jegyesoktatást házasság előtti gyónást vagy magában a házasságot is csak képmutatásnak tartanám.
2013. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem,bár szerintem apa be se jönne ha tartanék.
2013. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Tájékozatlan vagyok,kelll jegyesoktatás és gyónás a templomi házassághoz?

Kötelező ez?

Anyós és párom nagymamája próbált meggyőzni, csak annyit mondtak, "azt a 20 percet kibirnátok a család kedvéért".

2013. aug. 5. 15:23
 8/35 anonim ***** válasza:
78%
Mi református templomban esküdtünk, nem kellett gyónnunk (mivel ott nincs is gyónás, hanem úrvacsora), és jegyesoktatásra sem jártunk.
2013. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
30%
Persze, hogy kell. A házasság egy szentség amit felvesz a pár az esküvővel.
2013. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
53%
De úrvacsoráznunk sem kellett. Igazából elmentünk, bejelentkeztünk, megbeszéltük amit kellett, és kész. De ez nagyban függ a lelkésztől is, van, akinél kell járni jegyesoktatásra.
2013. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!