Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tartanál templomi esküvőt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartanál templomi esküvőt nem hívőként csak a család kedvéért?

Figyelt kérdés

Bár meg vagyok keresztelve,csecsemőként nem dönthettem,de ateista vagyok,nem hiszek semmi felsőbbrendű lényben,sőt,visszataszítónak tartom,hogy miközben az egyház fényűzésben él,prédikálni már arról prédikál,hogy nem szabad pazarlóan élni,stb.

Párom is meg van keresztelve,de ő sem hívő,ő azt mondta,hogy neki mindegy,ha én belemegyek a templomiba,neki belefér egy 20 perces ceremónia,de ha nem,akkor nem lesz hiánya,elkerüli a templomokat messziről.

A család mindkét részről viszont vallásos,erőltetnék nagyon,mióta tudják,hogy házasodunk,ezen kattognak,leginkább párom családja.


Én a nem felé hajlok,irritál a dolog,de abból tuti sértődés lesz,és hallgathatjuk,hogy elkárhozunk,meg amit ilyenkor szokás...


2013. aug. 5. 15:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk ez igaz,én a keresztény esküvőre gondoltam. Szóval milyen vallású lenne?
2013. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%
11-es, a református is keresztény, szerintem te katolikusra gondoltál. :)
2013. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%
Igaz, tényleg köszi a javítást.
2013. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
7%
Én simán megcsinálnám, azt a fél órát bőven ki lehet bírni, hűvös van bent és azért szerintem egy szép szertartás. Nem kötelez semmire, akkor meg miért ne.
2013. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
25%

Belemennék, meg vagyok keresztelve, de egyáltalán nem gyakorlom a vallást, családom sem különösebben vallásos, de azért szép egy templomi esküvő, meg van a maga hangulata, főleg, hogy egy szép templomban tartják. :)

20 perc szerintem is kibírható, főleg, ha ennyire örülnének neki a rokonok, de miattatok is, ha a vallási része annyira nem is érdekel, de attól még tényleg lehet hangulatos és megható egy templomi eskü.

2013. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Római katolikus.
2013. aug. 5. 15:35
 17/35 anonim ***** válasza:
89%

Akkor pedig van jegyesoktatás meg gyónás áldozás is.

Jegyesoktatáson beszélgetni kell a pappal miért akarsz esküvőt, milyen lesz a keresztény családi életetek, meg kell gyónni a vallás szerinti bűneidet.

Nem lenne pofám hozzá, úgy hogy nem érdekel a vallás igazán.

2013. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Ez biztos,hogy kell minden római katolikus esküvő előtt ilyen? Mert az nem a 20 percben lenne gondolom.


Ha ez így van,akkor legközelebb tudok erre hivatkozni,hogy nem is 20 perc az a 20 perc...

2013. aug. 5. 15:42
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell.

Gondolj vissza az első áldozásodra vagy a bérmárkozásra azt sem csak úgy volt, hogy odamentél aztán kész.

2013. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Csak megkeresztelve vagyok,kisiskolásként erősen tiltakoztam a hittanóra ellen,így már elsőáldozás sem volt.

Párom talán elsőáldozott,de szerintem utóbbi 15 évben csak temetésen és esküvőn volt templomban.

2013. aug. 5. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!