Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tartanál templomi esküvőt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartanál templomi esküvőt nem hívőként csak a család kedvéért?

Figyelt kérdés

Bár meg vagyok keresztelve,csecsemőként nem dönthettem,de ateista vagyok,nem hiszek semmi felsőbbrendű lényben,sőt,visszataszítónak tartom,hogy miközben az egyház fényűzésben él,prédikálni már arról prédikál,hogy nem szabad pazarlóan élni,stb.

Párom is meg van keresztelve,de ő sem hívő,ő azt mondta,hogy neki mindegy,ha én belemegyek a templomiba,neki belefér egy 20 perces ceremónia,de ha nem,akkor nem lesz hiánya,elkerüli a templomokat messziről.

A család mindkét részről viszont vallásos,erőltetnék nagyon,mióta tudják,hogy házasodunk,ezen kattognak,leginkább párom családja.


Én a nem felé hajlok,irritál a dolog,de abból tuti sértődés lesz,és hallgathatjuk,hogy elkárhozunk,meg amit ilyenkor szokás...


2013. aug. 5. 15:13
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartanék senki kedvéért.

Az "Azt a 20 percet kibírod!", meg "De az olyan szééééép!" kezdetű nótáktól meg feláll a szőr a hátamon.

Egyrészt az előkészületek (jegyesoktatás, gyónás) nem 20 percet vesznek igénybe, másrészt meg egyszerű díszletnek használni egy olyan helyet, ami másoknak óriási spirituális jelentőséggel bír, nagyfokú tiszteletlenség.

Nem vagyok hívő, de tiszteletben tartom mások hitét.

2013. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Bár a kérdéshez szervesen nem tartozik hozzá, de amúgy nem kell sem első áldozni, se bérmálkozni. Egyházjogilag annyi elég, hogy az egyik fél meg legyen keresztelve. Gyónni sem kell feltétlen. Akkor szokás, ha nászmisés az esketés, tehát szentmise keretén belül van, és akkor van áldoztatás. Amúgy ha csak a kb. 20 perces szertartás van, akkor az sem kell.

Ettől függetlenül a leírtak alapján én hívőként azt javaslom, hogy ne legyen egyházi esküvő. Ez nálunk egy szentség, amit hittel kötünk meg. Ráadásul nem csak összeadnak és ennyi, hanem a pár ígéretet tesz arra, hogy a gyerekeket katolikus módon nevelik és a feszületre esküsznek, hogy nem hagyják el a másikat. Ez nálunk egy elég komoly dolog. Most komolyan, van úgy értelme, hogy a pár azt se tudja, hogy mit csinál? Miért kell hazudni? Én se megyek oda a muszlim dzsámiba, hogy a Koránra esküdjek, hogy megtartom az iszlám hitet.. (nyilván, ha a párom részéről ez fontos, akkor az más kérdés, de így hogy egyik sem akarja, így nincs értelme)

2013. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy vagyok, mint te. Konfirmáltam, férjem bérmálkozott, a család katolikus esküvőt akart, mi nem. Két tanús polgári esküvőnk lett.

Azóta azon kattognak, mikor lesz végre megkeresztelve a fiunk, aki 4 éves...

2013. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem - nem a családom házasodik, hanem én. Majd ha ők, akkor mehetnek a templomba.
2013. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nem mert hitem nincs de tisztelet van bennem és a házasság szentség..
2013. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!