Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői dekor saját kezűleg?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői dekor saját kezűleg? Mik a tapasztalatok? Ti honnan szereztétek be a dekorhoz a hozzávalókat?

Figyelt kérdés
Tényleg csak olyan írjon, akinek van benn tapasztalata.
2013. okt. 11. 08:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%
Az esküvőnkre mi csináltuk a teljes dekorációt, így a: virágdíszeket(menyacsokor, kitűzők, autódísz, asztaldíszek, dobócsokor, koszilány kardíszek stb.), a plafondekorációt, asztaldíszeket,kösziajándékokat, még a székszoknya masnikat is, mert annyira fura volt a dekorációnk, hogy egyik dekoratőr cégnek sem volt számunkra megfelelő masnija(fekete-fehér volt a szín, fekete csipkével). Minden alapanyagot egy oldalról rendeltem meg, sokkal olcsóbb, mint bárhol máshol. Szerintem az itteni dekorcégek egy része is onnan rendel, csak ráteszik a saját hasznukat is. Nem bántam meg, hogy mi csináltuk, mert a végén gyönyörű lett az összhatás, és ugyanúgy minőségi anyagokkal dolgoztunk, de nem kellett kompromisszumot kötnöm semmiben. 3 dekorcéget kerestem fel korábban, egyik sem tudott referenciamunkát mutatni ebben a színpárosításban, és olyan összeget mondtak, ami szerintem irreális lett volna. Háromból kettő kompromisszumra akart kényszeríteni, a harmadik egyenesen lebeszélt volna a fekete-fehérről. Én büszke voltam az asztaldísztől a köszönőajándékig mindenre. :)Legközelebb is így csinálnám. Arról nem beszélve, hogy a lagzira rendelt textileket és üveg edényeket, gyertyákat, az új otthonunkban is hasznosítani tudtam.
2013. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg igényes és szép dekort akarsz, akkor drága lesz így is, úgy is. Bár megvan az az előnye, hogy eladhatod a felhasznált dolgokat utólag vagy eleve úgy is alakíthatod, hogy olyanokat veszel hozzá, amik a lakásba is kellenek, vagy örülnél neki.

Persze, krepp papírral is meg lehet oldani, de hát azért manapság már na... manapság az embernek az iskolai farsang jut róla eszébe maximum.


Saját kezűleg csak olyan helyet dekorálnék, ami nem igényel nagy dekort. Leginkább korlátozódjon az asztaldíszítésre, ami kell, vagy nem tudom fényfüzérekre. De nagyon gáz helyből saját kezűleg nem fogtok szépet varázsolni, mert nincs hozzá eszközötök felszerelésetek, és egy alkalomra megvásárolni meg túl sok.


Én amúgy az ikeát ajánlanám, ha rákeresel a neten, van sok jó ötlet pl. a weddingbeen is.


Klasszikus az IKEA Tolsby keret asztalszám, menü stb. készítéséhez:


[link]


van aki át is festi:

[link]

[link]


van aki kidíszíti, de ezzel csak óvatosan, néha a kevesebb több!


[link]


Másik, ami nagyon kedvelt, az ez a kaspó vagy a mécsestartó változata:


[link]

[link]


Ők konkrétan az ikeában házasodtak össze, a képen minden ikeás:

[link]


Asztal közép szintén ikeás alapanyagokból:

[link]

[link]


Én egyébként rengeteg ideig magam akartam csinálni, de csak a fentiekhez hasonló dolgot, a krepp papírt nem vette volna be a gyomrom. De dekorosért sem akartam sokat fizetni, mert "feleslegesnek" tartom, ugyanis a hangulatba nem számít bele, viszont drága. De azért ugye csak normálisan kellene kinézni a helyszínnek. A végén egy olyan éttermet választottunk, ami alapból tip-top kinézetre, így igazából az asztalokra lett volna csak gondom, de náluk az alapárba nagyon egyszerű asztal díszítés benne volt, ami végül is elegendő volt. Összesen fejenként 300-400 forinttal volt drágább azoknál a helyeknél, amikből a szart is ki kellett volna dekorálni, hogy valahogy kinézzen (már elnézést a kifejezésért) és így jobban megérte, mintha magam összevásárolok egy csomó mindent és idegeskedek rajta, hogy milyen lesz a végeredmény, elég lesz-e hogy fog kinézni, vagy ha egy csomó pénzt kifizetek egy dekorosnak, hogy varázsolja elfogadhatóvá az "olcsóbb" helyet.

Saját kezű dekornál arra is nagyon kell figyelni, hogy bár sok minden tetszik, nem biztos, hogy minden összeillik, vagy nem lesz túl sok, vagy túl kevés, avagy túlzottan elütő, akármi.


Amit még végy figyelembe, itt nincs időd elszámolni, elrontani és kijavítani. A helyszínek döntően aznap délelőtt vagy ha nagyon nagy szerencséd van, akkor előtte esete engedik csak feltenni a dekort tehát, ha kiderül, hogy mégsem elég, amit terveztél, vagy mégsem úgy néz ki, már késő. Én ezt nem mertem bevállalni.

2013. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!