Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kihozható-e egy ilyen egyszerű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihozható-e egy ilyen egyszerű esküvő 500. 000 Ft-ból? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

A következő módon tervezzük nagyjából az esküvőnket, kérdés, hogy reális-e az én elvárásom, hogy 500 e Ft-ból simán megoldható:

1. Mivel főleg a párom családja más városban lakik, mint ahol az esküvőt szerveznénk (míg én helybeli vagyok), esküvői ebéd lenne, hogy egy nap alatt le lehessen rendezni az egészet, ne kelljen itt maradniuk, hanem mehessenek legkésőbb az utolsó vonattal/busszal haza.

2. Ruhából én nem szeretnék se újat venni, se kölcsönözni, mivel szerintem van egy teljesen jól használható, normális kinézetű öltönyöm, a páromnak pedig inkább kölcsönöznénk, nem vennénk, és itt sem vagyunk nagy igényűek, ahogy semelyik másik pontban sem

3. Kétféle meghívó lenne, az egyik azoknak szól, akik a szertartáson ÉS az ebéden is részt vesznek (ez kb. 20 fő lenne, bőven számolva), egy pedig azoknak, akiket csak a szertartásra hívunk meg.

4. Polgári és templomi szertartást egyaránt szeretnénk, a polgárit a debreceni városháza termében, maximum 100 főnyi férőhellyel (ha van több lehetőség is, fogalmam nincs erről), a templomi a Csonkatemplomban.

5. Az ebéd egy átlagos étteremben lenne, mindenféle puccparádé nélkül, példának okáért a Mátyás pince, a Seemann étterem meg hasonlóak jöhetnek szóba. 20 főre kell egy három fogásos kaját készíteni, ahol a desszert a torta lenne, némi pezsgővel, illetve mindenkinek szabad üdítő fogyasztás.

6. Tánc, vőfély, fotós, stb. szintén nélkülözhető, lesz olyan a társaságban, aki majd kamerázik meg fotózik, táncolni meg nem tudok.


2013. dec. 17. 17:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg biztos kihozható, de ez így le írva elég szarul hangzik. (nem tudom neked megmondani, hogy pontosan miért de a leírás teljesen negatív lett.)
2013. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Leírás sztem is negatív.. Kihozható...
2013. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Öh... egyrészt azért lett picit negatív, mert a párom váltig állítja, hogy nem lehet 500-ból kihozni, csak ha két tanús esküvőt akarunk, legalább 1 millát, ha nem 1,5 millát kell rá áldozni, de szerintem nem nagyon tudnánk annyit összehozni. Másrészt azért, mert mint érzed, nem nagyon rajongok a puccparádéért, nekem inkább maga a házasság a lényeg és nem az esküvő. Tartsuk meg, adjuk meg valamelyest a módját, lássuk vendégül a szűkebb családot és ennyi a lényeg számomra az esküvő terén.
2013. dec. 17. 17:42
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem határeset. Attól függ, hol mennyit kell fizetnetek. A kajára szokták mondani, hogy fejenként 10 ezret érdemes számolni, főleg ha korlátlan italfogyasztás van, akkor csak a kaja már 200 ezer. A ruhakölcsönzés elég változó tétel, nem mindegy hogy beéri egy 20 ezerért kölcsönözhető nagyon egyszerű ruhával vagy rámegy 150 ezer egy szépre. Plusz kiegészítők. Mondjuk legyen 100 ezer mindennel együtt (ruha, harisnya, smink, fodrász, stb. összejön hamar).

Maradt 200 ezer. Itt ami a nagy kérdés, hogy a teremért és a templomért mennyi bérleti díjat kérnek, akartok-e dekort, stb. A meghívóknál pedig hogy mennyit és milyet csináltattok... itt hatalmas a szórás, nem lehet megtippelni. Kérjetek árajánlatokat.

Egyébként szerintem össze lehet hozni.

2013. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk a 94 fős esküvőnk jött ki 1,3 M ból...


(Vőféllyel, fotózással, tenészzel, 100e es ruhával...stbstbtbs)


2.

2013. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A mi esküvőnk 600.000 ft lett tavaly vègtelen egyszerű volt de bocsi -nem ennyjre negativ.

helyszin; Kecskemèt, szàllodâban tartva a lagzi kb 50 főre 20 embert szàllâsoltunk, nekik reggelit is fizettunk.

menu: hùsleves, marhapörkölt, sültes tàl 4 fèle körettel. sütiket mi vittük, ital korlâtlan fogyasztàs volt.

anyuèk sütottek,egy ismerős cukràsz tanonc 25.000 ft megcsinàlta az àlomtortàt.ajàndèkba kaptunk egy ègetett cukor tortàt is.ktg tètelesen:

vàroshàza 50.000ft

vacsora: 300.000ft+süti kb 50.000ft

szobàk kb 50.000ft

viràgok 25.000ft

fotòs bp-ről jött 45.000ft (keresztelővel együtt)

fèrjemnek volt öltönye, nekem 100.000-èrt kölcsönöztük.


kb 600.000 ft volt a vêge, zenekar vőfèly nem volt ezeket mi intèztük.A fotòs elengedhetetlen szerintem.gyönyörű kèpeket csinàlt.

Reggel hatig tartott a buli, nagyon jol sikerült.....

2013. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

szia. Az én esküvõm is hasonló volt. Nekem egy kis ruha lett véve (20e), páromnak cipõ (20e), meghívók (mivel saját tervezésû volt csak nyomtatási díjat kellett fizetni így lett 5e, kb 1db-t készítettünk) az ebéd 35 fõre 90e volt, fotós nekünk is ajándékba készítette a képeket, a gyûrûk ezt úgy hoztuk ki olcsóbbra, hogy volt egy csomó törtaranyunk és beszámítattuk, így ez is 25e lett, cipõm volt fodrász ajándék, smink saját, körmöt nem csináltattam, a virágcsokor volt 5e.


A lényeg mindenki jól érezte magát, családias volt a hangulat. Szóval, ha az ember jól csinálja, nem mindenbõl a puccosat akarja megvenni akkor még keveebbõl is ki lehet hozni. :)

2013. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
6# meghivòt mi nyomtattuk, sminket a baràtnőm csinàlta a fodràsz ismerős volt...ez nàlunk nem volt tètel...dekoràciot nem kértünk a terem gyönyörű volt.....
2013. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nos, templomba mehet némi dekor, mert önmagában a Csonkatemplom valóban elég "csupasz", esetleg egy csokor virágot tudok elképzelni az oltár közepén, illetve fehér szalaggal átkötni egy pár padsornak a "karfáját" vagy minek nevezzem (szélét). Láttam már hasonló szép dekort egyes templomi esküvőkön, ha hasonlóan megcsinálják, visszafogottabban, de szépen, nekem az tökéletes lesz. Ennél több nem nagyon kell oda. A hivatali termet nem nagyon ismerem, hogy milyen, de hasonló visszafogottabb stílusú dekor elmehet oda is. Viszont ha ilyen számomra extravagáns esküvő 1,3 volt, ahogy utolsó mondja, akkor szerintem bőven jók vagyunk.
2013. dec. 17. 18:08
 10/23 anonim ***** válasza:

Mivel leírta hogy semmire nem akarnak költeni, és a legolcsóbbat mindenből, ezért ki kell jönnie ennek. Van egy 20 fős ebéd, meg a terembérlet, ennyi. Lehet 10 ezerért menüt venni, de Debrecenben ettől jóval olcsóbban is kijönnek.


Amit te leírtál, simán kijön kevesebb pénzből is. Ruha 30, terembérlet 100, kaja 100. Van még esetleg fodrász, meg meghívók és egyéb járulékos költségek, még pár 10ezer. Persze ez olyan is lesz amennyibe kerül.


A másfél millió is reális, de akkor abban már van rendes ruha, fotós, több vendég, korlátlan pia, dekor, stb. De amit te leírtál sztem kijön 500 alatt bőven.

2013. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!