Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez másnak is rosszul esne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez másnak is rosszul esne vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

15 évnyi barátságról van szó abból több, mint 10 éve legjobb barátnők vagyunk (vagy inkább voltunk). A lényeg h tavaly ilyenkor megismerkedett egy sráccal a barátnőm és nagyon jó barátok lettek, sőt szerelmesek is voltak, de nem merték bevállalni, mert féltek, hogy ha nem működik oda a barátság. Na én addig noszogattam a barátnőm míg végül meg nem próbálták. Nagy szerelem lett és van, nyáron meglett az eljegyzés tavasszal lagzi.

Persze ennek örülök, mert nagyon jó páros, bár sztem kicsit gyors, de van aki még gyorsabban csinálja, szóval az ő dolguk, én nem bánom. :) Na de jön ami borzasztó rosszul esik nekem és egy másik barátnőnknek is ( 3-an nagyon jó barátnők voltunk).

Kezdjük ott, hogy tavasszal facebookon közölte velünk a nagy hírt, hogy nyáron eljegyzés,tavasszal lagzi. Már itt kiakadtunk, hogy így közli, nem személyesen vagy esetleg telefonom...persze gratuláltunk meg minden erre kérdezem, hogy és mikor pontosabban? Erre szó szerint ezt írta, h augusztus az eljegyzés DE EZ NEM VONATKOZIK RÁTOK! lagzi május. Én olyan szinten kiakadtam, amikor így leírta...hát tudom jól, hogy eljegyzésre csak szűk család, de így leírni...na mind1. A másik h lagzin ha akarunk lehetünk koszorúslányok, de ruhát azt veszünk fel amit akarunk, nem kell h passzoljon. A lényeg h segítsünk neki pisilni és vigyünk sok pénzt! Ezt megint így írta le! Na itt már totál kibuktam. Ő már dolgozik, mi pedig még tanulunk, és vigyünk sok pénzt...persze majd viszek amennyit illik, de azé nem egy vagyont. És ez is, hogy mind1 mit veszünk fel. :( Nem szoktam kimondottan lányosan öltözni, de mondjuk erre a napra szerettem volna nagyon csinos lenni és koszorúslánynak kinézni...de mivel azt veszünk fel amit akarunk sztem a vendégek azt se tudják h azok leszünk. Pár hónappal később közölte, hogy az anyukája munkatársának a lánya is koszorúslány lesz, bár vele még csak 1-2x találkozott az életébe és nem is beszéltek. Hát mondom ez így pazar.

Elmondhatatlanul csalódtam benne és haragszom is rá, mert soha nem hittem volna, hogy ezeket megcsinálja. Sajnos mivel messze dolgozik, így ritkábban jön haza, bár van mikor több napot is itthon van mégsem keres bennünket. Mi az elejébe mindig kerestük, de ugye ennek kölcsönösnek kéne lenni....váltottam díjcsomagot is, hogy tudjunk ingyen beszélni, és mondtam neki h hívjon bármikor visszahívom, mert nem tudom, mikor hogy dolgozik, felébreszteni nem akarom. De semmi.

Hónapok óta úgy érzem, hogy nem szeretnék elmenni a lagzira. Ha ő így leszar, akkor én miért rohanjak utána.

Szerintetek az ő részéről ilyenkor mit illik, mint menyasszony illetve nekem mint barátnő/koszorúslány. És Ti mit tennétek?



2013. dec. 12. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha így érzed ne menj, talán csak azért kell a sok vendég, hogy sok pénzt vigyenek.
2013. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Így nem lennék koszorúslány. Az esküvőre elmennék, megadva az esélyét, hogy ha leszáll a barátnő a magas lóról, helyre állhasson a barátság. Bár ha így bánik veletek, a részéről nem hiszem, hogy őszinte barátságról van szó, hanem jó voltatok, amíg nem volt más. Most ott a párja, nincs szüksége rátok.

Minden esetre az ünnepek után beszélgessetek el vele ezekről. Mondjátok el neki szépen mindenképp, ti hogy élitek meg a viselkedését.

2013. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Hát sok lány viselkedik ilyen otromba, elutasító, lekezelő módon, amikor elkezd menni a szekér és lesz egy komoly kapcsolata...hasonló problémám volt neked anno, pont így hárman voltunk jó barátnők, az egyiknek komoly kapcsolata lett és onnantól kezdve egyre jobban el lettünk felejtve. A végére odáig fajult ez a dolog, hogy köszönni se volt képes, ha szembe jött velem az utcán. Bár ebben szerintem az is benne volt, hogy a barátja nagyon birtokolni akarta és ha egyszer egy délutánt velünk mert tölteni, abból már akkora hisztit csinált, hogy órákig hallgathattuk a veszekedést és a sírást, mind, akik ott voltunk. Először még nagyon irigyeltem, amiért ilyen ragaszkodó párja van, de most, hogy én is túl vagyok egy komolyabbnak tűnő kapcsolaton és újra belegondolok, hát...már egy csöppet sem irigyeltem. A pasi valószínűleg csak kihasználta őt, zsák a foltját. Ha a barátnőd gerinces lény, akkor bocsánatot kér a viselkedéséért, bár az se biztos, hogy őszinte lesz. Bár szerintem ha egy pasi miatt így képes volt félre dobni titeket, akkor nem hiszem, hogy túl fontosak lehetettek neki.
2013. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Őszintén én nem mennék el, koszorúslány főleg nem lennék. Akit ennyire régóta ismerek és barátok voltunk nem bánnék így vele. De én úgy gondolom részéről ez nem volt igaz barátság, amolyan "ha ló nincs jó a szamár is" most ott a párja és már Ti nem kellettek neki.

Neki csak azért lenne fontos, hogy ott legyetek a lagzin, hogy dobjátok befele a pénzt.

2013. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha igazi barátságról van szó, akkor szerintem nincs a közlendőjébe semmi különös. Ezt egy távoli baráttal nem teszi meg az ember, de egy elvileg jó barátnő érezné a hangsúlyt az írottak mögött.

Te rossz hangsúllyal olvastad, ő meg szerintem nevetve írta, hogy ez nem vonatkozik rátok, meg hozzatok sok pénzt stb.

Én biztos röhögve olvastam volna a legjobb barátnőmtől, és röhögve is válaszoltam volna rá.

Sértett vagy, és nem úgy értelmezed a dolgokat ahogy azt szánták.

Tényleg szerencsésebb lett volna ezt veled személyesen közölni. Arra gondolj, hogy ép eszű ember ilyen dolgokat komolyan nem mond, és nem is ír le. Gondolom ennél többet nézel ki belőle, ha már barátnők vagytok.

2013. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

na jo ha ugy akarom nezni hogy a baratnöd nem akart megbantani akkor:

vannak olyan emberek akiknek ilyen nyers humoruk van, par embertöl en is elviselem masnal meg besertödök, te tudod alapbol milyen a baratnöd.

a "ratok nem vonatkozik" szeritnem nem banto, le akarta szögezni mi elött felreertes lesz, szük csalad gondolom. Nem szoru magyarazatra hogy DE azert nagyon szeretlek millio puszi. Szerintem azert mondta el facebookon mert izgatott volt es mikor meglatta h te is fent vagy gyorsan meg akarta osztani. az meg h segits pisilni meg hozz penzt is szeritnem inkabb csak viccelt, mar mint ugy viccelt hogy lehet h ilyen a stilusa. Az meg h nem kell egyenruha szeritnem meg jo is, utalom amikor a menyasszony raeröltet alaktol függetlenül midnenkire valami egyforma borzadvanyt.

2013. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

A "vigyetek sok pénzt" dologra egy valami jutott eszembe. Biztos, hogy ezt véresen komolyan gondolta? Nem lehet, hogy csak poénnak szánta. Tőlünk sokan megkérdezték, hogy mit szeretnénk nászajándéknak. A párom rávágta, hogy ő egy Audit szeretne, egy rokon meg megígérte, hogy vesz egy matchboxot a nagy napra. És jót nevettünk. Az a baj az írással, hogy sokszor nem úgy jönnek át a dolgok, ahogyan élő beszédnél lenne. Nem derül ki a hangsúlyból, hogy ezt viccnek szánta-e.

Azt, hogy mindegy mit vesztek fel, nyilván nem úgy értette, hogy farmer vagy bármi, hanem nem szabja meg hogy pl. egyenrózsaszínben pózoljatok mellette. Láttam már olyat, aki komplett egyenruhát szabatott a koszorúslányokra.

Anyuka munkatársának a lányát nem biztos, hogy ő erőltette, ha a szülők is beszállnak a költségekbe, akkor néha megmondják, hogy ezt-azt meg kell hívni...stb.


Ennyit a csaj védelmében. Hogy elhanyagol, azt sajnálom, de azt gondolom, hogy egy 15 éves barátságot nem kellene ennyivel lezárni. Lehet, hogy neki ezek a dolgok fel sem tűntek, mert nem akart bántani velük.


Én azt tanácsolom, hogy hívd fel, beszéljétek meg, hogy vannak dolgok amik bántanak, és már odáig jutottál, hogy nincs kedved elmenni. A reakciójából ki fog derülni, hogy mi a helyzet. Vannak az embernek olyan időszakai, amikor egyszerűen nem jut ideje a barátokra, mert akkora a hajtás a munkahelyen, meg ott van a lagziszervezés. Tapasztalatból mondom.

Adj egy esély neki, hogy rendeződjön a kapcsolat. Ha a beszélgetésre sértődéssel reagál, meg hasonlók, akkor tényleg vége a barátságnak. De ezt azért tisztázni kell.

2013. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Önmagában a szöveggel nem lenne semmi probléma, az még vicces is, én is szoktam így humorizálni és aki ismer, az nem sértődik meg, én se sértődök meg ilyenekre, mert csak poén. Viszont ott van még sok más: nem keresi őket és a koszorúslány témát is elhanyagolja, mert szinte akárki koszorúslány lehet. Nekem is az a véleményem, hogy ló helyett szamarak voltatok. Majd ha bajban lesz, vagy megromlik a kapcsolata a férjével, vagy bármi, akkor nyugi, újra keresni fog.
2013. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Amúgy az érthető, hogy egy kicsit kevesebb ideje van rátok, mert meg van a saját élete, de ha igazi barátok vagytok és fontosak vagytok neki, akkor néha akkor is felhív, hogy mi van veletek. De ha nem, akkor úgy látszik, ez a barátság ennyit jelentett neki.
2013. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az a baj, hogy ő nem az a viccelődős fajta, ő mindig mindent komolyan mond. Én meg érteni szoktam a poént, csak ez most tuti nem az volt.

A pénzt is kinézem belőle, hogy komolyan mondta, mert már nézik a lakásokat,és gondolom arra kell.

Már egyszer leültünk beszélni vele, főleg arról, hogy kicsit sűrűbben találkozhatnánk legalább havi 1x pár órára. Meg h beszéljük meg h kinek mi a véleménye ezekről a dolgokról, de sokat nem értünk el, mert mi se akarjuk neki nagyon az orra alá dörgölni, mert félünk megharagszik vagy ilyesmi. Persze tudom h a jó barátok simán megmondják egymásnak, csak hogy így eltávolodtunk így már nehezebb. Tudom, lehet ha az elején megbeszéltük volna akkor nem lenne gond, de csak azt hittük ilyen napja van.

2013. dec. 12. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!