Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nincs sem a páromnak sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs sem a páromnak sem nekem személyi igazolványunk, csak másmilyen személyazonosító okiratunk, és mindketten magyar állampolgárok vagyunk, akkor lehetséges házasságot kötni, vagy előbb csináltatni kell személyit?

Figyelt kérdés
Én a magam részéről már nagyon nem szeretnék csináltatni, mert a nevem úgyis megváltozik, és akkor az összes iratot újra kell csináltatni, ami iszonyat procedúra, és igazán nem szeretném kétszer is végig csinálni.
2014. jan. 7. 17:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
hát szerintem kell a személyi.
2014. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
lehet én vagyok a buta de a személyi nem kötelező?
2014. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
A szemelyi igazolvany kotelezo ma Magyarorszagon.
2014. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre vagyok kíváncsi, hogy kell-e személyi, vagy van-e közvetlen illetve közvetett tapasztalata valakinek hasonló helyzetről.


Csak mert személyazonosításra határon belül ugyanúgy alkalmas még a jogosítvány és az útlevél, határon kívül pedig az útlevél.


Én egyelőre csak úgy tudom, hogy személyi igazolvány hiányában (és útlevél hiányában) nem lehet a határt átlépni, mármint az Európai Unión belül sem lehet pl. egy sima jogsival mozogni, mondván, hogy az is személyazonosító, mert csak Magyarországon belül érvényes mint személyazonosító okirat.


Csak hát hogy házasságkötéshez is feltétlenül kell-e, vagy ki lehet-e valahogy kerülni, ezt nem tudom.

2014. jan. 7. 17:45
 5/22 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy kötelező, de eddig személyazonosításra mást is elfogadtak, és senki nem kérte a személyit egyikőnktől sem, ezért nincs.
2014. jan. 7. 17:46
 6/22 anonim ***** válasza:

Eszerint elég az útlevél:


[link]

2014. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az útlevelem is lejár hamarosan :) Vajon a jogsi nem elég? Az érvényes még egy 10 évig.
2014. jan. 7. 17:51
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekünk elfogadták volna a kártyás vezetői engedélyt is (októberben foglaltunk időpontot, xix. kerületben), csak időközben szerencsére megérkezett párom személyije, így nem volt erre szükség.

De pl. egy héttel előtte voltunk a xv. kerületnél érdeklődni, ott nem fogadták volna el, érdekes módon...

2014. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
bocsi, elírtam, a XIV. kerületben fogadták volna el :)
2014. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A jogosítvány is jó, de csak lakcímkártyával együtt, ugyanúgy, mint a személyi igazolvány.
2014. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!