Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kit kérdez meg elősször az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit kérdez meg elősször az anyakönyvvezető, a vőlegényt vagy a menyasszonyt? Mi a szöveg?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Aztaaaa.. Nem emlékszem...

Demivel nekem kellett aláírnom először, akkr gyanítom mindent nekem, mint menyasszonynak kellett először csinálnom

(Az aláírásra azért emlékszem,mmert azt előtte elmondták)

2014. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Először a menyasszonyt, aztán a vőlegényt.

Szöveg:

- Kijelenti-e Ön, Kovács Gizella, hogy az itt megjelent Szabó Bélával házasságot köt?

- Igen.

- Köszönöm. Kijelenti-e Ön, Szabó Béla, hogy az itt megjelent Kovács Gizellával házasságot köt?

- Igen.

- Köszönöm. Megállapítom, hogy Szabóné Kovács Gizella (vagy ahogy felveszi a nevét) és Szabó Béla a családjogi törvény értelmében házastársak.

2014. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

A szöveg heyenként változik. Nem egységes.. És nem vot rövid,..

1.

2014. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2. Azt nem kérdezi meg az anyakönyvvezető, hogy jóban rosszban, betegségben egészségben míg a halál el nem választ?
2014. jan. 18. 22:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt biztos nem, az egyházi szertartásokon van csak ilyen..

Ez a katolikus azt hiszem...

Ennek a folytatása

"Amit Isten összekötött, az ember szét ne választhassa"

2014. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt mikor kell megmondani, hogy mi lesz a nevem?
2014. jan. 18. 23:01
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Mikor voltunk,tanukkal bementünk előre egy kis szobába,irat egyeztetésre(tanuké).S ekkor elmondta hogy lesz és nagyjábol mit mond. De jóban rosszban is elhangzott:) (10.ker)
2014. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Nincs "jóban rosszban stb." Ha ilyet ígérnél hivatalosan, akkor nem lehetne elválni. Az aláírás után az anyakönyvvezető mond egy rövid beszédet, abba beleteheti, ha akarja, de az már nem a hivatalos rész.

2014. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pár napja volt az esküvőnk, előbb a férjemet kérdezte, aztán engem :)

Szövegre sajnos nem emlékszem, miután megszólalt a bevonuló zenénk, kb. mintha lekapcsolták volna nálam a villanyt, totál k.o. lettem :D Csodálom, hogy az "igen"-t jó helyen kinyögtem azért.

2014. jan. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

A polgári esküvőn először a menyasszonyt, aztán a vőlegényt kérdezik. Az egyházin fordítva és ott van a jóban rosszban...

Mikor bejelentkeztek az anyakönyvezetőhöz időpontért, akkor kérdezi meg, hogy szeretnéd viselni a neved és mi lesz a gyerekek vezetékneve.

Az esküvő előtt be kell menni személyivel, ott azonosít bennetek, hogy tényleg ti vagytok, és gyakorlatilag aláírjátok a papírokat,ezért kint a szertartáson már nem mondhattok nemet :-)

2014. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!