Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kit kérdez meg elősször az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit kérdez meg elősször az anyakönyvvezető, a vőlegényt vagy a menyasszonyt? Mi a szöveg?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 22:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az esküvő előtt be kell menni személyivel, ott azonosít bennetek, hogy tényleg ti vagytok, és gyakorlatilag aláírjátok a papírokat,ezért kint a szertartáson már nem mondhattok nemet :-)" - ez természetesen nem igaz, a házasság a törvény szerint az egybehangzó igenleges kijelentéssel jön létre, és nem papírok aláírásával...

Bárki mondhat nemet is, ha azt akar mondani, és akkor nem jön létre házasság... sőt akkor se, ha bármi mást mond az egyértelmű igenleges kijelentés helyett., pl. feltételeket kezd sorolni...

Sőt, volt aki vicceskedve azt mondta, hogy "nem... csak vicceltem, igen"... a házasság nem jött létre, újabb egy hónap várakozási idő...

2014. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor bejelentkeztek akkor kérdezik meg, és a szertartás alattedig elmondják, hgy hazássg után hogy hívnak.., ekkor nem kérdezik meg ( bár arra emlékszem, hogy a szertartás előtt az anyakönyvvezető odajött, hogy ellenőrizzem megegyszer, hogy oké-e:)
2014. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amikor az időpontot foglaljátok, akkor kell a névviselésről nyilatkozni. És akkor kérdezik meg mi lesz a gyerekeitek vezetékneve is.


A polgári szertartáson nincs jóban rosszban és ilyesmi. Először a menyasszonyt kérdezik, aztán a vőlegényt. Ez szabályozva van, nem lehet módosítani...tudom mert megkérdeztük..:)


Majd a gyűrűhúzásnál először a férjem húzta az én ujjamra a gyűrűt, aztán én az övéve ( bár ez nekem csak második nekifutásra sikerült...még az anyakönyvvezető is röhögött:), hogy elsőre rossz ujjra próbáltam feltuszkolni....


27/N

2014. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!