Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényemnek nem jelent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényemnek nem jelent semmit az esküvő, neki csak egy papír, amitől semmi nem lesz más. Viszont nekem nagyon sokat jelent, ezért nekem rosszul esik, ahogyan ő érez. Jogosan érzek így vagy el kellene fogadnom ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 14:06
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
95%

Nem jogos, ha ő házasodik a te kedvedért azt megköszönheted, de azt, hogy gondolkozása a te kedvedért megváltozón nem várhatod el.

Te sem szereted meg attól a bab levest ha utálod mert a párod szereti.

2014. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%

Ha neki nem jelent semmit, és mégis a vőlegényed, akkor nincs min felháborodni. Légy hálás, amiért elvesz, hiszen tudja, hogy neked ez fontos.

Nem tudom, mennyire, milyen hosszan erőltetted az eljegyzést, de ha a kedvedért megtette és egyébként minden rendben köztetek, akkor ne akaszd ki magad ezen, felesleges.

2014. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mi a konkrét helyzet, azt mondja, hogy neki mindegy, mert az ő szemszögéből nem oszt, nem szoroz, vagy teljesen elutasítja a házasság gondolatát ezzel az indokkal.


Előbbi esetben nem kell, hogy rosszul essen, igaz a házasságra semmiféleképpen nem lehet mondani, hogy csak egy papír, mert utána azért néhány dolog megváltozik jogilag, de vannak, akiket ez nem érdekel. Ő ilyen. De ha ennyire mindegy neki, ha tényleg nem számít és látja, hogy neked meg igen, akkor nyilván alá is írja, mert maximum annyiba telik neki, mint ha te megfőznéd a kedvenc kajáját, mikor éppen nincs annyira kedved hozzá.


A második esetben viszont hazudik.

Mert ha neki csak egy papír, amiről tudja, hogy neked fontos, akkor ugyan mibe neki, ha ezt megadná neked?

Ha nem hajlandó rá, nyilván valamiért erősen házasságellenes. Amivel szintén nem biztos, hogy gond van, elképzelhető, hogy ha ismernéd a valódi indokait, meg is értenéd, csak akkor ne ködösítsen azzal, hogy neki csak egy papír. Nem, ebben az esetben neki sem csak egy papír, különben nem félne tőle.


Beszéljétek át.

2014. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, teljesen átsiklottam felette, hogy már a vőlegényed. Akkor nyilván nem utasítja el csípőből a házasság gondolatát, így az első verzió van érvényben, szerintem ne aggódj. :D

3-as voltam.

2014. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
84%

Ez azt jelenti, hogy el sem akar enni, csak eljegyzett vagy pedig nem hozza lázba az esküvői procedúra? Mert, ha emiatt nem akar esküvőt akkor nem kell lefogadnod, viszont más pár után kell nézned, mert ha ráerőlteted akkor abból nem sülhet ki jó.

Viszont, ha csak nem hozza lázba az esküvő és a kapott papírt nem nézi semmibe, akkor azt fogadd el.

Én nőként mondtam a páromnak mostanság, hogy az a papír nem változtat semmin.

A papírtól jobban fogod szeretni? Szerintem nem.

A papír csak jogilag is összeköt titeket és fogadd el, ha csak egy szükséges rossznak tartja.

2014. jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Eljegyzett, de azt mondta, azt is csak azért, mert nekem fontos volt. Őt hidegen hagyja az egész, azt mondta az eljegyzésünk előtt és utána is ugyanannyira szeretett, neki nem változott semmi, neki nem lett ettől jobb (de rosszabb se).


Nekem fontos az esküvő, az egy új szint a kapcsolatunkban, onnantól az egész világ és Isten előtt is egy család leszünk, és jöhetnek a gyerekek. :)

2014. jan. 25. 14:30
 7/45 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, most akkor tedd fel fordítva a kérdést magadnak... a párod jogosan lenne kiakadva, hogy Te az esküvőtől teszel függővé dolgokat, amikor az szerinte nem jelent semmit?
2014. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%
Ne hisztizz feleslegesen, örülj neki hogy az elveivel ellentétben mégis végigcsinálná az egész ( számára) hepajt.
2014. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
98%

Tulajdonképpen igaza van a párodnak: Az eljegyzés és a házasság után nem szabad, hogy változzon bármi is. Ugyanúgy kell szeretnie egymást a párnak és nem szabad, hogy elkezdjenek uralkodni egymáson vagy ilyesmi.

Örülj neki, hogy elvesz, ez azt jelenti, jobban szeret, mint gondolnád, hiszen az ő nézeteit feladja, hogy téged boldoggá tegyen.

Persze biztos bántó, hogy ilyen szavakat mond, de el kell fogadni, hogy a pasik nem olyan érzelmesek, mint mi. Nem tudja, hogy ez neked fáj, nem szándékosan beszél így róla, nem akar megbántani, de nem tud hazudni neked, ami szintén egy jó jel. Jobb lenne, ha inkább hazudna?

2014. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
72%

Sokan piszok nagy tévedésben vannak, a házasság nem csak egy jelentéktelen papír (maximum amit jelent, az egyeseknek nem fontos) és nem is az érzelmek változnak meg a házassággal. Ez utóbbi hülyeséget nem tudom, miért szajkózzák?

A házassággal a társadalmi, jogi esetleg az anyagi viszonyok változnak meg, mert ezekben ezentúl közösséget alkottok és nemcsak érzelmileg, hanem minden téren összetartoztok.

Az, hogy érzelmileg kinek mit jelent, megint más tészta, én úgy gondolom, tényleg egy gyönyörű gesztus a másik felé, de megértem azt is, aki ilyen szempontból nem tulajdonít neki jelentőséget.


Tehát nem lesz nagyobb a szerelem egy kapcsolatban attól, hogy elmennek az anyakönyvvezetőhöz, de a kapcsolat jellege több dologban változni fog.

2014. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!