Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az esküvőre messziről is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az esküvőre messziről is érkeznek vendégek, nem is kevesen, a párnak kell fizetni a szállásukat?

Figyelt kérdés
Hogy lehet finoman a tudtukra adni, hogy ezt anyagilag nem tudjuk vállalni?
2014. febr. 20. 11:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egyszerűen meg kell írni.

Kedves vendégek, itt és itt lehet olcsón megszállni, amennyiben itt töltitek az éjszakát. Sajnos mi anyagilag ezt nem tudjuk vállalni.

2014. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell, de ezt egyértelműen tudatni kell velük.

Nálunk pl kulfoldon lesz az esküvő, a szülők es a testvérem jönnek, fizetjük nekik az utat, nálunk fognak lakni, ha a testvérem parja is jon, akkor az utat neki is fizetjük, viszont akkor szállást kell berelniuk, amit nekik kell fizetni - ez mar nem fer bele a költségvetésbe.

2014. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a kérdést egyszer már én is feltettem, és lehurrogtak, hogy mekkora sz@r szem.ét állat vagyok, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerül bennem, mit képzelek én magamról :)
2014. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Úgy, hogy egyenesen megmondod, hogy nem tudjátok vállalni és kész!


Mi voltunk olyan esküvőn, ahol a pár miatt kellett 200km-t utaznunk, (nem volt jó helyben az esküvő), a szállodában ahová ők foglaltak nekünk szállást azt mondták, hogy a pár vendégei vagyunk...majd másnap távozáskor az orrunk alá dugtak egy 35ezres számlát, hogy hát a pár mégsem állja a szállást!

Na ha ezt előre tudom, akart volna a franc szállást!

2014. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

A mi esküvőnkön, akik messziről jöttek azoknak, foglaltunk és fizettük is a szállást!

Persze voltak olyanok, akik 20km-re lévő városból jöttek át, hát nekik nem foglaltunk...

2014. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Engem is lehurrogtak már többször ezért, de mi nem fizetjük a szállást. Több mint 50 személynek kellene, ezért ez nem fér bele a költségvetésbe és ezt mindenkinek meg kell értenie. Többször voltunk mi is úgy esküvőn, hogy mi fizettük a szállás - a rokonság igencsak nagy, ezért ez a kialakult hagyomány. Mindenkinek megmondtuk, hogy itt és itt van lehetőség szállásra. Nem túl drága, és mindneki megérti, hogy túl sokan vannak és nem tudjuk fizetni :-)


Aki pedig nem tartozik a rokonsághoz és nincs ehhez hozzászokva, azzal udvariasan közöltük, hogy szálláslehetőség van, de nekik kell fizetni. A szobák pótágyazhatóak, így baráti társaság, akár 3-4 személy is lehet egy szobában, az úgy olcsóbb.

2014. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Ezen mi is sokat gondolkodtunk, de végül arra jutottunk, hogy csak olyanokat hívunk meg, akiknek a vendégül látását is vállaljuk, így nem lesz külön kategória a szertartásra, meg vacsira is, hanem ha meghívtuk, akkor mindenre, és vállaljuk az ezzel járó költségeket. Lehet, hogy kevesebben lesznek, de így tényleg csak az lesz ott, aki számít, és aki jó érzéssel jön el, adja azt, amit nekünk szán és nem köpködve, hogy mennyit utazott, kénytelen megszállni valahol, mennyit kellett költenie, és még ajándékot is adjon... Mi ezt az utat választottuk, de egyébként akik szintén állták a számlát, azoknál nem fordult elő, hogy valaki az ajándékot ne úgy adta volna, hogy abból bőven ne jött volna ki a költsége...

Az meg ritka bunkó dolog, hogy azt mondják, hogy vállalják, majd távozáskor a recepciós nyomja az orrod alá a számlát...Én tuti megmondtam volna, hogy fizettessék ki azzal, aki foglalta, mert önszántamból biztos nem olyan helyre foglaltam volna egy rövid szundi erejéig, ahol 35 ezer egy éjszaka...

2014. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, mi úgy oldjuk meg, hogy próbáljuk a családtagoknál, rokonoknál, barátoknál elszállásolni őket, akiknek nincs hely, azoknak pedig fizetjük a szállást.
2014. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban nem is volt kérdés, hogy fizetünk-e szállást, mert soha senki nem fizetett szállást a vendégeknek. DE aki kérte, azok mindig el lettek helyezve rokonnál. Mamám például már egyedül él nála elfért 6 ember kényelmesen. A szüleim házában is elfértek 4-en, nagybácsiknál, nagynéniknél is voltak elszállásolva páran. Baráti társaságunkból, akik messzebbről jöttek közeli barátoknál szálltak meg, ezért volt jó, hogy minden barátunk ismert mindenkit (ők mondjuk nem is egy éjszakát töltöttek a barátoknál, hanem már napokkal előbb eljöttek). Így nekünk nem kellett fizetni senki szállását.
2014. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetni, de akkor kalkuláljátok bele, hogy nem mindenkinek fog beleférni, hogy utiköltséget, szállást és még nászajándékot is fizessen.
2014. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!