Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti, hogy oldottátok meg?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogy oldottátok meg? Ilyen feltételek mellett mennétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

A vőlegényem unkatestvérének most lesz az esküvője. Nem vagyunk túl jó viszonyba, ráadásul Ők debreceniek, mi pedig Szombathely mellett lakunk. Először úgy volt megbeszélve, hogy az utazás felét fizetik, és a nagyszülőknél alszunk.Aztán úgy nem volt jó, mert a srác testvérének, a pasijának, a szülei alszanak ott. Már ezen kicsit kiakadtunk.Egy részt ők nem rokonok, más részt kb.50 km-re laknak Debrecentől.

Aztán kitalálták, hogy akkor sátort csinálnak azoknak, akiket nem tudnak elszállásolni.Április elején sátorba aludjunk 500km utazás után, két kisgyerekkel, más családokkal együtt! Na, jó.. inkább azt mondtunk, majd veszünk ki egy olcsó szobát.

Két hete elküldték az ajándéklistát.Azt hittem lefordulok a székről, olyanok voltak, hogy szoligép,jakuzzi, plazma tv, stb rajta. Mikor telefonba mondtam, hogy "hát, mi egy kisebb ajándékra gondoltunk", vérig sértősve, drámai hangon közölte, hogy akkor nem kell ajándék. Alig egy óra múlva írtak egy üzenetett, hogy akkor 30-50ezret kérnek/fő. Na, itt mondtam azt, hogy én nem megyek! A párom próbál meggyőzni, de úgy érzem direkt aláznak minket.Mi is tavasszal akartunk házasodni, de mivel így túl sok lenne anyagilag a párom családjának, majd csak nyáron fogunk,mert ők kikérték maguknak, hogy nekik még nincs baba, és addig nem is kezdenek családalapításba, míg nincs esküvő! Nekik fontosabb a vőlegény hugának, a pasijának a szülei, mint a saját rokonjuk. A párom viszont régen találkozott a családjával, a gyerekek is vágynak.

Mi lenne a jó megoldás?


2014. márc. 9. 13:06
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
21%
Legalább van ízlése, nem gagyi LED tv-t kér, hanem egy jó plazmát :D
2014. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%

Hát ezek tuti nem komplettek, négyen vagytok, elvárnak tőletek 200 ropit? Szoligép meg plazmatévé... erre kérdezné az én haverom hogy "a jóanyád pi€sája nem kéne?!"

Én sem mennék, nem hiszem hogy egy mai magyar családnak nem fog hiányozni az a 200 ezer amit ezek akarnak. Menjen a párod ha nagyon akar egy pár órácskára, az is belekerül 50 rugóba, ti meg maradjatok otthon.

Vagy van még egy: csak a templomi szertartásra mentek el (ott még nem szoktak ajándékokat, meg lóvét átadni) és utána mentek is haza. Hát nehogymár, ilyen pofátlanságot már régen olvastam.

2014. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva azt se akarom, hogy a vőlegényem menjen, ilyen feltételek mellett. Inkább tényleg egy közös utazás, és majd meglátogatnánk a szüleit húsvétkor.
2014. márc. 9. 13:41
 14/43 anonim ***** válasza:
85%
En biztos nem mennék el.
2014. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
85%

Én felhívnám és elmagyaráznám neki, hogy nem ő sz@rta a spanyol viaszt és hogy esetleg nem akarnak-e ajándékba egy házat tőletek, ahol ha mélységes alázattal kéred aludhatnál a gyerekeiddel áprilisban, mert hogy nincs túl jó idő a sátorhoz és elég szegényes megoldásnak tartod. Aztán közölném, hogy köszönöm, nem kérek az esküvőjükből, mert te nem jótékonykodni indultál hozzájuk.


Ebben az esetben az se érdekelne, ha a férjem emiatt megharagszik, én értem , hogy a család, de ők mennyibe nézik a férjed, ha inkább egy idegent szállásolnak el helyettetek?

2014. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
92%

Én nem értem ezt a pénzkérősdit. Mindenki annyit adjon nászajándékba, meg menyasszony táncba, amennyi még nem terheli meg túlságosan. Ha csak 20-30 ezret tud egy család összesen, akkor annyit, nem ám /fő. Hol élnek ezek?

A másik, hogy az elvárt 150-200 ezerért képesek lennének sátorban altatni. Na ez a pofátlanság csúcsa.


Én a helyedben nem mennék, menjen csak a párod, ha akar. A gyerekekkel meg majd elmentek egy wellness hétvégére.

2014. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem, dehogy mennék!
2014. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
51%

Ezen mit kell agyalni meg idegeskedni?

Megmondjátok hogy anyagiasak vagytok meg gyökerek is, mnejetek a francba. Azt csókolom, ennyi. Nemkell túldramatizálni.

2014. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
86%

Más lenne, ha mindenki, akit meghívnak, jó anyagi körülmények között él, ha a lagzi több napos, és normális szállást biztosítanak nektek, akkor érthető (de akkor sem kikövetelhető) egy ekkora összeg, pláne plazma tv, és társai...


Én tuti nem mennék, küldd el a férjed, ha ő mindenképpen szeretne menni, megkapják a "fejenkénti" 30-50ezret, aztán ennyi, viszont, én ezt előre jelezném, nem hirtelen lebetegedve, hogy ne foglalják a helyet az étteremben, és ne fizessenek több fő után, ha már ennyire lényeg nekik, hogy ki mennyit ad.


Én megmondanám őszintén, hogy ez nektek nagy költség, messze is van, főleg gyerekekkel, ha már úgy is ki vannak akadva, akkor ez nem oszt nem szoroz. Ők nézik ennyire a pénzügyi részét, akkor meg ne lepődjenek meg, ha ez a vége.

2014. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Na, ezeket a válaszokat tuti megmutatom a vőlegényemnek. :-)

Eddig azzal jött, hogy alap utálatból nem akarok menni, de Ti csak nem azért írjátok!

2014. márc. 9. 13:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!