Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegény református, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegény református, a menyasszony katolikus, de egyikünk sem igazán vallásos. A vőlegényem református templomban szeretne esküdni. Hogy lehetne ezt megvalósítani?

Figyelt kérdés
2007. okt. 13. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Elmentek egy református lelkészhez és megbeszélitek.

Alapvetően semmi kifogása nem lesz, köthettek házasságot református templomban akkor is, ha Te katolikus vagy. A lelkész majd elmondja, mit kell tennetek, hogy megeskethessen Titeket.

Sok boldogságot!

2007. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Az egyik megoldás ha te át keresztelkedsz. Ha templomi esküvőt is akartok mindenféleképpen kell járnotok elötte templomba gyónni stb.

A másik ha találsz olyan papot aki ezzel a kérdéssel nem foglalkozik. De ilyen nem nagyon van.

2007. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Az előző válaszolót itt-ott javítanám:

Átkeresztelkedni nem tudsz, mivel az említett két egyház elfogadja egymás keresztségét. (tehát nem is lenne rá szükség)

Gyónni meg szintén nem, mivel református esküvőről van szó, gyónni meg a katolikusok szoktak.

Minden további nélkül megtartható az esküvő református szertartás szerint. Nem kell áttérni egyik félnek sem a másik hitére, ami felmerülhet, az a gyerekek vallási nevelése. Ebben meg kell egyezni.

2007. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Akkor visszajavítanék. Én Katolikus vagyok és a férjem református. Református templomban akarta tartani az esküvőnket a férjem és át kellett volna keresztelkednem.

Gyónni lehet hogy nem kell a reformátusoknál.

2007. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes. Valamit félreérthettél, mert ha egyszer az meg vagy keresztelve érvényesen (a katolikus keresztelő érvényes a reformátusoknál is), akkor újra nem lehet keresztelkedni, mert a kersztség mindkét egyház szerint egyszeri, letörölhetetlen szentség. Az lehet, hogy a református lelkész azt kérte, hogy térj át. Ez nem átkeresztelkedés. Viszont nem teheti ettől függővé az esküvőt. (ha mégis, akkor keresni kell egy másik református lelkészt, mert a szabályok szerint ez nem akadálya az esküvőnek)
2007. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Én ennek a fordítottjáról tudok mesélni, mert nálunk én katolikus vagyok, párom református és katolikus szertartás szerint esküdtünk. Csak annyit kellett tennünk, hogy nyilatkoztunk arról, hogy a később születendő gyermekeinket katolikus hitben neveljük majd. Néhány jegyes oktatáson vettünk részt, gyónnom nekem kellett csak.

Véleményem szerint a reformátusoknál is hasonló lehet a szituálció, főként mert a református hitről azt halottam, hogy kissé lazább a hozzá állásuk az ilyen dolgokhoz. Az elmúlt években amúgy is kicsit könnyebben kezelik az egyházak ezt a kérdést, szerintem örülnek, hogy egyeltalán még vannak házasság kötések az is egyre ritkább, hogy ezt templomban is szeretnék a fiatalok.

Minedenek előtt keressetek fel egy református papot és érdeklődjétek meg, szerintem nem lesz ellenvetése.

Sok boldogságot!

2007. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szia!Van ökumenikus esküvő is, ahol jelen van mind a református lelkész, mind a katolikus pap.Isten áldjon meg titeket!
2007. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem vagytok templomjárók akkor minek erőltetni a templom dolgot???


Attól még hihetsz Istenben vagy akármiben mert nem templomban házasodsz össze.

Ez az egész templomi esküvő dolog csak az egyház erőltetett biznisze.


Jézus mikor beszélt templomokról egyáltalán???

2008. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!