Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyarázza meg nekem valaki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarázza meg nekem valaki, miért ekkora divat terhesen házasodni?

Figyelt kérdés

Nem miont nap találkozom ilyen kérdésekkel az oldalon, hogy "Hol találhatok kismamáknak is alkalmas menyasszonyi ruhát?", "Miben házasodjon hat hónapos kismama?", "Beleköthet-e a pap, ha nagy hassal állok oltár elé?", satöbbi, satöbbi.


Miért van az, hogy rengeteg embernek csak terhesen jut eszébe, hogy össze kellene házasodni a gyerek apjával? Arra hivatkoznak, hogy "ciki az apasági nyilatkozat", meg hogy "a gyereknek családba kell érkeznie". (Ez utóbbit tényleg nem értem: esküvő nélkül nincs család, vagy mi?) Mások azt mondják, hogy a házasság ilyen-olyan szent dolog, blablabla. De ha akkora szent dolog, akkor miért nem lehet már a terhesség előtt összeházasodni? Vagy annyira azért nem szent?


Lehet, hogy régimódi gondolkodású vagyok, de én először megismerek és megszeretek valakit, összeházasodom vele, aztán gyereket vállalok, ha úgy adódik, nem pedig sírok, hogy itt vagyok X hónapos terhesen, és nem tudom, honnan szerezzek kismamaruhát, meg ilyesmik...


Miért nem lehet előre gondolkodni? Ha a házasság ilyen szent dolog, ami "magasabb szintre emeli a kapcsolatot", akkor miért kell vele várni, míg az ember moccanni sem tud a hasától? Nekem ez az egész terhesen esküvősdi a "megesett lány"-történetet idézi fel: ha már terhes a lány, akkor már a vőlegény is belemegy az esküvőbe, csak hogy ne szólják meg őket... Tényleg csak ennyire szent az az a bizonyos házasság? Megértem én, hogy minden nő szeret parádézni a fehér ruhában, és a legtöbben cikinek tartják, ha nem asszonynéven mennek szülni, de akkor mondják már ki ezt, ne pedig hablatyoljanak a kapcsolat "magasabb szintre emelkedéséről"! Ha várhat ez esküvő addig, míg terhes nem lesz véletlenül a menyasszony, akkor miért nem várhat tovább is?


Valaki magyarázza el ezt nekem!


2009. dec. 23. 09:59
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Mármint "Nap mint nap"-pal kezdődik a kérdés kifejtése.
2009. dec. 23. 10:00
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el,semmi vagy csak kevés dolog alakul úgy ahogy te megtervezed.

Én is "normális" életről álmodtam:megismerem,megszeretem,hozzámegyek,gyereket szülök.

Erre is törekedtem....DE "ember tervez,Isten végez"

2009. dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem azért oda lehet figyelni, hogy gyerek akkor jöjjön, legalábbis ne hamarabb, mint tervezzük... Csak sokan úgy gondolkodnak, hogy ha már "becsúszott", akkor már mindent bele, jöhet a házasság is. Magyarán ezek nem tervezett gyerekek (ha csak nem direkt akar valaki terhesen házasodni, ez más téma). Én szeretném ha a gyermekemet én/mi szeretnénk majd a párommal, nem pedig "becsúszna" (aminek a fogalma a mai napig zavaros nekem :S)
2009. dec. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Sok párnál,akik együtt élnek és majd valamikor tervezik az összeházasodást a baba érkezése adja a végső lökést.Ilyenkor sok szülő is mindjárt az esküvőről duruzsol,mégha addig a gyermeke párját a világ végére kívánta.

Az esküvő lebonyolítása meg nem két nap,úgyhogy mire oda kerülnek,rendesen gömnbölyödik már a poci.

2009. dec. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nincs jelentősége hogy tervezett vagy nem tervezett gyerek!!de ha már itt tartunk akkor szerintem az az igazi aki "szerelemgyerek" aki csak úgy "becsúszik"!!!
2009. dec. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Gyakran szülői családi nyomás van a fiatal páron, hogy márpedig össze kell házasodniuk mielőtt megjön a baba.

Tudom, minket is szekáltak, meg hogy mit szólnak idegenek, meg hogy leányanya leszek stb. Szóval minden naposak voltak a szekálások.

De kitartottam :D Nem voltam hajlandó terhesen házasodni, hiszen nem egy papíron múlik a boldogságunk...

Szóval szerintem nem divat, hanem a család (nagyszülők, rokonság) elvárása...

2009. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
28%
Miért csak az lenne a szerelemgyerek? Attól még lehet szeretni a párunkat, hogy odafigyelünk a védekezésre. Elég nagy gond lenne ha így "becsúszhatna" pl. ha nem csupán a házasság hiányozna, hanem pl. rossz anyagi körülmények lennének. (2. voltam)
2009. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem igazán értem ezt én sem. Mondjuk szerintem a mai világban abszolút nem ciki már az, ha egy pár nincs összeházasodva, hiszen ettől még épp úgy élnek, mint a házasok. A gyerek sem lesz attól kevesebb, hogy a szülei nem esküdtek össze. Én biztos nem házasodnék terhesen, az esküvőmet olyannak szeretném, amilyennek megálmodtam. Nem kismama ruhában (tudom, hogy azok is szépek), és nagy lagzival, nagy partival. Akkor már inkább kivárnám, amíg megszületik a baba, és nagyjából visszanyerem az alakomat, hiszen utána is ráér az esküvő.
2009. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

Én azt nem értem hogy mióta lett ilyen fontos az esküvő?!

Mi bementünk az önkormányzathoz,aláírtuk a papírokat és szeretjük egymást azóta is ugyanúgy...!

2009. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
54%
És neked meg mi közöd van ahhoz, hogy más hogyan csinálja? Abszolute semmi! Amióta nem divat a szexszel megvárni az esküvőt, bizony becsúszik a gyerek sokaknál. Én 7 hónapos terhesen mentem férjhez és tudod azért nem várhatott tovább a dolog, mert különben még a volt férjem nevét kapta volna a baba, mert azelőtt nemrégen váltam el, ezt pedig nyilván nem akartuk. És hogy miért estem teherbe előbb? CSAK!!!!
2009. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!