Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyarázza meg nekem valaki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarázza meg nekem valaki, miért ekkora divat terhesen házasodni?

Figyelt kérdés

Nem miont nap találkozom ilyen kérdésekkel az oldalon, hogy "Hol találhatok kismamáknak is alkalmas menyasszonyi ruhát?", "Miben házasodjon hat hónapos kismama?", "Beleköthet-e a pap, ha nagy hassal állok oltár elé?", satöbbi, satöbbi.


Miért van az, hogy rengeteg embernek csak terhesen jut eszébe, hogy össze kellene házasodni a gyerek apjával? Arra hivatkoznak, hogy "ciki az apasági nyilatkozat", meg hogy "a gyereknek családba kell érkeznie". (Ez utóbbit tényleg nem értem: esküvő nélkül nincs család, vagy mi?) Mások azt mondják, hogy a házasság ilyen-olyan szent dolog, blablabla. De ha akkora szent dolog, akkor miért nem lehet már a terhesség előtt összeházasodni? Vagy annyira azért nem szent?


Lehet, hogy régimódi gondolkodású vagyok, de én először megismerek és megszeretek valakit, összeházasodom vele, aztán gyereket vállalok, ha úgy adódik, nem pedig sírok, hogy itt vagyok X hónapos terhesen, és nem tudom, honnan szerezzek kismamaruhát, meg ilyesmik...


Miért nem lehet előre gondolkodni? Ha a házasság ilyen szent dolog, ami "magasabb szintre emeli a kapcsolatot", akkor miért kell vele várni, míg az ember moccanni sem tud a hasától? Nekem ez az egész terhesen esküvősdi a "megesett lány"-történetet idézi fel: ha már terhes a lány, akkor már a vőlegény is belemegy az esküvőbe, csak hogy ne szólják meg őket... Tényleg csak ennyire szent az az a bizonyos házasság? Megértem én, hogy minden nő szeret parádézni a fehér ruhában, és a legtöbben cikinek tartják, ha nem asszonynéven mennek szülni, de akkor mondják már ki ezt, ne pedig hablatyoljanak a kapcsolat "magasabb szintre emelkedéséről"! Ha várhat ez esküvő addig, míg terhes nem lesz véletlenül a menyasszony, akkor miért nem várhat tovább is?


Valaki magyarázza el ezt nekem!


2009. dec. 23. 09:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is terhesen házasodtam, 2 hónapos terhes voltam. Lefoglaltuk az esküvőt, nekiálltunk a babaprojektnek és szerencsésen elsőre összejött. Elöbb az esküvő volt megtervezve, de mégis ott volt már a kicsi a pocakomban. Nem a gyerek miatt, de mégis gyerekkel házasodtunk.
2009. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
67%
Én meg nem akartam hozzámenni egy olyan férfihoz, aki még gyereket se tud csinálni. Tudniillik a barátnőm házassága emiatt ment tönkre, mert belefáradtak, hogy nem jön össze a gyerek. A párommal gyereket akartunk, összejött, szültem, és úgy döntöttünk, hogy rá 1 évre, amikor maradéktalanul visszaszerzem az alakomat, megtartjuk a lagzit is. Anyámék persze már nagy hassal lökdöstek volna az anyakönyvvezető elé, de mi kitartottunk, hogy ahogy megálmodtam, úgy megyek férjhez. Templomit nem tartottunk.
2009. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
43%
a választ nem tudom sajnos, de 100%-ban egyetértek veled. Mintha én írtam volna ki a kérdést. éN IS észrevettem, hogy sokan divatból csinálják. Tehát, direkt, kifejezetten arra mennek rá, hogy ők nagy hassal álljanak az oltár előtt a nagy napon.
2010. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
szia! én ezt nem tudom...együtt éltem a férjemmel, de konkrétan az esküvőm napjáig szedtem a gyógyszert, hogy nehogy...ugyanakkor az anyukámék 6-an vannak unokatesók, ő volt az egyetlen, aki nem azért ment férjhez mert terhes volt, hanem "szabad akaratából" mégis pont ők váltak el, a többi boldogan él...van ilyenis...a sors néha fintorog :P
2010. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
58%
Kedves Kérdező! Azért foglalkoztat ez a kérdés, mert te vallásos vagy és az előírások szerint élsz?
2010. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül vallás kérdése ez
2010. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
59%
Nem vallás kérdése, hogy valakinek egyházi esküvője van? Aki nem vallásos, miért házasodik templomban?
2010. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, szerintem nagyon igazad van! Sajnos sokan csak azért, mert szép vagy úgy illik. Nagyon szomorú.
2010. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
46%

nem úgy értettem, hogy az ha valakinek templomi esküvője van nem vallás kérdése.

hanem a kérdező véleménye nem vallás függvénye, miszerint "miért kell pocakkal házasodni, miért nem lehet az eredeti sorrendet megtartani, hogy a gyerek ne csak családba érkezzen, hanem családban is foganjon?"

2010. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

14.44-es vagyok.

"Annál cikibb játszani a fehér ruhás szűzlányt terhesen... A kérdésem arra vonatkozott, hogy aki az életben nem tiszteli a hagyományokat, az miért sír, hogy így a pap, meg úgy a habos-babos menyasszonyi ruha? Ha nem vagyok hagyománykövető abban, hogy szexelek a házasság előtt, akkor miért ragaszkodom mégis a templomi esküvőhöz?" - ezt a kérdező írta, és itt vallásról van szó...

2010. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!