Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyarázza meg nekem valaki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarázza meg nekem valaki, miért ekkora divat terhesen házasodni?

Figyelt kérdés

Nem miont nap találkozom ilyen kérdésekkel az oldalon, hogy "Hol találhatok kismamáknak is alkalmas menyasszonyi ruhát?", "Miben házasodjon hat hónapos kismama?", "Beleköthet-e a pap, ha nagy hassal állok oltár elé?", satöbbi, satöbbi.


Miért van az, hogy rengeteg embernek csak terhesen jut eszébe, hogy össze kellene házasodni a gyerek apjával? Arra hivatkoznak, hogy "ciki az apasági nyilatkozat", meg hogy "a gyereknek családba kell érkeznie". (Ez utóbbit tényleg nem értem: esküvő nélkül nincs család, vagy mi?) Mások azt mondják, hogy a házasság ilyen-olyan szent dolog, blablabla. De ha akkora szent dolog, akkor miért nem lehet már a terhesség előtt összeházasodni? Vagy annyira azért nem szent?


Lehet, hogy régimódi gondolkodású vagyok, de én először megismerek és megszeretek valakit, összeházasodom vele, aztán gyereket vállalok, ha úgy adódik, nem pedig sírok, hogy itt vagyok X hónapos terhesen, és nem tudom, honnan szerezzek kismamaruhát, meg ilyesmik...


Miért nem lehet előre gondolkodni? Ha a házasság ilyen szent dolog, ami "magasabb szintre emeli a kapcsolatot", akkor miért kell vele várni, míg az ember moccanni sem tud a hasától? Nekem ez az egész terhesen esküvősdi a "megesett lány"-történetet idézi fel: ha már terhes a lány, akkor már a vőlegény is belemegy az esküvőbe, csak hogy ne szólják meg őket... Tényleg csak ennyire szent az az a bizonyos házasság? Megértem én, hogy minden nő szeret parádézni a fehér ruhában, és a legtöbben cikinek tartják, ha nem asszonynéven mennek szülni, de akkor mondják már ki ezt, ne pedig hablatyoljanak a kapcsolat "magasabb szintre emelkedéséről"! Ha várhat ez esküvő addig, míg terhes nem lesz véletlenül a menyasszony, akkor miért nem várhat tovább is?


Valaki magyarázza el ezt nekem!


2009. dec. 23. 09:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem miért fáj neked ha valaki babásan akar megházasodni.

Lehet az az oka, hogy megtervezték az esküvőt, meg van mondjuk az egy évvel későbbi időpont, de a menyasszony teherbe esik. Vetesse el az esküvő miatt vagy mondják le az esküvőt, mert de ciki?

Csak azért írtam le pont ezt a példát, mert a kérdésedben az egyik példádban pont egy ilyen eset volt.

Nem tudom miért jó a te lelkednek ilyen piti dologba belekötni.

Vannak akik direkt nagy pocakkal szeretnének házasodni. És igen, rengetegen vannak akiknek biztonságot ad, ha a gyerek házasságba születik, mert egyáltalán nem mindegy a dolog, hogy van egy gyerek meg egy férfi, az apukája, akivel akivel együtt élek, vagy van a férjem és a gyermekünk aki a házassággal már jogilag védve van ha bármi történik.

2009. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem divat terhesen házasodni. Az ember terhes lesz és azért házasodik!
2009. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Na, a végére megérkeztek a sértődött kismamák is, akik megmagyarázni ugyan nem tudják, hogy miért éppen terhesen kell házasodni, nem előtte és nem utána, de a szellemi képességeimet megkérdőjelezik, illetve elvitatják a kérdéshez való jogomat. Köszönöm ezúton is! :)


Akkor most engedjétek meg, hogy éljek a kommentelés lehetőségével, vagy a kedves kismamák szerint azt sem szabad? :P


Első: Tény, hogy nem úgy alakulnak néha a dolgok, ahogy az ember eltervezi. Esnek teherbe nők gyógyszer, spirál, satöbbi mellett is. Ámde miért fontos az illető párnak a keresztény templomi esküvő fehér ruhával, miegyébbel, ha korábban nem éltek éppen keresztényi életet? Számomra ez képmutatás a kövön. Nekem nem lenne képem nagy hassal szűzlányt játszani...


Második: azért is érdekes ez a téma, mert én magam is egy "becsúszott" gyerek vagyok. A szüleim tizenévesek voltak még, mikor véletlenül becsúsztam, szülői nyomásra összeházasodtak, két év múlva pedig elváltak, mivel abszolúte nem illettek össze. De nem csak a saját példámat tudnám erre hozni, hanem a szűkebb és tágabb környezetemben élőkét is. Sajnos nagyon sok, az enyémhez hasonló esetet láttam már. Mintha a papír valami mágikus dolog lenne, ami nélkül a gyerek nem érkezhet meg... A mai világban szerintem ennek a hozzáállásnak már semmi értelme nincs.


Harmadik: köszönöm, ez egy korrekt válasz volt! :)


Negyedik: sajnos saját bőrömön tapasztaltam, mennyire "jó" dolog "szerelemgyerekként" felnőni szegénységben, illetve egy link és felelőtlen apával, aki évente kétszer látogatott meg, gyerektartást meg hol fizetett, hol nem. De inkább hol nem... Nem biztos, hogy tizenévesen hagyni kellene "becsúszni" a gyereket, de ez csak az én véleményem.


Ötödik: köszönöm az újabb korrekt választ! Igen, sajnos sok esetben nagy a szülői vagy egyéb társadalmi nyomás, de szerintem manapság már szinte senkit sem érdekel, hogy a gyerek szülei összeázasodtak-e. Papír nélkül is lehet évtizedekig együtt élni boldogan, házasságban is lehet kutya-macskaként élni egymással, vagy éppen egymás mellett. Nem ezen műlik, hogy a gyereknek milyen lesz a gyerekkora.


Hatodik: fontos új megyjegyzés, köszönöm!


Hetedik: egyetértünk. A gyerek nem lesz attól sem több, sem kevesebb, hogy a szülei nem házasodtak össze.


Nyolcadik: szintén egyetértek veled! :)


Kilencedik: kérdésre leordítással reagálunk? Grat az intelligens témakifejtéshez! "Bizony becsúszik a gyerek sokaknál" - aki van olyan buta és szerencsétlen, hogy becsússzon.

"És hogy miért estem teherbe előbb? CSAK!!!!"

Mert így akartad megfogni a pasit. Logikus.


Tizedik: ha az esküvőt egy évvel későbbi időpontra tervezik, akkor az még változhat. Tényleg, miért is ciki anyaként házasodni? Szerintem nem ciki. Annál cikibb játszani a fehér ruhás szűzlányt terhesen... A kérdésem arra vonatkozott, hogy aki az életben nem tiszteli a hagyományokat, az miért sír, hogy így a pap, meg úgy a habos-babos menyasszonyi ruha? Ha nem vagyok hagyománykövető abban, hogy szexelek a házasság előtt, akkor miért ragaszkodom mégis a templomi esküvőhöz?

A jogi dolgokról az a véleményem, hogy manapság már ez sem játszik. Amennyiben van apasági nyilatkozat, onnantól kezdve a bíróság ugyanúgy kezeli a láthatást, a gyerektartást, satöbbit, mintha a gyerek házasságba születne. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk.

Biztonságot ad a házasság: akkor a gyereknemzés előtt miért nem gondoltak már rá?


Tizenegyedik: Értem én, csak fel nem foghatom. :) Miért kell csak a gyerek miatt összeházasodni akkor, ha egyébként a felek addig nem éreztek rá késztetést?

2009. dec. 23. 14:12
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
Kilencedik vagyok: hogy jössz te ahhoz "kedves" kérdező, hogy butának és szerencsétlennek nevezd azt, akinél esetleg becsúszik a gyerek. Te magad írtad, hogy ennek számtalan oka lehet, nem csak az, hogy nem védekezik. A másik pedig, honnan szeded azt, hogy én bizonyosan a gyermekemmel fogtam meg a férjemet????? Hogy veszed a bátroságot, hogy ilyen elméleteket gyárts????? Vegyél vissza az arcodból, de gyorsan! Mi a gyereket már terveztük, csak előbb jött és nem ezzel fogtam meg a férjemet, mert akkor is és most is imádjuk egymást és mindent megteszünk egymásért! Szóval akkor ki fogott meg kit??????? És a "sértődött kismamák" azért válaszoltak ingerülten a kérdésedre, mert te magad is provokáló módon tetted fel azt! :P
2009. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is terhesen házasodott, 3 hónapos volt. De nem azért házasodtak, mert én jöttem. Nekiálltak a babaprojektnek, és elsőre sikerültem. Papám még az esküvőn meg is említette, h. végre vki nem gyerekkel vagy gyerek miatt házasodik. Akkor még nem tudta, h. én ott vagyok :) Így én is rajta vagyok a házassági fotókon :)

14/L

2009. dec. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Kedves kismama, nem lesz attól fajsúlyosabb a kérdésed, hogy százötven kérdőjelet teszel utána.


Provokatív a kérdés? Annak provokatív, aki annak veszi. Rajtad kívül mindenkinek sikerült indulatoktól mentes, értelmes választ adnia. Úgy tűnik, hogy kizárólag számodra volt provokatív a kérdés.


Vegyek vissza az arcomból? Ki is kezdett el méltatlankodni? Egyszerű kérdésre ordítva válaszolni? Hehe... Én senkit nem támadtam le élből és személyeskedve, mindössze egy mostanság gyakori jelenség mibenlétére kérdeztem rá.


Avagy nem ismered el, hogy csak annak csúszik be a gyerek, aki nemi életet él? Aki nem él nemi életet a házasság előtt, annak nem csúszik be a baba. Milyen érdekes...


Illetve aki nemi életet él a házasság előtt, annak hogy van képe templomban és fehér ruhában kereszténykedni utána?


Személyeskedünk, személyeskedünk? Hehe, ezt sem én kezdtem... Még el sem váltunk a férjünktől, de már egy másik pasival tervezünk gyereket? És ez mióta keresztényi viselkedés, ami után nyugodt szívvel állhatsz oltár elé?


El van ferdülve erkölcsileg ez a világ nagyon...

2009. dec. 23. 15:34
 17/30 anonim ***** válasza:
51%
A kismama vagyok. Provokatív és sértő a viselkedésed, pedig nem is ismersz. Nem fogom ecsetelni, miért váltam el, de semmi köze az erkölcsökhöz. Többek között a volt férjem nem akart gyereket. És te már megint ebbe is belegondoltál dolgokat. Nyilván én voltam a hibás, nyilván már megvolt a mostani férjem. Nyilván. Ezeket gondoltad nem? A válaszom, hogy NEM. És hol láttad, hogy templomban, fehér ruhában házasodtam? Magyarázd el nekem, mert szerintem sehol nem írtam és nem is így volt! Manapság magyarázd el már nekem, hogy hányan nem élnek nemi életet házasság előtt? Az is él általában, akinél nem csúszik be a gyerek. És igen, vegyél vissza az arcodból, mert gusztustalan, hogy számodra ismeretlen embereket ócsárolsz olyannal, ami nem igaz! A férjem a világ legjobb apukája, úgyhogy teljesen mindegy, mikor, miért és hogyan házasodtunk! Részemről a vita lezárva!
2009. dec. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
39%

Mert a lumpenprolik csak basznak mint a nyulak.


De ne aggódj pár hónap/év múlva el is válnak egymástól!

2009. dec. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
89%

Én is terhesen mentem férjhez. Mégpedig olyan egyszerű okból hogy 5 év együttlét után fogamzásgátló mellett becsúszott a baba. S nagyon vaciláltunk mert csak egyikünknek volt munkája, ill én iskolába járok.S nem bánom(nagyszüleim szerették volna)

Igen,maradiak de ők is örülnek a dédunokának. Csakhogy én ekkor 4 hónapos voltam,s nem látszott a hasam.

S a fehér ruha megvolt de csak polgári esküvőnk volt mert az egyházi nehéz lett volna,mert nem ugyanaz a vallásunk az életem értelmével.De ha megszületik a Töpi akkor mi is összeházasodunk egyház elött is.

Egyébként pedig most 6 hónapos vagyok és még mindig alig látszik a hasamon. Igaz szülöi segitséggel de 2 hónap alatt megterveztük az egész esküvőt.

S nagyon boldogok vagyunk!!!(Egy másik kismama aki 24 éves)

2009. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lett divat terhesen házasodni. Van kivétel, de a többség, akik így házasodnak, akaratukon kívül/tervezett idő előtt estek teherbe. Végülis ez mindenkinek a magánügye, de én örülök neki, hogy vártam. Én sem igazán értem, hogy miért hiszik, hogy megszólnák őket, ha házasság nélkül születne a baba, közben meg azt nem látják, hogy 7-8 hónapos terhes menyasszonyként ugyanazokat a megjegyzéseket kapják. Régen is volt ilyen, csak sokkal ritkábban. Ez az, amikor a 20-dik század elvei és felfogása keveredik a 21-dik századi világ életvitelével...nem hiszem, hogy erre van más magyarázat. Fontos a házasság, de a házasság előtti szex a párok 90%-nál létező jelenség.
2009. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!