Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti elmennétek ilyen "meghíváso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elmennétek ilyen "meghívásokra"? Kezdett a hócipőm telelenni.

Figyelt kérdés

Múlt hónapban 3 héttel egy lakodalom előtt "kaptunk meghívást" egy olyan esküvőre, amelyről anyósom szólt, hogy a fiatalok szülei felvitték a meghívót hozzuk (mert őket is egyébként meghívták) aztán ott megkapjuk. A leendő férj-feleség fel sem hívott bár, hogy "Né két idióta szeretettel várunk, sajnos nem tudtuk elvinni személyesen a meghívótokat, de számítunk rátok".


Tegnap megint értesülök, hogy édesanyám testvérének a gyereke férjhez megy júniusban, és ott a meghívónk, majd ha hazamegyünk (egyébként a lakodalom napján) megkapjuk.


Ez milyen gáz már? Mi az, hogy akit elvársz az esküvődre, ha bár nincs lehetőséged elvinni személyesen (ezt a részt meg is értem) de legalább add fel postán, vagy az illetőt hívd fel telefonon.


nekem valahogy úgy normális, hogyha meghívunk valakit a lagzinkra, akkor azt legalább felhívom és a meghívóját postázom...


2014. máj. 27. 19:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

10es, nem azt mondtam, h nem jöhet vissza, hanem, h ITT MINDIG AZT ÍRJÁK, hogy nem jön vissza, akkor az első kommentelő ellentmondásba keveredett.

Mert ilyenkor azt írják a pénz miatt, mikor meg megkérdezi valaki, hogy mire számíthat akkor az a megátalkodott ördög, hogy erre számítani mernek.

2014. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

5 ös. Nem az a bajom, hogy édesanyámnál kapom meg. Az hogy se facebookon, se emailon, se telefon se sehogy egy szót sem szól arról, hogy szeretettel várnak.

Nem kell nem tudom mi, de egy szívélyes telefon vagy levél legalább. Ha már vagy negyvenezret ott hagyok, mert igen, egyébként elmegyünk, merthát igen közeliek és lenyeljük a bukóságukat. De ez az utolsó alkalom, hogy ilyen esetben elmegyünk, az biztos...

2014. máj. 28. 05:32
 13/25 A kérdező kommentje:
Nálunk fele visszajön az esküvő ára általában a fiataloknak, mert akit csak tudok a vacsora ára x 2 vel biztosan megy, van aki azon felül is tesz a borítékba.
2014. máj. 28. 05:34
 14/25 anonim ***** válasza:
Én több kérdésre is emlékszek ahol visszajött az ára azt írták.
2014. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Egyébként jóban vagytok, szoktatok beszélni az unokatestvéreddel, vagy inkább ilyen évente 2x családi ünnepségeken látjátok egymást jellegű a viszonyotok? Mert ha az utóbbi, érthető, hogy édesanyádnál hagyta a meghívót.
2014. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem nem nagyon szoktunk beszélni, messze lakunk egymástól. De pontosan ezért legalább ha az esküvőjéről van szó, hívjon fel és mondja el, hogy szeretettel vár...


Ha mindennap beszélnénk, pont hogy nem várnám el a meghívást, akkor nyílván tudnám mikor lesz hol lesz, mi mennyi hány óra. Tudnám, hogy valóban szívesen lát, nem csak töltelék leszek. Ahogyan a legjobb barátnőm esküvőjére nem is várok meghívót, akinek az esküvői dátumát az első pillanattól tudom...

2014. máj. 28. 19:50
 17/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez bunkóság. és szerintem az sem jó, ahogy itt írta valaki, hogy majd anyukád/anyósod odaadja, mert hogy az egész családot meghívták. Nem. Ti házasok vagytok, külön éltek, gyakorlatilag egy külön család vagytok. Éppen ezért külön meghívótok is van. És igenis gáz, hogy azt se mondják fapapucs, hanem otthagyják valamelyik rokonnál, hogy majd az hívjon már meg titeket is. Ha nem vagytok olyan viszonyban, akkor minek hív meg? Akkor vagy a pénztárcádat hívja, vagy arról van szó, hogy muszájból hív meg, de annyira se veszi a fáradságot, hogy ezt normálisan tegye. Senki nem vár el aranytálcát, de azért a minimum, egy telefon, vagy legalább egy email, vagy valami. Másnem arról, hogy hé, összeházasodunk, sajnáljuk, hogy nem tudjuk személyesen átadni, de ott hagytuk anyukádéknál, mikor nekik vittük vagy valami. Ha ennyire se képesek az bunkóság.


Mi is így csináltuk, külföldre nem tudtunk meghívót vinni, ezért otthagytuk a szülőknél, de telefonáltunk, vagy akivel interneten tartjuk a kapcsolatot, annak írtunk.


De vannak parasztok, ez tény. Ők tuti vendég szerepben tuti azok, akik nálunk is voltak. Bäsztak visszajelezni, hogy jönnek-e, komolyan, annyit nem írtak, hogy fapapucs, mikor mi rendesen meghívtuk őket, csak az anyjuk mondta mellékesen, hogy ők is jönni fognak. Ez is mekkora parasztság, hogy annyit nem bírt válaszolni, hogy Köszi a meghívást, jövünk? Vagy valami?

2014. máj. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17! Hát pontosan ez az, amiről beszélek.

Igen, vendégként is parasztság, ha nem vagy képes visszajelezni, de most azt találtam ki én sem hívom fel őket, majd megmondom az anyjának, hogy ott leszünk.



A nővéremék esküvőjén volt egy pár akik 12-kor hívták fel a házasulandókat, hogy "hopsz, mégsem jövünk". Mintha egy szülinapi partit mondtak volna le. Persze nem volt normális indokuk...

2014. máj. 29. 05:27
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi már kaptunk olyan "meghívást", hogy a szüleimhez vittek egy darab meghívót, aztán megüzenték (másik rokonon keresztül) hogy ja az ránk is vonatkozik. (facebookon be van jelölve az egész család, de arra se vették a fáradtságot, hogy legalább ott egy mondatot írjanak)
2014. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Kései Sirató ***** válasza:

Miért jobb egy e-mail, egy telefonhívás, vagy sms, vagy a facefook-on üzenet írás, mint ewgy nyomtatott meghívó? Ez egy baromság, nincs olyan szokás, hogy duplán kell valakit meghívni. Esküvőre illik meghívóval meghívni valakit. Ha személyese nem tudod átadni, akkor eljuttatod (postai vagy más úton) Jelen esetben anyukádon keresztül juttattak el hozzád egy meghívót. Mi is kaptunk már így meghívót, miért kell ezen megsértődni?

Ha alapból utálod az unokatesód, ne menj el! De ha szereted, akkor - mivel meghívott, mégpedig nyomtatott meghívóval, amit el juttatott hoizzád - menj el!

2014. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!