Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fekete menyasszonyi ruha?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fekete menyasszonyi ruha? Vélemény?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a fehér és világos színeket és nagyon rosszul is érzem magam bennük. Arra gondoltam, h az esküvői ruhám fekete színű lesz, de kicsit tartok a vőlegényem (tudja, h hogyan állok a színekkel, de szerintem nem számítana arra, h fekete lenne a ruhám) és a családtagjaim véleményétől. A színeket pedig nem akarok kombinálni, egyszínű ruhát szeretnék.

2014. jún. 7. 18:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
42%

Ha már férjhez mész, és esküvői ruhát akarsz felvenni, akkor vegyél fel fehéret. Nem fogsz belehalni ha egyszer fehérben leszel.

Én eléggé elfogadó ember vagyok, de a fekete menyasszonyi ruha nálam is kivágná a biztosítékot.

2014. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
Ha meghalt a vőlegény, akkor totál rendben.
2014. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

Nekem furcsa, de vannak tájak, ahol hagyomány is volt a fekete menyasszonyi ruha, ezt találtam:

"Mmiért fehér a menyasszonyi ruha?

A menyasszony ruhája általában fehér színű. A színválasztás az ókori görögök, rómaiak szokásaiban keresendő. A rómaiak ünnepekkor fehérre festett testtel jelentek meg, míg a görögök már fehér ruhát öltöttek. A fehér szín maga a tisztaságot, az egyszerűséget, a természetességet és persze az örömöt jelképezi, ezért is lett a későbbiekben a menyasszonyi ruha fehér. Magyarországon többhelyütt, pl. Kalocsán, fekete színű volt a menyasszonyi ruha. A népdal is azt mondja, hogy a lány most esküszik fekete gyászruhában. De fekete menyasszonyi ruha volt, a Berettyó-felvidéki népviseleti szokás is. A Kunságon még az 1960-as évekig szokás volt, hogy az asszonyokat feketére festett egykori menyasszonyi ruhájukban temették el. Így a menyasszonyi ruha a hűség szimbólumának is mondható."

2014. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

Nekem nem tetszik.. Vagyis, eddig még nem láttam szépet, pedig van..

Egyébkét ha a menyasszonyi ruhák törtenetét vegignezzük, nagyon sokáig fekete volt a menyasszonyi ruha színe


[link]



Ha találsz tenyleg igényeset, és a vőlegenyed is egyet ért, akkor hajrá...

Egyebként én ha nem feher akkor én ezüst ruhát, vgy smaragdzöldet választottam volna

2014. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%

Haha, az enyém örült volna, ha fekete lesz :D (egyébként 90%-ban csak azt hordunk).


Ha neked úgy tetszik, legyen. Bár én kicsit túlzásnak tartom, ami azt illeti. Egy sötétebb kék, vörös, zöld, akármi elegánsabb hatást kell, egy abroncsos fekete ruha nálam iszonyatos gyászos beütésű. Esetleg még jó megoldás lehet egy fehér-fekete...


Pl.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Igazából ma már tényleg mindenki azt vesz fel, amit akar, de nekem az egyszínű fekete egyszerűen túlzás.

2014. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%

5

Elmondta a kerdező, hogy 1 színű, nem kombinált ruhát szeretne

2014. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

azt hiszem fekete lesz :)

2014. jún. 7. 19:00
 8/31 anonim ***** válasza:
46%

Ara vagyok kíváncsi, hogy találsz-e..

Egyébként annak ellenére, hogy írtam, ogy nekem. A zöld és az ezüst tetszik..

A felete ruháról Scarlet O' Hara jut eszembe, amikor a fekete ruhában elmegy a balba( gyönyörű volt)

2014. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
a "találással" nincs gondom, mert varratnám (unokanővéreim varrónők és elvállalnák a ruha varrását) és anyagot is tudok szerezni hozzá
2014. jún. 7. 19:06
 10/31 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nyugodtan vegyél fel feketét!

Nekem még nem volt esküvőm,de majd én is fekete ruhát szeretnék,ez a környezetemnek nem igazán tetszik,de a vőlegényem azt mondja hogy ha ezt szeretné akkor legyen fekete ruhám.

2014. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!