Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Katolikus vagyok, lehet úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katolikus vagyok, lehet úgy templomban az esküvőm, hogy nem voltam első áldozó és első gyermekünket várjuk? 24/L

Figyelt kérdés

2014. jún. 11. 14:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is úgy volt katolikus esküvőm, hogy csak megkeresztelve voltam.
2014. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
67%
Lehet. Ha a pap kötözködik, keress olyat, aki összead.
2014. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jún. 11. 15:08
 4/57 anonim ***** válasza:
62%

De ha neked nem fontos a vallás, akkor az esküvőt miért erőlteted?

Ha nem voltál elsőáldozó, akkor tuti nem is bérmálkoztál...

És mi az, hogy ha nem akar a pap így esketni, akkor keressen másikat?!

Igaza van a papnak. Ha esküvőt akar, akkor előbb vegye fel a többi szentséget is. De ne csináljon színházat a templomból!

2014. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
42%
4-es, a templomból nem kell azt csinálni, mert amúgy is az onnantól kezdve, hogy minden 2. pap összeadja így is (de lehet keveset mondok)
2014. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
63%

#4-nek igaza van.

Ha nem vagy vallásos, akkor minek templomi esküvő?

Rongyrázás.

2014. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
51%

Nem fog kötözködni a pap, mert a katolikus esküvőnek nem feltétele, hogy első áldozó legyél.

Ezen kívül, ha valaki "csak" megkeresztelkedett, attól még fontos lehet a számára az Istenben való hit.

2014. jún. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
70%
Hogyne lehetne. Ma már nem szent a templomi esküvő. Azért kell, hogy jól mutasson a képeken. Azt meg így is lehet. Papot is találsz hozzá. Ha egy kicsit is tisztelnéd a vallást, akkor nem keresztelkedve és terhesen mennél templomba. De mivel itt ilyesmiről nincs szó, simán! Jól mutat majd a háttérben a kápolna!
2014. jún. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

Elsőáldozás nem kell hozzá. De keresztség igen. És van ahol kell is járni kicsit hittanra.

A gyerek kérdésre nem tudok válaszolni. Gondolom, nem.

Még sose láttam kismama menyasszonyt templomban.

Vagy nem fog látszani?

Én azért elmondanám akkor is a papnak, ha nem látszik. ciki lenne pont neki hazudni :)

2014. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
42%
nem kell rögtön támadni. lehet, hogy a párja vallásos, és szeretné, vagy a szülők erőltetik. ismerek olyan párt, akik 18 (!) évesek, a fiú szülei mélyen vallásosak. a lány teherbe esett, a fiú szülei pedig kötelezték őket az esküvőre, természetesen templomival. jó nyilván nem ez az átlagos, de ez is megtörténhet, nem kell rögtön ítélkezni.
2014. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!