Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért néznek hülyének amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért néznek hülyének amiért az esküvői fotozást nem az esküvő napján hanem pár nappal elötte szeretném tartani?

Figyelt kérdés

Így is húzós lesz a nap,ezért párommal arra gondoltunk hogy a fotozást,amin ketten vagyok a beálitott képeket elöbb csináltassuk meg.


Mindenki akinek eddig mondtuk azt mondja h hülyék vagyunk,azt nem akkor szokták,stb... Meg nyuúlkálnaka pénztárcánkban hogy de akkor duplán fizetsz a kozmetikusnak,fodrásznak stb...


Ez tényleg ennyire nem elfogadott? Nem hinném hogy mi lennénk az elsők akik igy csinálják,vagy igen?


2014. júl. 6. 04:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
41%
Lehet nap közben fotózni, de lényegesen gyengébb színvonalú képek készíthetők ha a Nap magasan jár. Ezt vagy elfogadjuk, vagy nem, ettől még így van és változtatni sem igen tudunk rajta. Ha van olyan helyszín ahol lehet egységes árnyékban fotózni, az még egy szükségmegoldás lehet, de ettől függetlenül nem javasolt a kreatív portrésorozat elkészítését a 10-18 óráig tartó időintervallumba tenni. Ki lehet villantani vakuval az árnyékokat (jobb esetben, de az ehhez megfelelő vaku önmagában is százezrekbe kerül, szóval egy egész napoes esküvőket nyolcvanezer forintért feketén számla nélkül okosba' fotózó fotóstól ne várjunk ilyet), de azon még a vaku sem segít, ha a párról a melegben dől a víz (aki a sminken is spórol az csillog is) és az erős fénytől hunyorognak. Az ellenfényes képeknek pedig nagyjából búcsút is mondhatunk ha a fenti idősíkba tervezünk kreatív fotózást. A kreatív fotózásra egyébként nem érdemes elvinni különösebben nagy tömeget, a koszorúslányokkal a nagy napon is lehet közös képeket készíttetni (erre érdemes külön idősávot szánni, mert legalább fél-egy óra elmegy a kisebb csoportképekkel), a szülőknek és a rokonoknak pedig semmi keresnivalója a kreatív fotózáson. Egy-két barát esetleg elkísérheti a párt, hogy segítsenek a csokorral amikor arra épp nincs szükség, igazgassák a ruhát, vagy a fotós keze alá dolgozzanak a fényforrásokkal, vagy ilyesmi, de ha túl sokan vannak, vagy túlságosan éreztetik a jelenlétüket, akkor nehezen oldhatóvá válik a pár és a jegyes fotózáson felépített hidak, amikkel a fotós jó esetben elérte, hogy a pár megnyíljon előtte és megmutassa neki a valódi önmagát, könnyen összedőlhetnek. Nagyjából ennyi jutott erről szakmabeliként eszembe. :)
2014. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
41%
Ja és még egy: természetesen nem elvárt, hogy a barátok a fotós keze alá dolgozzanak, nyilván ha a fotósnak szüksége van asszisztenciára akkor erről gondoskodik és jobb esetben olyan asszisztenst kerít, aki tudja melyik fényterelőt/fényforrást, hogyan kell használni, ismeri a felszerelést, egyszóval tudja mi a dolga. Persze ha ilyen nincs és egy barát felajánlja több kéz többet fog alapon még jó is kisülhet belőle.
2014. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam a hozzászólásokat, de szerintem nagyon jó ötlet. Nekünk egy nappal előtte volt, főleg azért, mert az idő tervezésénél figyelembe kellett venni az alvásidős is a kisgyerekünk miatt.

A plusz költség csak annyi, hogy kétszer sminkelnek, és kétszer csinálják meg a hajadat. A fotósnak teljesen mindegy, hogy mikor fotóz (maximum az úti költséget dobja meg egy kicsit) Nyugodtabb és lazább leszel, nem kell aggódni az időkeret miatt.

Ráértek, ha történik egy apróbb baleset (pl. bepiszkolódik a ruha...stb.) nem kell idegeskedni, van idő helyrehozni. Én mindenkinek azt tanácsolnám, hogy ne lagzi napjára tervezze a kreatív fotózást.

2014. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
41%
#23: A fotósnak nem teljesen mindegy, hogy mikor fotóz egyrészt olvasd el a feljebb leírtakat (fények és a napszak kapcsolata), másrészt pedig az igényesebb, főleg kültéren dolgozó fotósok egy napra egy fotózást vállalnak be (esetleg kettőt, pont a fények korlátozottsága miatt) és mivel az esküvő napját amúgy is az adott párra szánja, ez neki plusz 2-3-4 óra egy külön napon. Ha a fotós rászánja ezt az időt felár nélkül, az egy engedmény/jófejség tőle, de nem természetes és egyáltalán nem magától értetődő amikor amúgy fotóstól függően 10-30ezer forintos óradíjakkal dolgozik. ;)
2014. júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
58%

Hát én előtte biztos nem tartottam volna. Aznap sem. Én nem akartam, hogy lásson a ruhában. Nem vagyok babonás, de annak szerintem varázsa van, mikor kikéréskor lát először. Szóval az esemény napján előtte se lett volna értelme szerintem. Utána meg én biztos nem várattam volna a vendégeket. Nálunk úgy volt, hogy megvoltak a szertartások, és mentünk is a 200 méterre lévő étterembe, ott volt köszöntő, kis csoportképek a családokkal aztán vacsi. Mondjuk én eleve nem vagyok híve annak, hogy az egész napot reggel hattól szánjuk rá, nekünk délután ötkor volt a polgári, előtte fél négytől volt a vendégfogadás is, fél nyolc körül meg már vacsoráztunk, így a kettő közt nem telt el túl sok idő és nem is kellett 3x-4x etetni a népet. Én délben még pizsamában mászkáltam aznap.


Ha téged nem zavar, hogy előtte lát, akkor tartsátok előtte, de én tényleg nem tudom elképzelni. De szerintem ez még mindig jobb, mint azért hajnalban kellni, hogy előtte még órákat fotózzanak, hogy már lejöjjön a máz a fejedről mire a vacsoráig eljutsz, vagy 5x kelljen után-fixálni, vagy a szertartás után meg otthagyni a vendégeket. Főleg, ha közben vannak ötletek és akkor mindkét esetben rohanni kell, meg kapkodni, mert várnak, meg idő van...


Nekünk utána volt, másfél (!) évvel. :) Lehet gáz, de addigra volt úgy pénzünk, hogy olyan TTD fotózást meg ilyeneket csináltassunk, amilyet akarunk, mert arra ugye külön ruha kellet meg minden. Szerintem hülyeség, hogy csak aznap látszik az izgalom meg ilyenek. Meg az én képeimen az látsszon, hogy milyen szeretettel nézünk egymásra és az nem csak aznap van úgy.

2014. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%
Sokkal bensőségesebb "first look" képek készíthetőek ha nem a kikérőn/templomban/anyakönyvvezető előtt lát meg először, hanem korábban, külön, ahol csak ketten vagytok. Egy előző kreatív sorozatnál klasszul leszervezhető, jobban fotózható és sokkal de sokkal hangulatosabb. Elsírhatja magát mert nem figyeli senki ( a fotóson kívül), nem kell, hogy zavarban legyen mások miatt, meg tud nézni alaposan, és van ideje örülni neked. :)
2014. júl. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nekünk pár nappal előtte volt, mivel tényleg nem fért volna bele! Ugyanis délelőtt volt a szertartás, ebéd volt, ami késő délutánig tartott. Hajnalban a sminkes nyilván nem vállalt volna, másrészt pihenni akartunk aznapra, különben pedig sem kora reggel, sem késő délután nem felelnek meg a fényviszonyok kinti fotózáshoz (tavasszal). én is húzódoztam tőle kicsit, de nagyon jó volt így, próbasminkkel (amit a sminkes nem akart engedni, mondván ne így legyek a képeken, ha véletlen nem tetszik, de hát tetszett), nyugiban, megtudtam, hogy még mindig tör a cipőm, megismertük a ruhák sajátságait.... Csak a csokor kérdés nehéz kicsit, így kettő kell, ha akarsz csokrot a kreatív fotózásra is.
2014. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ne vedd fel a problémázókat.

Szerintem előtte-utána, de ne aznap. Ha a fotósod nyitott rá, akkor nyert ügyed van. Pontosan az, ha időt szánsz rá, akkor nem lesz műanyag a kreatív. (Szerintem azért hívják kreatívnak, mert nem kell állítgatni annyit, van idő arra, hogy természetes legyen ne beállított.)


Többszáz ezret kifizetsz a fotósnak, és tényleg a dupla smink-fodrász az ami miatt szívükhöz kapnak?


Nekünk előtte volt két nappal.


Megjegyezném elég nagy baj van, ha csak aznap látszik a szeretet és a szerelem az arcokon!

2014. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most találtam ide!

.

Esküvő előtti esküvői fotózás, ez bizony logikai bukfenc.

A babona szerint esküvő előtt a vőlegény nem láthatja a menyasszonyi ruhát, ez is oka lehet ellenzőinek, akik ugyan nem babonásak, "csak ragaszkodnak a szokásokhoz".

.

"Meg nyuúlkálnaka pénztárcánkban hogy de akkor duplán fizetsz a kozmetikusnak,fodrásznak stb..."Ez bizony, így igaz.

2014. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de ez lemaradt:

a fotózás akár esküvőtök előtt, akár utánna történik meg, hosszú időre találjátok meg egymás melleti boldogságotok!

2014. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!