Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 1,2 Millióból kell kihoznunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1,2 Millióból kell kihoznunk az esküvőt. Hogy kezdjünk hozzá?

Figyelt kérdés

70-80 fő lesz kb.Ennyiből ki lehet hozni egy szép esküvőt?

Tudnátok segíteni,hogy induljunk neki?Mivel kezdjünk?Esetleg mi mennyibe kerülhet?

Nincsenek extra igényeink,mint pl:jégszobor,csokikút,galambröptetés stb..

Köszönöm a segítséget!


2014. júl. 23. 15:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

Hááát. Én nem akarlak elkeseríteni, de szerintem egy kicsit szűkös lesz.

Amin "meg lehet fogni" a költségeket az a helyszín, mivel a legfajsúlyosabb költség a vacsora.

Megyeszékhelyen 10-13 000 ft/fő az étel és ital fogyasztás, ez Pesten 12-16 000 ft/fő körül van. Kis településen vélhetőleg ez olcsóbban is kijöhet, így érdemes körül nézni a környező településeken is.

Ha csak egy 10 000-essel számolunk, ami elég reális az 7-800 000 ft, csak a vacsi.

Ruha:

20-40 000 ft-ért már ki lehet fogni végkiárusítást, vagy egyéb akciót, de én ahogy néztem 90 000-100 000 ft körül volt a bérlés...Innen a csillagos égig mehet.

Akkor ha van ruha tartunk 8-900 000 ft-nál.

Öltönyt már 30-50 000 ft-ért is lehet venni (persze olcsóbban is van, de az nagyon műanyag), de ott is 80-90 000 ft-os darabok sem ritkák. Ha ceremónia mellényben is gondolkodtok, az megint 10-15 000 ft, akkor tartunk kb. 950 000 ft-nál.

Zenekar/DJ:

DJ-t sajna nem tudom, mert mi nem gondolkodtunk benne. Egy fő szintis 60-80 000 ft-ért nyomja végig a lagzit. A zenekarok 45-60 000 ft/fő áron mozognak, tehát egy 4 fős zenekar 180-240 000 ft-ot is elkér. Ha egy baromi olcsó zenészt kifogtok, akkor vagyunk kb a milliónál.

Fotós/Videós:

A kezdő/műkedvelő megcsinálja 30-40 000 ft-ért is, de kockázatos, hogy olyan is lesz. Aki hivatás szerűen űzi, az szintén 100 000 alatt nem vállalja el. Tegyük fel, hogy itt is egy nagyon tehetséges kezdő fotóst és videóst kifogtok, az kb 100 000 ft, már 1,1 M.

Vőfély/ceremónia mester:

Ez nem kötelező kellék. Itt is 80-100 000 körül mozognak, de vidéken 40-60 000-ért is van vőfély.

Gyűrű:

Ha arany gyűrűt akartok és van hozzá aranyatok, akkor 40-50 000 ft, ha nincs akkor 100 000-től a csillagos ég. Van persze egyéb fém is, de azokból is a pár ilyen 70-80 000 ft. Na itt keret elfogyott.

Amiről még nem volt szó:

- Polgári szertartás (5-50 000 ft, függ a helyszíntől és hogy mit kértek)

- Templomi szertartás(5-30 000 ft, függ a helytől)

- Cipők (egy menyasszonyi, egy menyecske, vőlegény cipő)

- Menyecske ruha (ha sima ruha, akkor 5000 ft-ból meg lehet úszni, ha komolyabb akkor 10-30 000 ft)

- Csokor, kitűzők, autódísz, egyéb dísz (csokor 5000-től a csillagos égig)

- Meghívók (ha ti készítitek, akkor is van anyagköltség)

- Ültető kártya (ua.)

- Tánctanár (ez is opcionális, de 5-6000 egy óra)

- Dekoráció (székszoknya 250-400 ft/db)

- Fodrász (vidéken kb. 5000-ért csinálnak esküvői frizut, Pesten 8000)

- Sminkes (ennek még nem néztem utána :) )

- Menyasszonyi torta és sütik (ekkora létszámnál 40-50 000 ft)

- Kiegészítők (nyaklánc, fülbevaló, harisnya, melltartó, stb)


Most ennyi minden jutott eszembe. Nem kell pánikolni, az is lehet, hogy tök mákotok van és simán kihozzátok, csak szépen meg kell tervezni a kiadásokat. A legnagyobb az a vacsi. Ott a létszámmal, vagy a helyszínnel lehet variálni. Azt nézzétek meg először és utána tudtok kalkulálni. Minden tételt írjatok össze, ami kellhet az esküvőhöz, és állapodjatok meg egy összeg határban, hogy mire mennyit engedtek meg magatoknak (pl ruhára ennyit költesz és akkor párod sem akar old timer-t bérelni), így látjátok a teljes költséget. A drágább tételekkel kezdjétek, és ha egy jó árban tudtok megállapodni, akkor a különbözetet máshova oda tudjátok csapni (Pl. Fotósra szántatok 150 000 ft-ot, de 100 000-ért találtatok egy tök jót, akkor azt az 50-et máshol el tudjátok költeni, ahol alá lőttetek) Sok szolgáltatótól kell árajánlatot kérni, és akkor biztos akad olyan, ami minőségben és árban is megfelel nektek.


Sok boldogságot és csak ügyesen ;)

2014. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

A hozzászólásokból ítélve, nem tudom hogy itt mennyien vannak tisztában a reális költségekkel. Nekünk 2 hónapja volt az esküvőnk, 90 fő, és 1,5 millió volt. Egy középkategóriásnak mondanám, Budapest mellett tartottuk. Csak a ruhák (menyasszonyi, menyecske, vőlegény, +piros ing) voltak kb 200 000. Nekünk ennyi volt a keret, próbáltunk ott spórolni ahol lehet.


Pl. fotóson szerintem nem érdemes, arra legalább 100 000-et rá kell szánni, amennyiben egész estére akarjátok. Persze ez az én véleményem, én is vágtam egy hátast amikor megláttam az árakat, most utólag egyáltalán nem bánom, gyönyörű képeink lettek :-)


Amin lehet okosan spórolni:

- meghívók - nem mindegy hol csináltatjátok és mikor

- ültetőkártyák - mi kézzel írtuk meg a kártyákat, rajzolgattunk rá ezt-azt, virágok, repülőt, autót, ami egy-egy ebmberhez illett, vagy csak simán kiszíneztük, 2 délután alatt készen lett

- dekoráció - kb 50%-60%-át magunk készítettük, pl. vázában egy szál virág volt, + gyertya az asztalokon

- kitűzők, virágok - falubeli virágosnénit bíztunk meg vele, gyönyörűen és olcsón megcsinálta

- menyasszonyi / dobócsokor - nekem nem volt dobócsokrom, mert úgy gondoltam, úgysem tartom meg az eredetit, egyébként is elszárad néhány nap múlva. Arra pedig nem kell, hogy a szekrény tetején porosodjon évekig. Úgyhogy az eredetit dobtam, egy szálat kivettem belőle, lepréseltem, az albumunkban van

- cipők - ugyanaz volt a menyasszonyi és menyecske cipőm, mivel a "menyecske ruha" piros-fehér volt, ezért a fehér cipő is illett hozzá... egyébként egy teljesen egyszerű piros fehér ruhám volt


Igaz, hogy pl egy cipő nem a világ, viszont ha minden 4-5000 ft-s költségre azt mondod hogy á, nem ezen múlik, akkor bizony a sok kicsi sokra megy.


Sok boldogságot, kellemes készülődést :-)

2014. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk 85 fős volt és 2,5M és nem sok luxus volt rajta. Én is észrevettem hogy itt divat a filléres esküvőt sztárolni, de ha valakinek "elképzelései" vannak meg "igényei", az bizony pénzbe kerül. 1,2M szinte semmi. Egy esküvői menü ritkán kerül 2-3000 Ft-ba, és az ital is elég borsos, plusz még rengeteg dolog ami mind viszi a pénzt (fotós, videós, sminkes, dekor, ruhák, utazás, szállás, virágos, pap, pincér, vőfély, meg még millióan).

Nem lehetetlen, de nagyon le kell adni az igényeket.

2014. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, őt kihagytam. Ő se pusziért dolgozik.
2014. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Na beindultak a lepontozók :)


Lehet dobálni a piros mancsokat, ha tetszik, ha nem, akinél a család, vagy ismerős nem szolgáltatói szektorban dolgozik (tehát bizonyos esküvői tételeket ingyen, vagy minimális költségen megkapnak), és nem a hátsó kertben van tartva a lagzi, az igen szép summát fizet.


Akik tételes árakat írtak, azoknak mind közel 1,5 M volt (5-ös válaszolóét is ha összeadjuk 1,4 M körül van 50 főre). Én is mielőtt elkezdtem utánanézni az áraknak szentül meg voltam győződve, hogy 1,5 M-ból akkora lagzit csapunk, hogy hét országra fog szólni. Aztán szembesültem vele, hogy ez a vacsorára lesz kb. elég meg a zenekarra.

Most eléggé fent vannak az árak.

Aki nagy lagzit akar tartani, annak a zsebébe kell nyúlni (sajnos), aki nem szeretne, az a töredékéből megússza, viszont ne törjön pálcát a többi felett, mert ő hülyeségnek tarja, vagy pusztán nincs rá pénze.


Ha neki joga van kis költségvetésből ünnepelni, akkor a másiknak is a "rongyrázáshoz".

2014. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire ez a lepontozás... Az esküvő/lagzi pénzbe kerül. És a legtöbben tanácsod adtunk a kérdezőnek és leírtuk, hogy mi mennyibe kerül.


Ahogyan az előttem szóló is írta, mindenkinek joga van olyan lagzihoz, amilyet szeretne. Nekünk se volt rengeteg pénzünkre rá, ezért próbáltuk meg okosan megoldani és spórolni ahol lehet, ha kellett 10 virágoshoz mentünk ajánlatot kérni. Azért mert teszem azt nekik 1,2M van lagzira, akkor ne is legyen? Miért kötelező akkor kéttanúsat tartani, ebédre menni, kosztümben/farmerban férjhezmenni? Legyen ebből a pénzből olyan esküvője amilyet szeretne, kicsit szerényebb ha kell (pl ne legyen székszoknya ha nem telik rá), de ha akarja akkor igenis érezze magát hercegnőnek egy napra...

2014. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok és nem nem rosszindulatból, csak nem vágom, hogyha megvan rá a pénz akkor min is gondolkodtok?
2014. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Már 1,5 millió rá a keret.Igen megvan rá a pénz,csak a szervezéshez nem tudtuk,hogyan kezdjünk hozzá.

De tegnap este összeírtuk a meghívottak számát.

Szerencsére a megye legjobb fotósa és videósa a vőlegényem barátja,így azt olcsón megússzuk.

Néztünk helyeket,és vacsora árakat,terembérletet,menyasszonyi ruhát,és öltönyt.

Persze még csak neten böngésztünk.

Köszönöm mindenkinek a segítséget,azt hiszem boldogulni fogunk.

Ja és a gratulációt is!!! :)

2014. júl. 24. 18:54
 19/19 anonim ***** válasza:

A sajátunk költségvetésünk alapján 80 fő 1,5 milla volt 80 főre. Kicsit több. De extra fotóssal (280) és extra ruhával (200).

A többiek nagyon jól írták, hogy a hellyel kezdjétek. :)

2014. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!