Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akinek fontos a házasság:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek fontos a házasság: miért olyan fontos, hogy akár a kapcsolatot is képes valaki emiatt felbontani, miközben még szereti a másikat, csak az nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

Mindig meglepődöm a ,,tartsunk valahová", meg hasonló dolgokon, mikor olvasom itt a kérdéseknél, hogyha valakineka párja nem akar házasodni, akkor az a dilemma, hogy vele maradjon-e, vagy sem. Megértem, hogy van, akinek ez annyira fontos, hogy akár a párját is elhagyja, ha az nem akar házasságot, de érdekelne a miértje.


Eddig, amiket olvastam, azok közül az okok közül elég sok megtámadható, pl. a jogi része nem lehet ok, hiszen arra ott van a bejegyzett élettársi kapcsolat. Azokat megértem, akiknél jön a baba, és egyszerűbb összeházasodni, mint apasági nyilatkozatot tenni, meg sok mindent leegyszerűsít, de ha valakinek a párja nagyon nem akarja a házasságot, akkor jogilag is meg lehet oldani mindent.


Ha az ok az, hogy ,,nyitva hagy egy kiskaput", vagy gy nem tűnik elég elkötelezettnek, az pedig nekem azért furcsa, mert így is rengeteg válás van, tehát nem ezen múlik, hogy valakik életük végéig együttmaradnak-e vagy sem.


Megértem azt az okot, hogy valaki hoz otthonról egy szülői mintát, ami annyira erősen él benne, akár tudat alatt is, hogy emiatt úgy gondolja, hogy neki is mindenképpen házasnak kell lennie.


De valahogy mégsem értem teljesen, hogy miért hagyja ott valaki a párját egy ilyen ok miatt. Hozzáteszem, én házas vagyok, ez nem egy ,,minek házasodni kérdés", csak el nem tudnám képzelni, hogy szakítottam volna annó a férjemmel, ha azt mondja, hogy ő soha az életben nem akar házasságot.


Világosítsatok fel, miért hagyják el ilyenkor a nők a párjukat? A kérdésem arra vonatkozik, amikor kizárólag emiatt mennek szét.


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. szept. 18. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Egy apasági nyilatkozat is egyszerű.Nem kell azért házasodni.Egyébként igazad van.Én sem értem miért kell ezért valakit dobni ha nem akar házasságot.Bár házas vagyok már olyan régóta nem is emlékszem lassan mióta:))de nem ez a caros papír köt össze minket.Valahol porosodik olyan roppant fontos papír:)
2014. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok érdekelt a témában, csak úgy eszembe jutott a fordítottja.

Ha az egyik fél valami miatt ragaszkodik a házassághoz, a másik mi miatt fél azt megtenni? Mi több, ez miatt képes felbontani a kapcsolatot is. Mi az oka?

2014. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Minden ok megtámadható, a világon mindenről.:) Én nagyon szeretnék esküvőt, nekem gyerekkorom óta fontos. Te miért szereted a palacsintát? mert finom. Én miért érzem úgy, hogy azzal, hogy összeiratkozunk, teszünk egy nagy lépést a kapcsolatunkban? Mert úgy érzem.:)


És nem csak nők csinálják szerintem ezt, férfiak is, ha a másik mondjuk nem akar gyereket, vagy nem akar házasodni, de ők akarnának.


27N

2014. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Házasság, vallás, életmód, értékszemlélet.

Ez mind-mind olyan dolog, amit nem érdemes boncolgatni. Csak időben letisztázni, hogy ki hogy látja ezeket a dolgokat, és ha nincs egyetértés, akkor nem kell egymás idejét rabolni.

Ezeket hiába is magyarázza az ember, ha a másik nem úgy gondolja, úgysem érti meg soha. Az meg semmi jóra nem vezet.

2014. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg azért, mert ezek a nők 3 éves koruk óta esküvőről álmodnak. Nem értik miért nem váltja valóra a férfi az álmukat, mikor elméletileg nem kell miatt lemondania semmiről, hiszen már elköteleződött mellette. Valamilyen szinten megértem, hogy ez elbizonytalanítja a menyasszony-jelölteket. Az viszont határozottan ellenszenves, hogy ugyanezen nők leszólják a nem házasságpártiak kapcsolatait, mert azok alacsonyabb rendűek szerintük.. Én (nő) soha életemben nem vágytam esküvőre, de a párom számára valami túlromantizált jelentőséggel bír, és nekem nincs okom őt ettől megfosztani. De miért érne kevesebbet a kapcsolatunk aláírás nélkül?
2014. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Magyarázza meg a házasság ellenes fél, hogy miért nem, ha neki semmit se számít, mert csak egy papír. Nekem házasságpártiként számít, mert nem csak papírként tekintek rá, hanem egy elköteleződésre, hogy jóban rosszban, betegségben, egészségben amíg a halál el nem választ. És igen, szülői példából is kiindulva. Illetve a királylányos mesék gyerekkorból és a többi. Nekem ez az egyik álmom a sok közül, hogy lesz egy férjem, akivel esküvőnk lesz (a násznép mérete így felnőttként már annyira nem érdekes, maga a szertartás a vágyam) és utána férj és feleségként élünk.


És ez majdnem olyan fajsúlyú kérdés számomra, mint a szeretne gyereket a jövőben vagy sem, és ha igen hányat. A szerelem szép dolog, de ha ilyen alapvetőnek mondható dologban nem tudnak kompromisszumot kötni, akkor nehezebb és stresszesebb időszakban hogyan lehetne? Az nem kompromisszum, hogy az egyik kijelenti, hogy nem házasodik a másik pedig fogadja el. Ha meg tudja megfelelően indokolni miért nem szeretne soha, akkor van kiindulási alap, ahonnan indulhat a beszélgetés és nem tartom kizártnak, hogy a végére azt mondjam oké, akkor maradjunk élettársak.

2014. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Apasági nyilatkozatnál nincs egyszerűbb ,csak egy aláírás...és még pénzbe sem kerül !
2014. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi, de jogász vagyok és már a hajamat tépném az ilyen "miért kell a szerelemről papír" kérdésektől!


FONTOS! Bejegyzett élettársi kapcsolatot külön nemű pároknak nincs, csak azonos neműeknek! Külön neműek közjegyzőnél kérhetnek nyilvántartásba vételt, de az SEMMILYEN jogokat nem ad! (nem vehetik fel egymás nevét, nem fogadhatnak örökbe közösen, nem örökölnek egymás után törvényesen stb.)


Akinél jön a baba... Elhiheted sokkal egyszerűbb egy apaságit aláírni, mint egy esküvőt (legyen csak a pár ott + 2 tanú) leszervezni.


A válásról annyit, próbálj meg elválni egy közösen felvett lakáshitellel + gyerekekkel. Örülök, hogy neked ez egyszerű, van akinek annyira bonyolult, hogy évekig eltart és ebből élnek az ügyvédek :)


Konkrétan a kérdésre válaszolva, szerintem azért hagyja el a párját, mert érzi, hogy nem lesz boldog. Mivel a párja megadhatná neki amitől boldog lesz, de nem fontos neki. Szerintem ha a férfi annyira szeretné azt a nőt és elkötelezett lenne mellette, akkor azért venné el, mert a nőnek fontos...


(Különben én is házas vagyok és én ezt már az ismerkedések elején nem rejtettem véka alá, hogy majd szeretnék esküvőt meg gyerekeket. Úgy voltam vele, ha a másik fél nem szeretné és teljesen mások a terveink -pl: külföldön élni stb- akkor nem is kezdek bele a kapcsolatba, később ne legyen akkora szívfájdalom, ha mindenki a saját álmait szeretné követni.)

2014. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, midnenkinek ment a zöld kéz.


2-es, erre én is kíváncsi lennék:)


8-as köszi, nem tudtam, hogy így van, azt hittem ellenkező neműek is lehetnek bejegyzett élettársi kapcsolatban. Igaz, hogy ahol mi élünk, ott csak az azonos neműeknél lehet ez, azt hittem Magyarországon máshogy van. Így a jogi részét vissza is vonom a kérdésnek:)


És megelégszem azzal a következtetéssel, hogy mindenkinek mások a preferenciái.


Azért vélemények jöhetnek mgé:)

2014. szept. 18. 16:16
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Jó kérdés. Mi házasok vagyunk 2 éve. Én nem hagytam volna el a páromat emiatt, az 100%, de lett volna pár sírós éjszakám, az tuti. Nyilván nem ezen múlik a kapcsolat minősége, de akinek fontos, az nehezen fog tudni ezen túllépni.

Nekem pl. nem teljes egy család, ha nincs házasság, valahogy olyan csonka az egész. Van apa-anya-gyerek és persze nem bántásnak szánom, nehogy bárki megsértődjön, csodaszép családokat ismerek, akik így élnek, tehát nincs vele bajom, de én szerettem volna mindig is férjhez menni.

Ha vizualizálnom kéne, úgy tudnám leírni, mint a kötőszavakat: Pl. megértem, odaad, leír / meg értem, oda ad, le ír. Tudod, hogy összetartoznak, mégcsincsenek egyben, hülyén is néz ki külön. Én így képzelem.

2014. szept. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!