Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek fontos a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos a házasság?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 07:24
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
88%

Nekem fontos és a páromnak is. Én úgy érzem egy kapcsolat a házasságban teljesül be, olyan számomra, mint az i-n a pont.

Fontos az akkor tett ígéret, a kimondott szó.


Ezek ellenére teljesen eltudom fogadni, ha valaki ezt nem így gondolja.

2013. ápr. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is fontos. Mind érzelmi, mind jogi okokból. A legerősebb érvem mellette, hogy így nyilvánítja ki két ember a nagyvilág számára is az összetartozásukat.
2013. ápr. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek az előzőekkel.

Ha két ember egymással szeretné leélni az életét, akkor összeházasodik.

Ha viszont csak együtt élnek, akkor ez a szándék nem komoly. Még akkor, sem, ha elhitetik ezt magukkal.

A jogi oldala miatt is fontos.

2013. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
56%
Nem fontos. A legfontosabb, hogy a két ember mit érez egymás iránt és hogy viszonyulnak egymáshoz, emelik-e egymást, vagy húzzák lefelé egymást. Szóval egy papirnál vannak sokkalta fontosabb dolgok is, amik alapok. Ha a papir lenne fontos, akkor nem lenne ennyi válás.
2013. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
63%
A házasság nem papír. A házasság az érettség és a komoly szándék jele.
2013. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
42%

Nem fontos.

Akkor látnám értelmét, ha nem lehetne minden csip-csup hülyeség miatt elválni. Ugyanolyan, mint az együtt élés: ha nem működik, lehet lépni. Főleg akkor nem látom értelmét, amikor valaki már többedszer házasodik. Másodszor még ok, de harmadik-negyedik házasságnál elég valószínű, hogy nem gondolja komolyan a holtomiglant. Inkább csak az első nagyobb vitáig.


Ráadásul amit én a baráti körömben látok, hogy a válás sokkal egyszerűbb, mint az együtt élés felbontása. Pont amiatt, hogy minden le van papírozva, "nincs vita".

2013. ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem egyáltalán nem fontos, sőt engem inkább taszít, és szerencsére a párom sem házasság-párti, úgyhogy megvagyunk 15+ éve enélkül az intézmény nélkül is...

És hát ja, szerintem is a házasságot könnyebb felbontani, annak bejáratott útja van, nem egymással kell mindenképp megegyezni és dűlőre jutni.

2013. ápr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem fontos. Illetve ez a kép alakult ki bennem, mégpedig azért, mert rengetegen válnak el, váltogatják a feleségeket, férjeket, mindenhonnan van egy gyerek stb. Alig vannak már teljes családok, ahol legalább 15-20 éves a gyerek és az igazi szülők vannak együtt, illetve előtte sem volt házas egyik fél sem és gyerekük sincs házasságon kívül. Komolytalan lett az egész. A házasság legyen egy életre szóló, ez lenne elvileg az életünk végső állomása a párkapcsolat terén, mégis lazán dobálóznak az emberek a válással pár év után. Ez annyira gáz. Meg az is, amikor nem vallásos ember házasodik templomban, mert hogy Isten színe előtt is hűséget akar fogadni, közben pedig a Bibliát sem nyitotta ki soha. Képmutatás és rongyrázás az egész, a házasságot meg sokan félvállról veszik, majd elválunk, ha nem megy szöveggel.

Ezek miatt nem tartom fontosnak a házasságot, a mai világban nincs már értéke, esetleg csak jogilag.

2013. ápr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
48%

6 De csak egy papír, amit a társadalom "megkövetel". Ha neked lenne igazad, nem lenne ennyi válás. Nézz meg egy olyan házasságot ami ki lett követelve. Fehér ruha, rongyrázás, ilyen party olyan templom.Aztán pár év mulva elválnak. És nézz meg olyan kapcsolatot, ahol az első pillanattól fogva szerelem, megbecsülés, tisztelet, odaadás van a felek között, de papir és minden rongyrázás nélkül szerényen.


Gondolkodás nélkül ezerszer az utóbbit választanám mint az elsőt.

2013. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
52%
11 Nem, a te hozzáállásod erőszakos. Te aki azt hiszi, hogy egy kierőszakolt dologból normális kapcsolat lehet.
2013. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!