Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan végződjön az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan végződjön az esküvő utáni vacsora? Illetlennek gondolnátok ezen megoldások valamelyikét vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés

Nem tervezünk nagy és hagyomás esküvőt, kb. 50 fő, este vacsora, egy kis zene és tánc. Kb. éjfélre tennénk a végét, nem lenne hajnalba nyúló mulatozás. Két megoldásra gondoltunk:


1. A vőlegény és a menyasszony 11-kor szépen elbúcsúzik, megköszönik, hogy eljöttek a vendégek, és kettesben elmennek nászútra vagy egy éjszakára egy szép hotelbe. Ezután szép lassan szétszélednek a vendégek és hazamennek. (Jeleznénk előre, azt is, hogy kb. éjfélig tart.)


2. Meghívóban benne lenne, hogy éjfélig tart, majd háromnegyed 12-kor felállna az ifjú pár, és megköszönné, hogy eljöttek, elmondaná, hogy bezár az étterem, és menni kellene haza.



2014. szept. 19. 10:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
43%
Oké, akkor igyekszek pontos definíciót adni: tehát van a falusi hagyományok szerint megrendezett lagzi (játékok, menyasszonytanc, szoktetes, berugas, tánc, altalaban mulatós zenére) és van a csöndes vacsora, ahol még tánc sincs, bármennyire durván hangzik, de ilyen is van. Egyébként én is voltam Budapesten ezerfős "igazi" lagzin, de mmostanában az én ismerőseim inkább a vacsorát választották.
2014. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk sem 1000 kilométerről jöttek, és a kérdező nem említi, hogy nála milyen messziről jönnek. Mindegy is, ezt kiegészítésként írtam, hogy mi az, ami esetleg illetlenné, kellemetlenné teheti.


De amúgy a kérdéshez abszolút nem tartozik, amit írogatsz, mindegy hányszor fogalmazod át, amellett, hogy igazad sincs.

2014. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk pont emiatt lett 11-kor a szertartás, és 12-től az "ünnepi ebéd", mert nem akartunk lagzit :D Ezt mindenkinek elmondtuk, így a szertartás után szépen megebédeltettük étteremben a társaságot, volt tortázás meg egy kis beszélgetés, majd kb. 5-6 felé megköszöntük a vendégeknek, hogy eljöttek, mindenkinek csomagoltunk kis sütit az útra, és hazamentünk. 60 fős násznépünk volt, és mindenki megértette, hogy ez nem egy hagyományos táncos esküvő, még a legfalusibb rokonok is.... Nem is értem, miért lenne kötelező, hogy egy lagzi hajnalig tartson?? Csak mindenkinek jelezni kell előre, hogy mire számítson, így nem érik váratlan meglepetések... Egyébként az ajándékozás nálunk a szertartás után és az ebéd előtt zajlott, tehát nem menyasszonytánchoz kötött a dolog...


Kérdező, szerintem az 1. megoldás a legmegfelelőbb :)

2014. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
64%
22 Írd már ki legyszi a kérdés sorszámát, hogy kinek írod ( itt így szokás) mert így csak sejtem, hogy esetleg nekem. Az hülyeség, hogy valaki leírja a tapasztalatát, te meg azt mondod, hogy nincs igaza, ennek semmi értelme, nem véleményt írtam, hanem tényeket. És persze, hogy fontos, hogy honnan jönnek a vendégek, pl. külföldi esküvőn nekem sem mondták, hogy 11-kor zarora, aztán húzz ahova akarsz.
2014. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
22%
Nekünk is ilyen volt, esketés, utána vacsora, kb. 35-en voltunk. Nálunk meghívó nem is volt, személyesen hívtunk meg mindenkit (ez pár családot jelent), és szóban vázoltuk, hogy mikor van esküvő, mikor van vacsaora és simán megmondtuk, hogy meddig van nyitva az étterem. SEnki nem húzta a száját, mert előre tisztában voltak az est menetével. Vacsora után táncoltunk, beszélgettünk és zárás közeledtével már mindenki tisztában is volt azzal, hogy hamarosan vége.
2014. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Sok boldogságot!

Mindenkinek nem tudsz sajnos megfelelni, a fiatal barátok többsége a sok népi játékos mulatós lagzit nem bírja, az idősebbek meg azon tudnak kiakadni, ha nem ilyen van és rockit játszik a zenekar/DJ (ooóóóÓÓÓ, te jó ég, a DJ-n mekkora kiakadások szoktak lenni...)

Ez a Ti napotok, ha éjfélig szeretnétek, akkor tartsátok éjfélig, sok ember megkönnyebbülésnek fogja találni, ha gyerekes is megy, annak is egyszerűbb lesz.

Nekem is az 1. megoldás tetszik jobban, a 2.-nál fél1-háromnegyed1 lenne, mire mindenki szétszéled.

2014. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!