Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lefújjam és viseljem el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lefújjam és viseljem el a szüleim esetleges haragját, vagy reménykedjek benne, hogy megváltozik?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, a vőlegényem 41. Jövő szeptemberben lenne az esküvőnk, de én nem vagyok biztos abban, hogy ez olyan jó döntés...

Mármint, alig vagyunk együtt másfél éve és ő kitalálta, hogy gyerekeket szeretne, az egyetem után ne dolgozzak majd, hanem legyek itthon, stb. Amúgy sem terveztem rögtön dolgozni, de akkor azt hittem, hogy majd utazgatunk, szórakozunk meg ilyenek.

Én még egyáltalán nem akarok gyereket, sem nyugis életet, eddig ő sem mondta, hogy ezt szeretné.

Ráadásul a nyáron is voltam a legjobb barátnőimmel nyaralni és lehet, hogy szívtelenség, de olyan jó volt, hogy nem volt ott és teljesen felszabadult voltam. Amikor meg kettesben megyünk valahová, alig várom, hogy induljunk haza.

Viszont a családom nagyon kedveli, Mama azzal jön, hogy neki ilyen idős korában már gyereke volt, Anya szerint meg csak félek az "ismeretlentől" és adjak időt magamnak, rájövök, hogy tényleg szeretem.

De nem tudom... Most is szólt, hogy jövő hétvégén külföldön lesz valami üzleti út miatt és az első gondolatom az volt, hogy "de jó, akkor tarthatok a lányokkal egy csajos estét nálunk".



Nem tudom, mit tegyek. Félek a családom reakciójától, de attól is, hogy hozzámegyek egy olyan férfihez, akit nem szeretek teljesen.


2014. szept. 24. 16:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
9-es! Egy 23 éveshez egy 41 éves már vénecske, főleg abban az esetben, ha a 23 éves még most akar igazán élni és szórakozni.
2014. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

ma 16:50

A tik példátok teljesen más. Nagyjából az élet azonos szakaszában vagytok; "éltetek" már, túl vagytok sok-sok tapasztalaton, de még mindig bennetek van a tettvágy.

Ezzel szemben:

"Én 23 éves vagyok, a vőlegényem 41"

Óriási baklövés lenne belemenni egy házasságba. A lány 23 éves, gondolom, befejezte az iskolát, szeretne dolgozni, utazni, élvezni az életet, szóval kihasználni, hogy fiatal. Van olyan 41 éves férfi, akivel ezt meg lehet tenni, de ritka, mint a fehér holló. A vőlegénye ezeken már valószínűleg túl van, teljesen mások a rövid- és középtávú céljai. Egyszerűen egy 23 éves lány nem kompatibilis egy 41 éves férfival...

Kérdező, te tudod, de ha úgy érzed, inkább legyen most pár hét mosolyszünet, mint hogy 5 év múlva 2 gyerekkel elválj, vagy meghülyülj besavanyodott háztartásbeliként.

Ezek a te szavaid:

"hozzámegyek egy olyan férfihez, akit nem szeretek teljesen"

Ne tedd. Ez egy életre szóló döntés.

Élj! Most ennek van itt az ideje.

2014. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Fújd le! Nem a szüleid fognak a vőlegényeddel egy életet leélni, hanem te. És ha ez neked nem jó, akkor nem válaszd. Amúgy sem vagy még érett a házasságra, ha a szüleid haragjától való félelmedben képes lennél hozzámenni valakihez, akiről nem tudod, hogy tényleg szereted e. Amikor eljön majd az igazi akihez érdemes lesz feleségül menni, akkor nem fogsz azon tépelődni mit szólnak a szüleid, vagy hogy alig várod hogy hazamenjetek a nyaralásból, vagy hogy a párod elmenjen otthonról. Szerintem te nagyon jól tudod, hogy nem helyes döntés ez a házasság, csak még nem vetted a bátorságot hogy ezt magadnak bevalld, főleg nem a családnak. Pedig fontos, hogy őszinte légy magadhoz, mert nagyon el tudod rontani az életet ha hazudsz magadnak. És akkor még nem is beszéltem a hívogatásról, a féltékenységről, a bizalom hiányról a párod részéről. Mi itt a kérdés, kedves kérdező?
2014. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Te szereted ezt az embert, vagy a Mama? Mert ha a Mama, akkor menjen hozzá ő. "én nem vagyok biztos abban, hogy ez olyan jó döntés..." "még egyáltalán nem akarok gyereket, sem nyugis életet" "olyan jó volt, hogy nem volt ott és teljesen felszabadult voltam. Amikor meg kettesben megyünk valahová, alig várom, hogy induljunk haza." "hozzámegyek egy olyan férfihez, akit nem szeretek teljesen." Ez a négy részlet tökéletesen mutatja, hogy nem akarsz férjhez menni. Más életszakaszban vagytok. Te buliznál, kiélnéd magad, utazgatnál, karriert építenél. Neki ez már megvolt, és gyereket akar, tiszta, békés otthont és egy házias feleséget. Egyszerűen nem egymást keresitek. Szakíts amíg nem késő.
2014. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%
Fújd le,ne törödj semmivel és senkivel!Öreg ember ő már hozzád.Találj magadhoz való párt.Amúgy meg ki lehet kérni!39-44évesen bizony ti is vénecskék vagytok már a gyerekhez.csak a Czeizel papa szerint normális dolog szülni akár 80évesen is.
2014. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
7-essel teljesen egyetértek. Most még mondja, hogy baba mellett is lehet élni, de teljesen lefoglal majd a pici, ami a férfinak jó, mert otthon tart.
2014. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél egyéni, mikor érik meg a gyerekvállalásra. Van, aki már 20-21 évesen készenáll, van, aki 40-41 évesen, mint a vőlegényed, aki már kiszórakozta magát ennyi idő alatt, ahelyett, hogy 23 évesen megházasodott és gyereket csinált volna, és végül van, aki sohasem...

Te 23 éves vagy, az életed elején állsz. Nem ártana munkatapsztalatot sem szerezned, hogy ne legyél kiszolgáltatva egy eltartónak, plusz, mint írod, kedved sincs még gyerekezni. Akkor meg nem szabad, kevés dolog van, amivel jobban elronthatod a gyereked életét annál, hogy úgy esel teherbe, hogy közben nem is akarod őt.

A párod 41 éves, abban a korban van, amikor az ember már befutott, a többség már konkrétan családapa és családanya, szemben veled, aki szárnybontogató fiatal vagy. Neki már eljött az idő arra, hogy megállapodjon, neked nem. Többek közt ezért sem helyeslem én annyira a nagy korkülönbséges kapcsolatokat ebben a mai világban, ahol már nem az van, mint régen, hogy a férfinak fel kellett készülnie anyagilag a családalapításra, míg a nő egyetlen dolga az volt, hogy minél többet szüljön, és hogy nevelgesse otthon a gyerekeket.

Plusz egy utolsó érv: bármit mondasz is magadnak, te nem szereted ezt a férfit már, ha igazak, amiket leírtál. Az én kapcsolatom is úgy ért véget, hogy rájöttem: megkönnyebbülés, ha nem kell folyton vele lenni, jól éreztem magam nélküle a barátaimmal stb. Végül tisztáztuk is ezt, és azóta sem hiányzik, mint férfi. Az is sokat elárul, hogy a fő aggodalmad az, hogy anyukád mit szól. Könyörgöm, tökmindegy, mit szól. Nem az ő élete megy gallyra, ha belemegy egy házasságba, gyerekszülésbe úgy, hogy nem akarja igazán. Nem az ő vőlegénye, nem az ő élete, hogy számítson, mit tenne ő.

2014. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más életszakaszban vagy Te,és másban a párod.Az a fontos,hogy Te mit szeretnél.A leírtak alapján,nem akarsz még férjhez menni,nem akarsz még gyereket.Akkor várj még!Nem kell a szüleid akaratának és a párodénak megfelelni.

Azt írtad,hogy nem szereted teljesen,de úgy látom,ő sem téged :( Nagyon furcsa hozzáállás a részéről,hogy majd megszokod az új életstílust,meg baba mellett is lehet szórakozni,telefonálgat,hol vagy stb. Nem is azt érzem ebből,hogy abban a korban van,hogy már nagyon ideje a családalapításnak,hanem azt,hogy féltékeny,és és le akar kötni maga mellé a gyerekkel és azzal,hogy ő tart el.

2014. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Jövő szeptember még hol van? Még lelkiismeret-furdalás nélkül, nyugodtan lefújhatod.

Neked kell érezned, hogy ő-e az, akivel le szeretnéd élni az életedet. Ha nem, akkor fölösleges megházasodni. Ha a családod a javadat akarja és a boldogságodat, akkor megért. Egyébként egy személyes vélemény: én egy évvel vagyok idősebb és nem tudnék együtt lenni egy 41 éves hapsival. Szerintem ez már túl nagy korkülönbség eleve.

2014. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%

Fújd le!


Ha hívogat és ellenőrizget, akkor féltékenykedik, ami megmérgezi a kapcsolatot - már meg is van mérgezve, hiszen egyre inkább nincs kedved az egészhez. Még csak most kezdesz el élni, még rengeteg élmény vár rád, ráérsz még a családalapítással, míg ő meg már nyilván nem, mert jóval idősebb nálad, kiélte magát, stb.


Fújd le!


Ne törődj a család véleményével, majd megbékélnek, és majd viszel haza bemutatni olyan férfit, aki sokkal inkább hozzád való lesz! Te éled a saját életed, nem ők! Ne hagyd magad, a megjegyzéseiket el kell engedni a füled mellett!

2014. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!