Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lefújjam és viseljem el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lefújjam és viseljem el a szüleim esetleges haragját, vagy reménykedjek benne, hogy megváltozik?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, a vőlegényem 41. Jövő szeptemberben lenne az esküvőnk, de én nem vagyok biztos abban, hogy ez olyan jó döntés...

Mármint, alig vagyunk együtt másfél éve és ő kitalálta, hogy gyerekeket szeretne, az egyetem után ne dolgozzak majd, hanem legyek itthon, stb. Amúgy sem terveztem rögtön dolgozni, de akkor azt hittem, hogy majd utazgatunk, szórakozunk meg ilyenek.

Én még egyáltalán nem akarok gyereket, sem nyugis életet, eddig ő sem mondta, hogy ezt szeretné.

Ráadásul a nyáron is voltam a legjobb barátnőimmel nyaralni és lehet, hogy szívtelenség, de olyan jó volt, hogy nem volt ott és teljesen felszabadult voltam. Amikor meg kettesben megyünk valahová, alig várom, hogy induljunk haza.

Viszont a családom nagyon kedveli, Mama azzal jön, hogy neki ilyen idős korában már gyereke volt, Anya szerint meg csak félek az "ismeretlentől" és adjak időt magamnak, rájövök, hogy tényleg szeretem.

De nem tudom... Most is szólt, hogy jövő hétvégén külföldön lesz valami üzleti út miatt és az első gondolatom az volt, hogy "de jó, akkor tarthatok a lányokkal egy csajos estét nálunk".



Nem tudom, mit tegyek. Félek a családom reakciójától, de attól is, hogy hozzámegyek egy olyan férfihez, akit nem szeretek teljesen.


2014. szept. 24. 16:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagy még kész a házasságra, ez egyértelműen látszik. És a gyerekvállalás is korai még neked. A párod jóval idősebb, valahol érthető, hogy sürgeti az idő, de téged nem. Ha nem érzed, hogy ezeket tiszta szívből akarnád, ne vállald be.

Beszélgess vele őszintén erről. Szánjatok rá időt az életetekből, hogy kicsavaroghasd magad.

2014. szept. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem, én házasságban élek, mégis bármikor tarthatok csajos estét. Normál esetben a kettő nem zárja ki egymást.


Neked az a bajod, hogy nem szereted a férfit teljesen, nem az, hogy éretlen lennél a házasságra.


De ez a te életed, a te döntésed. Jövő szeptember nincs olyan közel, hogy csomó pénzt buknál az esküvő szervezése miatt, szerintem fújd le. A szüleid majd megbékélnek.

2014. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Már próbáltam vele beszélgetni erről, de sok értelme nem volt.

Azt mondta, hogy ugyanúgy lehet gyerekkel is élni, mint anélkül, meg hogy élvezném azt az életstílust is, ha hozzászoknék. De egy gyerek nem egy új cipő, amit visszaviszek a boltba, ha mégsem jó.

Meg nem úgy akarok hozzámenni, hogy majd talán hozzászokom az új életemhez, de lehet, hogy nem.


Tarthatok én is bármikor csajos estét, csak közben hívogat, hogy hol vagyok, kikkel vagyok, stb. Aztán ha kicsit sokat iszom, másnap megy a duma, hogy biztos megcsaltam, csak nem emlékszem rá, meg hasonlókat mond.

2014. szept. 24. 16:31
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

A Mama a saját korából és a saját személysigéből indul ki. Nem biztos, hogy neked az a program való, mint neki, mert te nem ő vagy, és ez a kor nem az, amiben ő élt.


A reakcióidból látva a helyztetet azt gondolom, hogy AZONNAl dobd ki a pasit, és ne törődj a családod véleményével. Majd megbékülnek. Ha a saját utadat akarod járni, akkor előbb azt kell megkeresned, hogy TE magad ki vagy és MIT akarsz. TE mit akarsz, nem pedig anyuka és a mama mit akarnak neked.


A pasi nagyon idős hozzád. Te egy ragyogóan fiatal ember vagy, előtted az egész élet (ezt irigyli a Mama és a többi ostoba szárcsa, aki annyira férjhez akar adni és szüleszteni akar...), a pasi pedig igencsak vénecske ahhoz, hogy most jusson eszébe családot alapítani. De ez az ő dolga. Ti nem passzoltok össze, sehogyan sem. Ne tedd tönkre az életedet azzal, hogy buta módon eldobod a fitalaságodat - olyan rövid az amúgy is - és a lehetőségeidet!


"Ráadásul a nyáron is voltam a legjobb barátnőimmel nyaralni és lehet, hogy szívtelenség, de olyan jó volt, hogy nem volt ott és teljesen felszabadult voltam. "


EZ mutatja azt, hogy neked mire van szükséged. Nem egy Apukára, nem egy náladnál majd 15 évvel idebb pasira, nemkívánt gyerekre, szülőszerepre, pelusmosásra, anyukának való pedálozásra, hanem arra, hogy gondtalanul élvezd azt, hogy most vagy fiatal. Szülni ráérsz 30 évesen is.


Most rúgd ki a pasit, és most borísd ki a bilit, amíg nem késő. És javaslom, hogy utána azonnal menj külföldre pár évet (én azt tettem), és élvezd a Világot. Eltávolodsz az otthoni gondoktól, szemlélettől, és anyádéktól is. Nagyon jót tesz, hidd el.


Minden jót és fel a fejjel! :)

2014. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Úgy érzem a leírásod alapján, hogy nem lenne jó még számodra a házasság, és gyeremeket is csak akkor vállalj, ha már te is késztetést érzel rá.
2014. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Utolsonak teljesen igaza van!!
2014. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Az én véleményem,hogy a párod nagyon féltékeny,a nagy korkülönbség miatt,ezért akarna gyorsan gyereket,hogy ezzel is otthon tartson.
2014. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdésre kell válaszolnod:

Mit akarsz te?

Nem a szüleid, nagyszüleid, vőlegényed, hanem te saját magad.

Nos, azt kell tenned.

Valójában ennyire egyszerű az egész, csak szeretjük túlkomplikálni.

2014. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

4-es, a "vénecskét" kikérem, egyrészt ő dolga, hogy mikor alapít családot, másrészt én 39, a férjem 44, most várjuk a babát, és nem tartom magunkat vénecskéknek.

A kérdező és a vőlegénye máshol tartanak, és szerintem nem is szerelmesek egymásba. El kell engedni egymást, hogy mindenki élhesse a korának/elképzeléseinek megfelelő életet. És ehhez a szülőknek, nagyszülőknek semmi köze.

2014. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a leírásodból látszik, hogy még igazán vele lenni se akarsz komolyan, ha kettesben mentek valahova, alig várod, hogy vége legyen. Én biztos tartanék szünetet, hogy tisztába jöjjek az érzéseimmel. Gyereket pedig semmiképp ne szülj.
2014. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!