Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői tanú vagy koszorúslány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői tanú vagy koszorúslány: egy nyári esküvőn melyik "szerep" könnyebb egy nyilvános szereplést nem szerető, hosszas álldogálást, nagy meleget nehezen viselő, ájulásra hajlamos fiatal lánynak?

Figyelt kérdés
19 éves lány vok, és a legjobb gyerekkori barátnőm jövő augusztusra tervezi az esküvőjét és mindenképpen valami "főszerepet" szán nekem. Előre parázok mert a nyári melegben a hosszas álldogálástól könnyen rosszul vagyok, a vérnyomásom ilyenkor a béka feneke alá tud zuhanni, meg egyébként sem szeretek szerepelni. Van bennem félsz, de semmiképpen nem szeretném visszautasítani a barátnőm felkérését. El kellene döntenem, hogy tanú lennék szívesebben vagy az egyik koszorúslány. Szerintetek melyik szerep lenne kevésbé rizikós?

2014. szept. 28. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem.
2014. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Igazán jó barátnő megértené, hogy te erre nem vágysz és nem erőltetne egyiket sem.
2014. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tanú. Tanúnak a ceremónia után semmi "feladata". A koszorúslánynak egész nap feszítenie kell a kiválasztott ruhában, ami nem biztos, hogy kényelmes lesz. Én is voltam 40 fokban koszorúslány, a fűzős ruha nem könnyítette meg a meleg elviselését egy kicsit sem.

Tanú saját maga dönti el, hogy mit visel. Koszorúslánynak sokszor a menyasszony választja ki, vagy pedig össze kell öltözni a többi koszorúslánnyal.

Szereplés szempontjából én mondjuk jobban figyelek a koszorúslányokra. Valahogy nem is nagyon emlékszem, hogy kik voltak a tanúk ott, ahol voltam eddig esküvőn, de a koszorúslányokra emlékszem.

2014. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a koszoruslanyt mindenki nezi.....

inkabb lennek tanu,azt nem bamuljak "annyira".

DE! a taskamban lenne viz,es elotte meginnek egy kv-t ha mar mindenkepp szeretnel szerepelni.

2014. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Lehet h. félreérthető volt a kérdésem. Egyrészt tényleg nem "erőlteti" a barátnőm a szereplést csak nagyon örülne, ha ott állnék mellette a nagy pillanatokban, másrészt pedig örömmel vállalnék valami szerepet az esküvőjén, mert tényleg ezer éve nagyon jó a kapcsolatunk. Csak szeretném tudni, h. melyik szerep lenne könnyebb, mert nem akarom, hogy baj legyen belőle.
2014. szept. 28. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Tanú jobb olyan szempontból, hogy felvehetsz könnyebb ruhát is, amiben nem lesz nagyon meleged. Szerintem igazából mindkettőt nézik, akár tanú vagy, akár koszorúslány, mert a tanúk is sok helyen ugyanúgy bevonul a párral, mint a koszorúslányok. Ráadásul polgárin külön ki kell menni aláírni és akkor is néznek.

Általában ülni szoktak a tanúk is és a koszorúslányok is, szóval szerintem nem kell aggódni, hogy órákat kell állni.

2014. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem a tanú könnyebb, csak annyi az össz "szereplés", hogy ülsz mellette és aláírsz, mikor kérik, viszont olyan ruhában vagy, amiben jól esik


koszorúslányként feszíteni kellhet megadott ruhában, bevonulni, ide állni oda állni, pózolni...


de ez attól is függ, ő milyen "szerepet" szán a koszorúslányoknak :) mert ha a ruhán kívül nem szán nekik mást, oda ülnek/állnak, ahol nekik tetszik, akkor lehet, h az a könnyebb, de a koszorúslányruhák általában jobban vonzzák a tekintetet...

2014. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hasonló problémával küzdök.Voltam már koszorúslány...nekem ezerszer jobb volt (nem volt külön feladat, csak menni a pár mögött, meg elől ülni de az se volt fontos) a ruha ne nagyon szorítson, ha jó idő van nem kell felső se, harisnya se, hogy kapj levegőt. Igazából a szertartásokon úgyanúgy ülsz mint a többi vendég, annyi hogy a fotózáson van egy kis szerep.

Viszont a tanú a polgárin ott áll (jobb esetben ül) a pár mögött mindenki figyeli, fotóz, a templomba (reformátusoknál) végig álltak kb. 30 percet. Áhh..én se bírtam volna ki.

Én tapasztalatból tudom, egyszerűbb koszorúslánynak. Éjfél után vagy előtt átöltözöl és kész. Tanú én nem lennék, tavaly visszautasítottam egy ilyen ajánlatot.

2014. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a tanú nem neked való szerep, mert minden szem rád szegeződne, mikor mész ki aláírni. Még a végén elbotlanál, illetve elérzékenyülni sem lehet, mert pityergő arccal, szipogva nem lehet lenni. Tiszta ciki lenne.

Ha meg ott ülsz a többi vendég között, mindezt nyugodtan megengedheted magadnak.

Koszorúslányból pedig mivel több van, nem fogod azt érezni, hogy csak téged bámulnak. Ha néznek, akkor titeket néznek majd összességében, úgyis egymás mellett, vagy közelében lesztek.


Amúgy hogy döntöttél? Vagy egyáltalán aktuális még az esküvő?

2015. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!