Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok a templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a templomi esküvőről ha valaki nem hisz istenben?

Figyelt kérdés
Én nem hiszek,de nem is szeretnék majd templomi esküvőt,viszont megértem aki igen,mert csak szebb mint a sima polgári esküvő.

2014. okt. 9. 11:19
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

9: kicsit pesszimista vagy, nem?

meg ez elég általánosítás

2014. okt. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
95%

Nekem egyházi esküvőm lesz, mert hívő vagyok és amúgy is igyekszem gyakorolni a hitem és a párom is hívő.

Kicsit sértő nekem, ha valaki csak a díszletért megy a templomba és kb. fogalma sincs az egészről, aztán ott megfogad dolgokat, miközben tudja, hogy úgysem tartja majd be (pl. azt, hogy a gyermekét kereszténynek neveli).

Bírom az olyan szülőt is, aki ilyenkor az amúgy nem hívő gyerekével veszekszik, hogy miért nem akar templomit, de kérdem én, miért nem néz magába és miért nem nevelte vallásosan? Máskor nem volt fontos a vallás? Az ilyen emberek is elég felszínesek.

Az viszont más kérdés, és itt húznám meg a határt képmutatás és nem képmutatás között, mikor az egyik fél hívő, de a másik nem.

2014. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy semmi értelme.

Azzal viszont nem értek egyet,hogy aki nem jár minden vasárnap templomba, akkor már az is képmutató lenne, ha templomi esküvőt is szeretne. Azt gondolom, az tartson templomi esküvőt is,aki hisz...és akinek fontos ez! Aki úgy érzi, ez ad valami pluszt! Ehhez pedig nincs köze ahhoz, hogy hányszor jár amúgy misére, templomba stb..viszont aki még csak nem is hisz...az minek akarna templomban esküdni? Csak azért,mert szebb? Vagy mert a rokonok elvárnák? Na annak semmi értelme.

2014. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút képmutatás. Szerencsére a párom is így gondolja, úgyhogy mi templom közelébe sem fogunk menni. Nem is értem, milyen megfontolásból járulnak az egyáltalán nem hívő párok az oltár elé, hogy aztán örök esküt tegyenek valaki előtt, akiben nem is hisznek. Színjáték az egész. És igen, el tudom képzelni, hogy ez zavarja azokat, akik tényleg vallásosak. A templomi esküvő az ő kiváltságuk kellene, hogy legyen.

Mi, ha esküvőnk lesz, más típusú "színjátékot" fogunk eljátszani, olyan környezetben, ami számunkra okoz örömet. Nem lesz semmiféle vallás benne, mert egyikünk sem érzi sajátjának.

2014. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
61%

Én meg se vagyok keresztelve, es azt gondolom senki kedvéért nem is fogok. Nem hiszek istenben, sőt a katolikus vallástól eleve idegenkedem is (márpedig a többség az). Engem kifejezetten zavarna is, ha életem legszebb napján istenről, és a vallásból adódó szigorú szabályokról beszélnének.

Más kérdés hogy mi lenne ha életem párja ragaszkodna hozzá. Az komromisszum kérdése. Viszont volt egy rokonom, ugyanígy volt, a menyasszonya ragaszkodott a templomihoz. A srác beadta a derekát, elment megkeresztelkedni, mire a pap közölte az árakat. Végül csak polgári lett nekik.

2014. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
73%
Azt gondolom, hogy képmutatás. Mi nem vagyunk hívők, templom közelében sem járunk, így nem volt templomi esküvőnk. Hozzáteszem, hogy számomra semmivel sem szebb egy templomi esküvő, mint egy polgári, de persze ez megítélés kérdése.
2014. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 zabmester ***** válasza:
Szerintem úgy teljesen értelmetlen. Amúgy meg egy polgári esküvő is lehet nagyon szép, csak persze jobban bele kell nyúlni a zsebbe, mintha a sima házasságkötő teremben tartanák.
2014. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Aki nem hisz Istenben, az ne akarjon egyházi esküvőt...

Persze annak is igaza van, hogy ha az egyikük hisz, és szeretne, de a másikuk nem, akkor mi legyen? Ez szerintem helyzetfüggő, számít, hogy az, aki hisz, az mennyire mélyen hívő, és az, aki nem, az mennyire "elutasító" ezen a téren.

Én hiszek, bár nem járok templomba, és ha férjhez megyek, szeretnék egyházi áldást, mert úgy érzem, ez adja meg spirituális értelemben a "teljességet". Viszont protestánsként gondban lennék, ha a párom pl. katolikus lenne, mert azt nem akarnám megfogadni, hogy a gyerekeimet katolikus hitben nevelem fel.

2014. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Én is szépnek tartom az egyházi esküvőket és hívő is vagyok, de nem lesz egyházi esküvőnk. Miért? Mert ahogy mi hiszünk, olyan vallás nincs. Nem tudok úgy se katolikus, se református templomban fogadalmat tenni, hogy egy csomó dologgal nem értek velük egyet. Pl. megígértetik, hogy keresztény neveltetésben részesítem a gyereket, stb.
2014. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesnek tartom azoknál, akik nem hisznek.

Főleg manapság, amikor már a polgári is olyan, amilyennek szeretné a pár, ott, ahol szeretné, szóval az is lehet szép. Ha nem szép, akkor nem fordítottak rá figyelmet, hogy szépre szervezzék.

2014. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!