Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok a templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a templomi esküvőről ha valaki nem hisz istenben?

Figyelt kérdés
Én nem hiszek,de nem is szeretnék majd templomi esküvőt,viszont megértem aki igen,mert csak szebb mint a sima polgári esküvő.

2014. okt. 9. 11:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
34%

És az nem álszentség, hogy a papok bárkit összeadnak ha eleget fizetsz nekik?

Az egész világ álszent és képmutató...

Ilyen világban élünk.

Én nem hiszek istenben és a második házasságomban sem lesz templomi...Az elsőben sem volt.

2014. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
26%
16-os vagyok. Nem Utolsó az pénzéhség. Már csak ezért sem megyek templom közelébe, ha nem muszáj.
2014. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy undorító képmutatás. Nem tartom a vallást, de tisztelem annyira más hitét, hogy nem mászok oda esküdni, ha egyszer nem értek egyet azzal, amit képvisel.
2014. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm bátyja ateistaként a nő kedvéért (értsd kierőszakolta) belement a templomi esküvőbe. Nevetségesnek tartom.

De sokat elmond, hogy már nincs együtt a nővel, el is váltak rövid idő alatt. :)

2014. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk párom akart templomi szertartást (ő a vőlegény). Nincs ő se és én se megkeresztelve, ebből kifolyólag a vallást sem gyakoroljuk. Pusztán a hangulatáért, ünnepélyességéért szerette volna, mert neki az az "igazi" esküvő.

Egyszer leültünk, átbeszéltük a dolgot. Én elmondtam a véleményemet, hogy fura dolognak tartom, hogy kb. azért mert ez egy szép szertartás keresztelkedjünk meg, járjunk jegyes oktatásra, ígérjük meg, hogy keresztényi hitben neveljük a gyerekeket (miközben úgy sem), stb. Én is szépnek tartom, de már vendégként is kellemetlenül érzem magam, hogy azt sem tudom mit kell pontosan csinálni, csak próbálom utánozni a többi vendéget a szertartás alatt.

Ő is belátta, hogy így az értelme veszik el a dolognak, ezért végül csak polgárink lesz.

2014. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
33%

én nem utasítom el teljesen a vallást, de hívőnek sem mondanám magam, sem a férjemet. Viszont volt templomi esküvőnk, elsősorban a rokonok miatt, (nagymamája szerette volna, sajnos pár hónappal előtte meghalt :( )

Ettől függetlenül is lett volna, nem vagyunk ellene, plusz nem lettem szegényebb vagy rosszabb, nem vesztett semmit az esküvő azzal, hogy lett templomi is. Azt nem mondanám, hogy szebb volt, mint a polgári, de nem bántuk meg.

Nem érzem magam alakoskodónak vagy álszentnek, mindig is így képzeltem az esküvőm, tetszett is, a násznépnek is, ráadásul mindenki tudja, hogy nem vagyunk álszentek, és elsősorban az ő kérésükre volt. Mi meg nem haltunk bele, szép volt és élveztük. Engem nem zavar.

2014. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Rokonok és egyéb emberek miatt biztos nem akarnék templomit. Hívőnek neveltek,de mégsem hiszek. Feleslegesnek tartom igazából. Ha a házasulandó felek hisznek, gyakorolják a vallást, akkor van értelme. Minden egyéb esetben nincs rá szükség szerintem.


Azt pláne idiótának tartom, mikor a két fél életében nem volt még templomban, nincsenek megkeresztelve, de a nagyszülők kisírják, hogy az unokát kereszteljék meg.

2014. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Képmutató mint a vallás mint a többi hívő mint egymás felé. Aki csak díszletnek használja a templomot attól remélem tripla díjat szednek legalább.
2014. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
52%

Képmutatás és álszentség.


- párom katol., a nagymamája folyton a templomival jön

- én pogány, eszem ágában sincs templomban esküdni (megkeresztelkedni sem). Semmivel nem szebb amúgy, és a katolikus papok dumájától falnak megyek.

- barátommal beszélgettünk erről, ő azt mondja, nem gáz, nem hal bele a templomi esküvő hiányába, nagyanyjáék meg majd megbékélnek

2014. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
39%
Számomra annyi idegen (nem tudom melyik vallás) amikor letérdelnek és keresztet csókolgatnak *pfffuuuu*.
2014. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!