Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan reagálnál, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál, ha az esküvőd előtt 4 nappal mondaná le egy közeli barátod/barátnőd a részvételét?

Figyelt kérdés

Templomi esküvőről van szó, lagzi nélkül, a barátság régóta fennáll, még ha nem is beszélünk heti rendszerességgel, mert már másik városban lakunk, de szinte mindig képben vagyunk, hogy mi van a másikkal, bizalmas dolgokat osztunk meg egymással.


Az indok az volt, hogy messze van, maga a szertartéás meg úgyis rövid... Budapesten volt, ehhez 1,5 órát kellett volna utaznia, óránként jár vonat, és a szertartás időpontja teljesen emberi időben volt, tehát nem az utolsó vonattal kellett volna elmennie.


Én azt mondtam, hogy nem baj, ha nem jön, mert én biztos nem fogok akarata ellenére elráncigálni senkit, aki nem szívesen jön, de valójában bánt a dolog. Ha előbb szólt volna, akkor sokkal könnyebb lett volna megérteni, de így, hogy ő is lelkesnek tűnt még korábban, rosszul esett, hogy pont előtte gondolta meg magát.


Segítsetek egy kicsit ezt a másik oldalról látni. Azóta megmondtam neki, hogy rosszul esett, de nehéz ezen túllépnem, így nem is nagyon akarok vele beszélni. Szeretnék nem haragudni rá, hiszen nem tudhatom, hogy nem volt-e valami más indok, csak abból, ahogyan lemondta, valahogy azt éreztem, hogy nem fontos neki az egész. Nem tudom, mit tehetnék, hogy ne bántson ez a dolog, és újra akarjak vele beszélni.



2014. okt. 21. 15:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%

Én a barátnőm esküvőjére elmennék.

Akkor nem mennék,ha nem számítana,ha nem lenne jó barátom,ha nem érdekelne,hogy rosszul esik neki.

2014. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
22%

A templomi szertartás nem hivatalos, nem igazi esküvő.

Igazi esküvő a polgári.

A templomi "esküvő" egy színdarab.... Nincs semmilyen jogi vonzata.

2014. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Nálunk családi és baráti körben is a templomi a fontosabb, a polgárit letudtuk a szertartás előtt 10 perc alatt kéttanúsan, ezt mindenkinek megmondtuk, és mivel a templomit akarták látni, nem volt ebből probléma:) A kérdést akár polgári szertartással is kiírhattam volna templomi helyett, a lényeg, hogy nem az volt, hogy a legszűkebb kör meg volt hívva a polgárira, és mindenki más meg csak a templomba, de ez egyébként is lényegtelen a kérdés szempontjából.
2014. okt. 21. 17:28
 24/33 anonim ***** válasza:
26%
Lehet barátnőd nem hisz benne, így értelmét sem látja. Polgárit mi értelme szűk körben megtartani amikor mindenki úgyis ott van? Vagy lehet ő vallásos és titeket nem tart annak ezért képmutatásnak tartja vagy mit tudom én, ezt neked kéne tudni. Mondjuk ez így tényleg nagyon furcsa esküvő.
2014. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
73%

nézd, lehet hogy nem fog tetszeni, de ha másfél órát kéne vonatoznom azért, hogy üljek egy templomban, ahol nem is biztos hogy látom rendesen a szertartást (eddig még mindig így volt), a házasuló pár nem is látja, hogy ott vagyok-e (nyilván nem azzal vannak elfoglalva, hogy a násznépet leltározzák, ez teljesen normális!), utána meg egyből indulhatok vissza a vasútállomásra.... Ne haragudj, nem mennék. Viszont a közös barátainkkal talán szerveznék egy bográcsozást vagy hasonló alkalmat, ahová az ifjú pár is meghívást kapna és ott megünnepelhetnénk, hogy egybekeltek.

Csak azért, hogy egy templomban ücsörögjek 15-20 percet, nem indulnék el.

2014. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
70%

Ha engem hívnának meg, én biztosan mennék. Tolunk is 1.5 óra Budapest. Volt, hogy kiállításért vagy koncert miatt is felutaztam.

Másik, hogy szertartás után útnak engedtétek a vendégeket vagy volt legalább egy közös kávézás?

2014. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon bunkó, alacsony értelmi szintre valló hozzáállás, hogy benyögik néhányan, hogy a templomi esküvő csak színjáték.

Nyilván, ha valaki vallásos, többet jelent neki, mint maga a polgári. Tehát ha tegyük fel én nem vagyok vallásos, de a barátom, akinek a templomi esküvőjére vagyok meghívva igen, akkor nem vagyok igazi barát, ha nem tartom tiszteletben és nem fogadom el, hogy neki ez fontos.

Én úgy gondolom, hogy a jelen helyzetben inkább közbejöhetett valami probléma, vagy anyagi nehézség, ami miatt nem tud elmenni a barátod. Nem kell rögtön megsértődni és a legrosszabbra gondolni.

2014. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
52%

Egy negyed órás szertartásra én se utaznék 2 órát lol.


24F

2014. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván megérteném, ha nyomós oka van rá: pl. beteg lett, haldoklik a hozzátartozója, stb.

Nálunk szokás valakit csak a szertartásra hívni, ami katolikus esküvő esetén azért valamivel több mint 15 perc, pláne, ha a gratulációt és esetleg a közös képek készítését is belevesszük. Én csak a templomba is többször elmentem már, mert számomra az az igazi, mivel hívő vagyok és örülök, hogy én is részt vehetek rajta. Tehát barátnő esetén alap, hogy elmennék, még úgy is, hogy másfél órát kell utaznom. Ha távolabbi (pl. kolléga), akkor lehet, hogy meggondolnám, de nem előtte pár nappal mondanám le, hanem már a meghíváskor jelezném, hogy nem biztos, hogy ott tudok lenni.

2014. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
35%
Bocs, de nem lehet valami mély a barátság, ha 3 óra utazást és 2400 forintot nem ér meg neki, hogy ott legyen egy barátja életének fontos eseményén. Én is utaztam már koncert, múzeum, sőt, barátokkal találkozás miatt is 4 órát oda-vissza...
2014. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!