Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan reagálnál, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál, ha az esküvőd előtt 4 nappal mondaná le egy közeli barátod/barátnőd a részvételét?

Figyelt kérdés

Templomi esküvőről van szó, lagzi nélkül, a barátság régóta fennáll, még ha nem is beszélünk heti rendszerességgel, mert már másik városban lakunk, de szinte mindig képben vagyunk, hogy mi van a másikkal, bizalmas dolgokat osztunk meg egymással.


Az indok az volt, hogy messze van, maga a szertartéás meg úgyis rövid... Budapesten volt, ehhez 1,5 órát kellett volna utaznia, óránként jár vonat, és a szertartás időpontja teljesen emberi időben volt, tehát nem az utolsó vonattal kellett volna elmennie.


Én azt mondtam, hogy nem baj, ha nem jön, mert én biztos nem fogok akarata ellenére elráncigálni senkit, aki nem szívesen jön, de valójában bánt a dolog. Ha előbb szólt volna, akkor sokkal könnyebb lett volna megérteni, de így, hogy ő is lelkesnek tűnt még korábban, rosszul esett, hogy pont előtte gondolta meg magát.


Segítsetek egy kicsit ezt a másik oldalról látni. Azóta megmondtam neki, hogy rosszul esett, de nehéz ezen túllépnem, így nem is nagyon akarok vele beszélni. Szeretnék nem haragudni rá, hiszen nem tudhatom, hogy nem volt-e valami más indok, csak abból, ahogyan lemondta, valahogy azt éreztem, hogy nem fontos neki az egész. Nem tudom, mit tehetnék, hogy ne bántson ez a dolog, és újra akarjak vele beszélni.



2014. okt. 21. 15:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs rá pénze.
2014. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
ha nincs problémád, akkor csinálsz magadnak ugye?
2014. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Ja és persze teljesen rendben van, ha valaki nem jön el, amikor csak a szertartásra hívják, és még messze is van (nem tartottunk lagzit egyáltalán, tehát így nyilván nem várható el, hogy eljöjjenek), csak végig úgy volt, hogy ő ott lesz. Sokan voltak viszont, akikkel nem vagyok ennyire jóban, macera is volt nekik az odajutás, és mégis ott voltak.
2014. okt. 21. 15:15
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szólhatott volna előbb, ez hiba..

De Te talán tudsz a megbocsátás művészetével élni.

2014. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem zavarna, főleg ha kétszer másfél órát kellene utaznia egy kb negyed órát tartó szertartásra.
2014. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Egy 20 vagy 30 perces szertartásból csinálsz ekkora balhét? Mit nem értesz ezen? Egy ilyen rövid dolog miatt nem akart elutazni és kész. Felesleges megsértődni.
2014. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nyomós oka volt rá, hogy lemondja.

Ne sértődj meg, lehet, olyan gondjai adódtak, amivel most nem akarja elrontani a nagy napodat.

Később biztosan elmondja. Talán szerelmi csalódás, és nem akar búskomoran hangulatrontó lenni.

Vagy nincs rá pénze.

Fodrász elcseszte a haját, vagy letört az első foga, vagy beteg valamelyik hozzátartozója, vagy sokba került a téli tüzelő, vagy új kályhát kellett venni, vagy beázott a tető, fial a macska. Bármi ok is lehet.

2014. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

Azért, hogy egy szertartáson résztvegyek - ami max. fél óra -, nem fogok kétszer másfél órát utazni, ami ezen kivül nem is olcsó mulatság.


Lehet, hogy nem sokkal elötte valami anyagi gond merült fel, ami miatt nem engedheti meg magának ezt a fölösleges kiadást.

2014. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%

Ez minimum 5000 Ft-ba kerülne, és csak azért, hogy fél óráig ott legyen egy szertartáson, igencsak sok. Emellett azért még ennie is kell, ami szintén nem kevés.


Tökéletesen megértem, hogy lemondta, föként ha nem úszik a pénzben.

2014. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Egy 15 perces szertartás miatt meg sem hívnék senkit vidékről. Nekik ez sok idő és költség, ha már meghívok valakit (legyen az bármilyen rendezvény, névnap, születésnap, szalagavató, esküvő stb. ) nálam alap, hogy megvendégelem. Én még a váratlanul beállító ötperces vendégeket is megkínálom legalább egy itallal, kávéval, vagy nassolivalóval.

Lehet, hogy ő is kicsit megsértődött? Nekem személy szerint rosszul esne, ha a legjobb barátnőm csak a 15 perces szertartásra hívna meg.

4 nappal előbb szólni, ilyen esetben, amikor semmi anyagi vonzata nincs (vacsoralemondás, stb.) teljesen korrekt dolog. Akkor esetleg megsértődhetnél, ha egyáltalán nem szólna, csak nem menne el...

2014. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!