Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha szeptember közepén-végén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szeptember közepén-végén lesz az esküvőnk, mit mikor foglaljunk le/intézzünk el?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat és tanácsokat szeretnék kérni.
2010. jan. 25. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már érdemes elkezdeni, hogy ne kelljen sok mindent intézni egyszerre. De ez függ attól is, hogy helyileg hol esküdtök, illetve, hogy mekkora bulit akartok.


mi Bp.-en, és "forgalmasabb" hónapban esküdtünk, ilyen sorrendben szerveztük:


1.tervezzétek meg nagyvonalakban, kezdj el ruhát próbálni (kb.6 hónappal előtte)

2.foglaljátok le az időpontotkat (5-6 hónappal előtte), előleget is hagyjatok pl. az étteremben, mert sok rosszat hallani

3.készítsetek meghívót, kezdjetek el beszerezni mindent pl. öltöny, cipő, fátyol..., kérjetek fel fotóst, videóst, vőfélyt (4-5 hónappal előtte)

4. készíttess ruhát, vagy kölcsönözd, osszátok a meghívót, keresstek virágost, cukrászdát (2 hónappel előtte)

5. utolsó hónapban egyeztessetek midenkivel még egyszer, a fotóssal, vőféllyel üljetek le átbeszélni az esküvő menetét, kéréseiteket, foglaljatok nászuitas uticélt, esküvői járműről gondoskodjatok


mi kb. így szerveztük, és így nem bolondulunk bele, mert egyszerre csak pár dologra kellett figyelni. Annyi biztos, hogy egy ütemtervet írjaok össze a naptárba, hogy mindennek legyen helye, és ne felejtsetek el semmit.

2010. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a fenti lista nagyon jó, de nem látom a zenekart, azt is akkor amikor az éttermet
2010. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Már most el akarunk menni az anyakönyvi hivatalba, de azt hallottam, hogy csak 6 hónappal előre lehet lefoglalni az időpontot. Ez megyeszékhelyen is így van?
2010. jan. 25. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Személyes vélemény, de nem ezzel annyira kapkodni. Mi pl. áprilisban kezdtük el szervezni, és szeptember elején volt. És mindent le tudtunk foglalni. Annyi, hogy a helyet, zenészt, vőfélyt foglaljátok le, a többi meg majd halad. Én speciel a ruhámat, előtte csak egy hónappal mentem kiválasztani, és találtam nekem megfelelőt. Szóval szerintem egy év semmiképpen sem kell. Barátnőmék is elkezdték előtte egy évvel, és nekik mindenki azt mondta, hogy hívják már kicsit később őket, mert azt sem tudják ennyire előre, hogy egyáltalán élni fognak-e még!:)
2010. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hivatalba bejelentkezni 6 hónapon belül lehet csak, és azt hiszem minimum 1 hónappal előtte. ez előírás, biztos, hogy mindenhol betartják.
2010. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ez csak tőled függ. Nekünk is szeptemberben lesz, és azt gondoltam, hogy minden ráér. Ehhez képest a ruha, amit kiválasztottam egy szalonban, már le volt foglalva. Persze máshol is lehet találni, de nagyon rosszul tud esni, amikor álmaid ruháját nem kölcsönözheted ki.
2010. febr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!