Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért néz mindenki hülyének,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért néz mindenki hülyének, amiért esküvőellenes vagyok?

Figyelt kérdés
18 éves leszek hamarosan,lány vagyok és egyáltalán nem akarom senkivel ilyen módon összekötni az életem. Láttam elvileg működő és kevésbé működő házasságokat is példaként,én nem akarok béklyóban élni és attól tartani,hogy mikor csalnak meg vagy megy tönkre a dolog.Úgy gondolom,mindenkinek megmaradhat a szabadsága,nem egy papírtól lesz jó vagy jobb a kapcsolat és nem is akarom,hogy bárki úgy érezze mellettem,hogy magamhoz láncoltam. A válás egy csomó pénz,ideg,a gyerekre nagyon rossz hatással tud lenni és életeket tud tönkretenni.. jobb ha papír és törvény nem köti össze a párokat,ezért viszont-főleg a kortársaim- hülyének néznek. Nektek mi a véleményetek?
2014. nov. 3. 22:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

én is igy gondoltam, majd 30 évesen mégis csak férjhez mentem.

még nagyon fiatal vagy, rengeteget fogsz változni.

2014. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem még fiatal vagy és azért néznek hülyének, mert ezt,amit ide leírtál hangoztatod, meg megmagyarázod.

Egyébként is, a túl sok magyarázás, az önmagad győzködése.


Majd meglátod, hogy alakul 10 év műlva, szerintem akkor már rég házas leszel :)

2014. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem annyira hangoztatom,csak ha kikérik a véleményem. :) de köszönöm,viszont remélem nem lesz igazatok,nem akarok ilyen szempontból változni
2014. nov. 3. 22:33
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

Én is ezen a szemléleten voltam.. Sok évig...


27 múltam, férjnél vagyok :D

2014. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek szempontjából aztán édes mindegy, hogy van-e válóper vagy nincs, őt az viseli meg, hogy a szülei különmennek. Nem rosszabb egy válásos szakítás, mint egy élettársi kapcsolat felbontása, mivel a legnehezebb rész, a vagyonmegosztás és a gyerekelhelyezés mindkét esetben megvan.


A béklyó nem a papír miatt van, ahogy a megcsalástól való rettegés sem, hanem a kapcsolat hiányosságai miatt. Ha szeretni fogsz valakit, és érzed, hogy az együttélésetek során megromlik a köztetek a viszony, ugyanúgy rettegsz a szakítástól, ugyanúgy félsz a megcsalástól papír nélkül is, mert nem az kapcsol össze, hanem az érzelmek és az együtt megélt idők miatt kialakult kötődés.


A vagyonmegosztás ráadásul sokkal "véresebb" ügy élettársi kapcsolatban. Míg a házasság idején egyértelmű, hogy minden fele-fele (kivétel a különvagyon), az élettársi kapcsolatban a felek keresetarányosan osztozkodnak, és ez - főleg gyerekek mellett - nem egyszerű. Akkor megy a küzdelem, mert míg a férfi karriert épített és 260 ezret vitt haza, a nő meg a 26 ezer forintos GYES-t, az abban az időszakban vásárolt értéktárgyak csupán 10%-ára jogosult, illetve tanúkkal, számlákkal kell bizonygatniuk a feleknek, melyik háztartási gépet, bútort melyikük fizette.


Összességében nem biztos, hogy egyszerűbb a jogi és érzelmi környezete az élettársi kapcsolatnak, ahogy az sem törvényszerű, hogy házasságban szenved és féltékenykedik valaki. Ettől függetlenül simán lehet, hogy tényleg nem mész férjhez, de a boldogságod nem ettől lesz biztosabb, hanem a kapcsolatod minőségétől.

2014. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

tizenévesen én is így gondoltam.


már nem :D

2014. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%
Engem is teljesen hidegen hagy az esküvő, sőt rosszul vagyok maga a gondolattól, hogy én álljak legyek elszenvedője az esküvőnek. Persze azzal nincs bajom, ha más esküszik. Én nem tartom fontosnak. Ja és 40 éves vagyok és párkapcsolatban élek, viszont nem hiszem, hogy a papírtól valami is változna.
2014. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Még van idõd ezen gondolkodni!
2014. nov. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
18 éves vagy? 28 éves korodig évente 2x fog változni még a véleményed. Nem sok jelentősége van, hogy most mit gondolsz.
2014. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Az a velemenyem hogy tul okosnak kepzeled magad, pedig nem jutottal tul egyszeru kozhelyek logikatlan felsorolasanal.


Amit leirtal arra csak annyit tudok mondani: blabla. Ha ezt eloben meg meggyozodessel magyarazod is, akkor nem csoda hogy hulyenek neznek.

2014. nov. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!