Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok! Ti kölcsönöztök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok! Ti kölcsönöztök vagy varrattatok esküvői ruhát?

Figyelt kérdés
Áprilisban lesz az esküvőm és még nincs kiválasztva a ruhám. Van elképzelésem, de nem tudom, hogy kölcsönzőben keressek, vagy varrónővel varrattassak. Mennyibe kerül a kölcsönzés és mennyibe a varratás? Nekem kép alapján egy varrónő 150.000 ft-os ajánlatot adott. Az sok?
2014. nov. 26. 15:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kölcsönöztem 40 ezerért. Szerencsém volt, meg is lepődtem amikor a csaj kimondta az árat. Elnézve az átlag 80-120 ezres árakat, egy saját, varratott ruháért nem sok a 150 ha van rá keret. Ez is olyan, hogy kinek mi a sok.
2014. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szalagavató rihaként kölcsön ruha volt.kb 10000.bp.Keleti közelében.
2014. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%
Jelmezkolcsonző
2014. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Semmiről nem maradtál le. Nekünk áprilisban volt az esküvőnk, ezt januárban döntöttük el, és én varrattam a ruhát.
2014. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%
Én varratásért kb feleennyit tartanék reálisnak, bár nyilván sok függ a kidolgozottságtól.
2014. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én vettem egy kiárusításon 30.000Ft-ért.
2014. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekünk is áprilisban lesz az esküvő.

Én is kiárusításon vettem 30 000 ft-ért La Sposa ruhát. Nem ámítom magam, tudom, hogy használt, de bérlésnél sem adnak vadi új ruhát (vagy ha igen, akkor az feláras, hogy első viselő vagy).

A bérleti díjat én Pécsen néztem, ott kb. 90 000 ft-tól lehetett bérelni. Én ezt sokallottam.

Most vannak kiárusítások mindenhol, érdemes körül nézni (Budapesten minél távolabb a Teréz körúttól, vagy a várostól, mert akkor a bérlés is töredéke a pesti áraknak, így a kiárusított darab ára is)


Varratásnál függ, hogy mennyi anyag van a ruhában, milyen anyagból van, illetve mennyire díszes, tehát mennyi munkája van a varrónőnek. Így sajnos nem tudom megmondani, hogy a 150 000 ft sok-e vagy kevés. Egy masszívabb ruhának (érts: királylányos, sok anyaggal, hogy tartása legyen) kb 30-40 000 ft csak az anyagköltsége alsó hangon. . És akkor még nincs csipke, kövek, stb, nincs kifizetve a varrónő. Ha egy egyszerű "leomló" ruhát akarsz, az kevesebb réteg, kevesebb anyag, tehát a töredékéből megvan.

2014. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én varratni fogok. Árat még nem tudok, de olcsón kijön, mert ismerőssel (profival) fogom varratni, aki nekem csak anyagárat számol fel, és amúgy is az egyszerűbb ruhák tetszenek.
2014. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekünk most nyáron volt az esküvőnk. Én egy elég bonyolult, 3 rétegű sellő ruhát varrattam. Anyagot be kellett hozzá szerezni, annak az árával együtt jött ki kb. 80.000 ft-ra. Fátylat és bolerót is varrtak hozzá.
2014. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Velük varrattam: [link]
2014. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!