Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem akarnak házasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akarnak házasodni manapság a fiatalok?

Figyelt kérdés
Nem bántásból, csak tiszta kíváncsiságból kérdezem. Én már kinőttem ebből a korból, és látom, hogy mostanában nem "divat" házasodni. Gyakran hallok olyat, hogy: " szeretjük egymást, van 1-2-3 gyerek, de még nem állunk készen a házasságra. " Őszintén nem értem, mit jelent ez? Tudnátok segíteni, hogy mi az oka ennek?2 felnőtt fiam van, ilyet még nem mondtak, de ha eljön ez az idő, legalább értsem, hogy miért?
2010. febr. 1. 07:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
56%

Hm...ez érdekes, szerintem nincsenek többen a mai fiatalok sem, akik nem akarnak házasodni, mint régebben, csak most "divat" házasságellenesnek lenni...legtöbben ezek az emberek félnek elkötelezni magukat anyagiak szempontjából, mert mi van ha válás lesz a vége? (szerintem házassági szerződéssel belemenni a házasságba a legjobban bántó dolog, ebben az esetben, ha nincs bizalom akkor valóban hiábavaló a házasság)...szerintem azok akik igy gondolkodnak a házasság anyagi volta miatt nem mennek bele a dolgokba...

én még fiatal vagyok, és nekem minden vágyam a házasság azzal a csodálatos emberrel akit szeretek...tehát nálam nem áll fenn a házasság-ellenző magatartás:) egyetem után amint lehetséges szeretnék hozzámenni a páromhoz:)

ez az én nézőpontom...

2010. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
42%

Mert a párkapcsolatban a sexet tartják a legfontosabbnak,nem a szeretet.Nem tolerálják a másikat,nem beszélik meg a problémákat,nem bíznak abban,hogy tartós lesz a kapcsolatuk.A házasságok és párkapcsolatok fele válással végzódik.Ebben a nők legalább,ha nem jobban hibásak mint a férfiak.Igaz,hogy csak a férfiakat hibáztatják.Sokan,ha megszületik a gyerek,csak vele törődnek,elkényeztetik a babát,hisztis gyereket nevelnek,a férjük helyett a gyerekkel alszanak,ha sír azonnal felveszik,nehogy sérüljön a kis lelke.Azzal nem törődnek,hogy emiatt megy tönkre a párjukkal a kapcsolat.Ha egy férfi fáradtan hazamegy a munkából,és a párjaval csak a gyerekről lehet beszélni,ha éjjel-nappal üvölt a gyerek,akkor csoda-e,ha a férfi besokall.És egy párkapcsolatot könnyebb szétrúgni,mint a válást végig szenvedni.

A másik,számomra érthetetlen ok:nincs pénz az esküvőre!

A nő álomesküvőt akar,méregdrága menyasszonyi ruhával,nagy lakodalmat sok véndéggel,ez pedig nagyon sokba kerül,és erre nincs ( és legtöbbször nem is lesz) pénz.Ha olvasod a kommenteket,bőségesen olvashatsz ilyent.

Olvastam már,hogy a pár 8 éve él együtt,van három gyerek.Most jutottak el adoáig,hogy szervezhetik a 150 fős esküvőt.A menyasszony uszáját a gyerekei viszik majd.

Számomra ez nevetséges,és biztos,hogy a legtöbb vendég is így vélekedik.

Ez paradoxon.Az emberek miatt kell a nagyesküvő,és az emberek csámcsognak azon,hogy a 3 gyerekes anyuka fehér "álomruhában " van.

2010. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%

Környezetemben azért, mert így egyedülállóként teszik zsebre a juttatásokat.

És ez szerintük még jópofa is :-(

2010. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Mert felesleges. Házasság nélkül is lehet ugyanúgy élni. Ránk legalábbis mindig azt mondják, hogy úgy élünk a párommal, mintha házasok lennénk. És tényleg. Mondjuk mi házasodnánk majd, csak előbb be kell fejeznem az egyetemet és munkába állnom. Mert az hogy nézne ki, hogy egy férjes asszonynak a szülei utalják a havi megélhetését? :D

Mondjuk a legutóbbi ok, amit hallottam: "Nem hiszek a házasságban." 30 éves ember szájából hangzott el, aki évek óta együtt él egy lánnyal. Csak épp anno a szülei elváltak, mikor tini volt. Valahol őt is meg lehet érteni...

2010. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem akarnak házasodni manapság a fiatalok?"


Nem akarás kérdése ez. Ma nem úgy megy, hogy az ember 18 évesen megkapja a szakmunkásbizonyítványát vagy 19 évesen a technikusi oklevelét, másnap munkába áll egy gyárban és néhány hónap múlva beköltözik egy tanácsi bérlakásba, hanem valamikor 23-24 éves kora körül elvégzi az egyetemet, aztán megszerzi az esetleg még hiányzó nyelvvizsgát, utána 1-2 évig állást keres, közben továbképzi magát, végre 26-27 évesen végre elkezd dolgozni (bár időnként kirúgják, és akkor néhány hónapig megint állást keres), és úgy nagyjából 30 éves korára már lesz is egy egérlyuk, ami az övé lesz 25 év múlva, amikorra visszafizette a lakáshitelt. Az lenne a meglepő, ha az emberek ma is 22-23 évesen házasodnának, mint régen.

2010. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
Mert mára a pénz lett a legfontosabb érték. Régen sem volt 18-22 éves korában lakása az emberek 99%-ának, mégis összeházasodtak. Ma (sok esetben - persze vannak kivételek) ezek a dolgok kellenek a házassághoz: min. 1, de inkább 2 lakás (halálkomoly, ismerek olyan "házaspárt", akik csak úgy mertek összeházasodni, hogy mind a kettőnek a szülei vettek lakást, mert ugye hogyha szétmennek, akkor mind2-nek legyen hova mennie), 1 de inkább 2 kocsi, házasság előtt be is kell utazni a fél világot, mert különben nem ÉLSZ, de ez nem elég, mert a házastársad előtt min. 10 emberrel kell szexelned, mert különben nem ÉLSZ (manapság: élet=utazás+szex :D), 150 fős 2-3 millióba kerülő álomesküvő (hogy mindenkinek megmutasd :D), minden esetre kiterjedő házassági szerződés (mert ugye fel kell készülni minden esetre :D). Ha ezek közül nincs meg valakinek valamelyik, akkor máris megijed és kisebbségi komplexusba kerül :D Miközben ezeket a felszínes dolgokat hajszolják, elsikkad a figyelem a párkapcsolat szempontjából igazán fontos dolgok fölött: bizalom, működő kommunikáció kiépítése, tolerancia, empátia, stb (ezért a sok válás). Aztán a legtöbb embernek nem is lesznek meg ezek a fent felsorolt dolgok, de mikor erre rájön már 30-35 éves, megrémül, fut ki az időből, összeáll az első arra kószáló szimpatikus idegennel, aztán jönnek a problémák, válás, marakodás, stb. Esetleg ha szerencsés, 38-40 évesen a 3 gyerekes, uszályos-ruhás álomesküvő :D.
2010. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
Amikor azt látják, hogy nagy szerelem, eskü, aztán a fele válással és civakodással végződik, miért volna kedvük?
2010. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
08.16-os vagyok újra: Nézzétek meg pl., hogy ezen az oldalon hány olyan kérdés van, hogy eddig minden rendbe ment, de most elvesztettem a munkámat v. a férjem/feleségem elvesztette a munkáját v. tönkrement a vállalkozásunk, kevesebb lett a pénzünk, állandóan veszekszünk, el fogunk válni. Akkor meg mi a nyavalyának fogadták meg, hogy jóban-rosszban, gazdagságban-szegénységben, egészségben-betegségben? Ma már sok esetben csak jóban, gazdagságban és egészségben kell a másik. Szegénységben, rosszban, betegségben mehet a francba, és jöhet a reklámszlogen: minden körülmény között a "legjobbat érdemled", vagy "cseréld le a régit", stb. :(
2010. febr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%
08.21-esnek: azért, mert a másik fele meg nem azzal végződik. És ha jól választasz, és odafigyelsz, a tied sem azzal fog végződni. Félig üres pohár - félig teli pohár tipikus esete.
2010. febr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

08:23-nak: nem azt írtam le, én hogyan gondolom. És tudod senki sem úgy megy neki egy házasságnak, hogy "benne van, hogy elválunk".

Akik házasságban együtt maradnak, azok valószínűleg házasság nélkül is együtt maradnának. Akik meg házasságban szétválnak, azok házasság nélkül is megtennék. Emiatt (és a sok válás miatt) egyszerűen nem tudnak hinni az emberek a házasságban, és ez teljesen érthető. Másrészt tény, hogy egy válás több gonddal jár, mint egy házasság nélküli együttélés.

2010. febr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!