Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem akarnak házasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akarnak házasodni manapság a fiatalok?

Figyelt kérdés
Nem bántásból, csak tiszta kíváncsiságból kérdezem. Én már kinőttem ebből a korból, és látom, hogy mostanában nem "divat" házasodni. Gyakran hallok olyat, hogy: " szeretjük egymást, van 1-2-3 gyerek, de még nem állunk készen a házasságra. " Őszintén nem értem, mit jelent ez? Tudnátok segíteni, hogy mi az oka ennek?2 felnőtt fiam van, ilyet még nem mondtak, de ha eljön ez az idő, legalább értsem, hogy miért?
2010. febr. 1. 07:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
75%

jó sok válasz érkezett, még nem olvastam őket. de a válaszom:


én is ezt tapasztalom. bár nem tartozom azok közé, akikről írsz (24 éves vagyok és házasságban élek, ha lett volna rá lehetőség, akkor már pár évvel előtte is meg lett volna az esküvő. ) nekem ez fontos. lehet, hogy maradi vagyok, de ha 2 ember komolyan gondolja egymással, akkor az számomra házasságban képzelhető el.


még annyit hozzátennék, hogy nem csak házasodni, de gyereket vállalni is egyre kevesebben vállalnak.


az oka? nem tudom. csak találgatni tudok: felborulóban vannak a régi értékrend, mindenhol azt hallom, hogy a házasság "csak egy papír". pedig egyáltalán nem így van.

lehet, hogy meglepő, de szerintem a médiának is nagy szerepe van. pl. sok sorozatban nem azt látja az ember, hogy a párok összeházasodnak, gyerekük lesz és boldogok. hanem azt, hogy milyen jó szinglinek lenni. ezek az apróságnak tűnő dolgok tudat alatt befolyásolják az embert.

öngerjesztő folyamat is ez. mert amikor nem azt látja az ember maga körül, hogy a párok összekötik az életüket (pl. baráti társaságban), akkor ő maga is nehezebben vág bele. én a 24 évemmel ritkaságnak számítok, ami a házasságot illeti, ha pl. végiggondolom a volt közép és általános iskolai osztálytársakat. gyereke pedig senkinek sincs. szó szerint senkinek. ez elgondolkodtató

2010. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
39%
Én 29 éves fiatal nő vagyok és nem akarok házasodni. 8 éve van egy párom,de még csak együtt sem élünk. Nekem ez igy jó. Mikor megismertem,nagyon fiatal voltam és ugy gondoltam,ugyse lesz ez a kapcsolat hosszú életű,mert még szeretnék más férfiakkal is ismerkedni,szeretnék "élni". Ez az érzés 8 év alatt sem változott,noha hűséges voltam,most már szerintem hamarosan szakitok mert félek h elmegy a fiatalságom és nem tudtam kiélvezni teljesen,nem tudtam uj élményeket,tapasztalatot szerezni,stb.. Pedig szeretem a páromat,de nem vagyok szerelmes már rég...:( Szeretnék még szerelmes lenni.:) Hát én ezért.
2010. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem akarnak a mai fiatalok házasodni, mert már az előző generációk sem akartak :) Gondolj bele abba, hogy már a nyolcvanas években mennyi volt a válás (ezeknek az embereknek ma házasuló korúak a gyerekeik), vagy a hetvenes években mennyi volt pl. az abortusz...

szóval, ez a folyamat nem ma kezdődött el, és nem csak ennek a korosztálynak a problémája.

emellett a mai fiatalok előtt sokkal nagyobb arányban megnyílt a továbbtanulás lehetősége és beszűkült a munkavállalás lehetősége egy 30 évvel ezelőtti állapothoz képest. Sokan később lépnek ki a munkaerőpiacra amiatt, hogy tanulnak, de ettől még nem lesz feltétlenül munkájuk. Sok fiatal (20-25 éves) emiatt még nem lép rá az anyagi függetlenedés útjára (nagyszüleink ekkor már bőven szülők voltak). Ennek folyománya a saját egzisztenia, saját élettér hiánya is. Sokan laknak albérletben vagy szülőkkel együtt.

Szerintem a fizikai függetlenség rányomja a lelki függetlenedésre is a bélyegét. Nem hiszem, hogy szülők mellett úgy lehet felnőttként élni, mint szülők nélkül.

Azután ott van a sok stressz, a munkahelyi bizonytalanság, a felfokozott életritmus stb. Ez nem kedvez a családalapításnak, a fészekrakásnak.

Emellett ott vannak a nagyszülők... Akiknek az lenne az életfeladatuk, hogy szerető hátországként várják az unokákat. Egy mai középkorú még bőven munkaköteles vagy pedig olyan anyagi körülmények között él, hogy nem tudja a fiatalabbakat támogatni. Pedig minden családban nagy segítség lehet egy nagypapa, nagymama, aki tud néha vigyázni a gyerekekre, csinál nekik uzsonnát, ha dolgoznának a szülők...

2010. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

21 éves vagyok. 2 éve lesz hogy jegyben járunk a párommal. Igen, fiatalok vagyunk, de a mi történetünk nem is hétköznapi. Beillene egy mesébe is. :)

Szeretnék összeházasodni. De ez nem lehetséges a közeljövőben, fiatalon.. Ennek mi az oka?... az anyagiak.. sajnos nem születtünk gazdag családba, így örülünk hogy együtt élhetünk, de még csak az anyakönyvvezetőt sem tudnánk kifizetni..... :(

2015. máj. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!