Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem akarnak házasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akarnak házasodni manapság a fiatalok?

Figyelt kérdés
Nem bántásból, csak tiszta kíváncsiságból kérdezem. Én már kinőttem ebből a korból, és látom, hogy mostanában nem "divat" házasodni. Gyakran hallok olyat, hogy: " szeretjük egymást, van 1-2-3 gyerek, de még nem állunk készen a házasságra. " Őszintén nem értem, mit jelent ez? Tudnátok segíteni, hogy mi az oka ennek?2 felnőtt fiam van, ilyet még nem mondtak, de ha eljön ez az idő, legalább értsem, hogy miért?
2010. febr. 1. 07:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
42%

Én úgy látom, hogy ez manapság a legtöbb párnál úgy zajlik : megismerkedünk, járunk 1-2 hétig, aztán összeköltözünk azzal a jelszóval, hogy "majd" összeházasodunk...


A lányokban megmarad ez a vágy, ők mélyen hisznek benne, hogy hamarosan összeházasodnak majd, csakhogy időközben a pasi rájön : így is megkap mindent (mosnak, főznek rá, kitakarítanak, bármikor van szex, van partnere ha szükséges, stb.) mi a francnak kösse le magát hivatalos papírokkal, amikor így is remekül működik a dolog, ha meggondolná magát akármikor kiléphet jogi következmények nélkül, szabadon ismerkedhet, hiszen "papíron" nincs felesége...


Ebben a helyzetben a pasi millióféle okot talál, miért ne házasodjanak össze (most nincs pénzünk rá, így is szeretjük egymást, így is működik a kapcsolatunk, nem kell hozzá "papír", stb.)...

Ha a lány követelőzni mer, akkor látványosan megsértődik, akár szakítani is képes, na ezzel a legtöbb lány lemond a további győzködésről.


És múlnak az évek, megszületnek szép sorban a gyerekek és minden marad ahogy volt, a pasinak ez egy remek helyzet! (A nőnek egyáltalán nem, de úgy érzi, hogy a "papír" miatt nem érdemes kockáztatnia a kapcsolatát.)


Én, ha egy tanácsot adhatnék a lányoknak, csak azt tanácsolnám : NE költözzenek össze a pasival!!!

Lehet azt is csinálni, hogy 1-1 hétvégére nála maradok, vagy együtt nyaralunk 1-2 hétig, ezalatt is meg lehet valakit ismerni, milyen lenne vele együtt élni...

De ha összeköltöznek, akkor az már biztos, hogy ebből a kapcsolatból 90%-os biztonsággal nem lesz házasság, csak együttélés, ki tudja meddig...


Környezetemben úgy látom, hogy az ilyen "együttélős" kapcsolatokban a pasi alaposan kihasználja a lányt, és lelkiismeretfurdalás nélkül otthagyja/kiteszi 30-35 éves korában és sok esetben 1-2 gyerekkel, és lecseréli egy fiatalabb lányra... :-[


A 30-35 éves nő meg ott áll (gyakran 1-2 gyerekkel) "megfürödve", kisemmizve, szinte esélytelenül, hogy férjet találhat magának.


Nekem is van egy 18 éves fiam és egy 19 éves lányom, én igyekszem ezt a fenti "szabályt" a fülükbe rágni, főleg a lányoméba.


Én például nagyon nem szeretném, ha a fiam gyerekei (unokáim!) szerte a világban el lennének potyogtatva, szeretném ha felelősen intézné a párkapcsolatait!


Szerintem ezt a dolgot te is megbeszélhetnéd a fiaiddal adott helyzetben.

2010. febr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
53%

1.) Média:az élned kell,meg valósítsd meg önmagad szöveggel

2.)pénz:nincs pénz esküvőre,lakásra stb...

3.)rengeteg válás:nincs türelmük az embereknek egymáshoz,senkihez,nem tudnak megegyezni,együtt élni,alkalmazkodni.Akkora stresszben élnek a mai emberek(akárki ,akármit mond),hogy mindenki idegbeteg dühöngő állat.Ezt lehet megfigyelni a mai gyerekeken is.Van egy barátnőm imádja az 5éves kislányát,szerintem egész jól neveli is.DE!! az ovodában ferde szemmel néznek rá,majdnem,hogy szar anyának titulálják ha egy picit is szigorúbb,mert sérül a kicsi lelke.A csaj lazított,hogy megfeleljen a liberális szemléletnek,most meg sír,hogy nem bír a gyerekével.Tiszteletlen,visszabeszél,nem fogad szót.Szó szerint kifordult önmagából.Tudom ez picit offos volt,de arra írtam,hogy nem biztos,hogy a ránk erőltetett világnézet helyes.Szingli élet,no házasság,házassági szerződés,gyereknevelés stb..

Sőt nem rég olvastam,hogy nyugaton kezd "trendi"lenni a két lakás egy párnál és sosem költöznek össze,mert kell a szabadság.Számomra nonszensz.Pedig nem vagyok öreg 25/N

2010. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
58%
Néhány ismerősöm, családtag azért nem házasodik, mert láttam már az ismerettségi körben csúnya válást, vagyonmegosztást. Meg azt mondják, hogy az csak egy papír. És így vállalnak fel 1-2-3 gyereket. Szép dolog a gyereknevelés, nekem is van egy 8 hónapos fiam. DE ha valaki fél magát elkötelezni papíron, arra nem gondol, hogy egy GYEREK nagyobb felelősség? Egy életen át kell gondoskodni róla. Még azt a papírt egy válóper útján megsemmisítik! Szerintem nincs olyan nő a földön, aki ne vágyna lakodalomra, fehér ruhára...még a legházasság ellenesebb nőknek is biztos felcsillan a szeme, ha lát valahol a környéken egy párt a templom előtt...Ezt ne tagadja le egy nő sem!!! Sokan várnak a végtelenségig (nők) aztán beadják a derekukat, mert ketyeg a biológiai óra és inkább szülnek így, mint sehogy. Én 22 évesen mentem férjhez és SOHA nem szültem volna olyan férfinak, aki nem vesz el. Nekem ciki lett volna úgy szülni, hogy nem vagyok házas. Tudom ez butaság, de én így érzek. Az a férfi aki nem akar elvenni nem szeret komolyan, nem kötelezi el magát sok év után sem, mert gondolja, ha jön egy jobb nő, vagy van egy vita könnyebb odébbállni.
2010. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi több mint 4éve vagyunk együtt a párommal, nálunk a házasság ellen egy vmi szól: a pénz. Gyűjtögetünk, de nem arra,hanem h saját lakásunk legyen majd egyszer.
2010. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki valóban össze akar házasodni a párjával, ahhoz nem kell sok pénz!!!

Egyáltalán nem muszáj 200 fős hatalmas lagzit csapni, lehet az esküvő 10 fős, és egy ebéd a közeli étteremben...

Vagy 10 fős, utána pezsgővel koccintás a teremben!

Ez még mindig jobb, mint a SEMMI!!!

2010. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
8.54-nek: ma Magyarországon a házasságkötés ingyenes!!!
2010. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
31%
Én se szülnék olyannak, aki arra se méltat, hogy feleségül vegyen. Esetleg, ha becsúszik a gyerek, bár annak védekezés nélkül elég kicsi az esélye. Amúgy miért tényleg: miért kell megvárni a házassággal, hogy legyen lakás vagy pénz? Ezt nem értettem soha. Régen először házasodtak, utána lett lakás meg pénz, mégis sokkal kevesebb volt a válás (és nem azokra az időkre gondolok, amikor még törvényileg nem volt engedélyezve a válás, hanem úgy 20-30-40 évvel ezelőtti időkre).
2010. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
(előző): jav.: védekezés mellett
2010. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
80%
22 évesen volt az esküvőm, 27 voltam amikor a férjem lecserélt egy másik nőre, akkor amikor már közös erővel mindenünk megvolt. Akkor fennhangon közölte velem, hogy a házasság csak egy papír, semmit nem jelentett neki. Utólag kiderült, hogy csak a házépítés miatt vett el, pedig én nagyon szerettem és végig ő volt az én szeretett férjem. Igaza volt az exnek, fél óra volt a kapcsolatunk hivatalos semmisé tétele. Az a baj, hogy manapság nagyon könnyű válni. Jön egy másik és már repül is az asszonyka, vagy éppen a férj. Most nagyon boldog vagyok egy élettársi kapcsolatban a kicsi fiúnkkal. A párom rajong értünk így papír nélkül is. Néha gondolatban elkalandozok az esküvő felé, de eszembe jut az a számomra "megalázó" helyzet, amikor kiderült, hogy amiben hittem (jóban-rosszban) fabatkát sem ér. Nekem még egyszer nem kell a bíróság előtti szégyenérzet. Szóval mi inkább a valóban lényeges dolgokra figyelünk és őrizzük, ápoljuk kapcsolatunkat.
2010. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
69%
08:54-es vagyok, annak meg nem látom értelmét,h úgy legyen esküvőm,h nem hívok el senkit, és gyönyörű ruhám sincs, akkor inkább nem megyek férjhez. Egyébként maga a papír szerintem nem sok sz.rt ér.
2010. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!