Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért esküsznek meg ma a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért esküsznek meg ma a fiatalok olyan korán?

Figyelt kérdés

17-20 éves korukba. (Még ki sem járták az iskolát). Megvan a gyerek, de ők iskolába járnak, tanulnak, buliznak. A gyerekre meg a nagyszüleje vigyáz. Annyira, hogy szinte állandóan vele van, így őt tekinti inkább az anyjának, mint a saját anyját.


Úgyis válás lesz a vége, mert még nem tudják, mi is az a házasság, pénzkeresés, családösszetartás és családeltartás.


2011. szept. 18. 02:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
sohasem házasodtak korábban... és egyébként meg nem jellemző a mai 17-20 évesekre a házasság. elvétve egy-egy akad, de messze nem jellemző
2011. szept. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Én sokat ismerek a baráti körökből. Szerintem már minden fiatalra ez jellemző, mert sokat olvasgattam itt is, hogy Pl: 15 éves vagyok és még szűz. Most lenéznek majd ezért a barátaim/barátnőim? Vagy: 13 éves vagyok és még nem csókolóztam. Most szüzen halok meg?


Az ember a párját 10 év múlva sem ismeri ki, nemhogy 2 hét alatt, ha összeházasodnak.

2011. szept. 18. 02:31
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
? 21 éves vagyok, és összesen 1 pár van az én korosztályomból, aki összeházasodott. kettő eljegyezte egymást, dem ég nem tervezik egyenlőre a házasságot. és most ezt az összes ismerősöm közül mondom.
2011. szept. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
ja nem, hülye vagyok, van egy másik, de ott a csajszi velem egyidős a csávó meg már ősz... úgyhogy az nem ide számít
2011. szept. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
74%

Én 23 éves vagyok, két éves házas :)

Feleségem 20 éves, és első gyerekünket várjuk :)


Épp azért házasodtunk össze, hogy ne legyen válás a vége.

Megesküdtünk egymásnak, hogy kitartunk a másik mellett, minden bajban, jóban rosszban, míg a halál el nem választ. És mindezt Isten előtt mondtuk ki, és még jó pár tanúja volt.


Hogy nem ismerjük meg egymást 10 év alatt, az biztos. Az ember idővel változik. egy sejt élettartama 7 év, így a hét év alatt az összes sejtje lecserélődik az embernek. Ezért nyilvánvaló, hogy változik az ember, csak néhány sejtünk marad ugyanaz életünk végéig.


Ha valaki vár arra, hogy befejezze a sulit, és még dolgozzon is egy kicsit, hogy legyen lakás, kocsi, pénz, akkor már 30-35 éves lesz, mire elkezdik megszervezni az esküvőt. Ekkor meg már igen nehéz projekt az örökösről való gondoskodás, és az aranylakodalom 80-85 éves korban lesz.


Amikor 35 éves leszek, egy 12 éves lányunk már lesz.


"Megvan a gyerek, de ők iskolába járnak, tanulnak, buliznak."

Róluk is megvan a véleményem:

Egy szép döntést hoztak azzal, hogy nem ölték meg a gyereket, mint sok-sok millióan, hanem vállalták. Lehet lenézni őket, mégis inkább tanulni kéne tőlük a bátorságot. Nem biztos, hogy túl jó élete lesz a gyereknek, de legalább lesz élete.


Sokan úgy vannak a házassággal, hogy előtte már összeköltöznek, csakhogy megnézzék, összeillenek-e?

Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, ha valaki a házat a falakkal kezdi építeni, és a tetőt ráhúzza a falakra, hogy elbírja-e. Természetesen sok esetben összedőlnek a falak. De ha az alappal kezdik a ház építését, akkor sokkal erősebbek a falak, és elbírják a tetőt.


A házasság egy olyan erőt ad, ami segít kitartani egymás mellett egész életünkben. Egészen más a kapcsolat akkor, ha tudjuk, hogy nincs vége, mint amikor még kóstolgatják egymást a felek.


Hogy mért van sok válás?

Mert a felek válni akarnak. Ahelyett, hogy szembenéznének a problémákkal, hogy megbeszéljék a dolgokat, csak veszekednek. Ha a házastársak nem akarnak elválni, akkor nem fognak.

2011. szept. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%
Így van. Nem is olyan régen még ez volt a normális.
2011. szept. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 03:21


Teljesen igazad van!



17 voltam, amikor összejöttünk a férjemmel. Rá egy évre úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk és gyereket szeretnénk. Én 15 éves korom óta dolgozom, hogy miért, az nem ide tartozik. A tanulás elmaradt. De találtam egy csodálatos embert, akit már 11 éve imádok, és ő is engem. Azóta 2 gyermekünk született. Lehet, hogy most szerény körülmények közt élünk, de nem bántam meg, hogy így alakult a sorsom, főleg a gyerekek!


Én azt gondolom, hogy aki fiatalon szül, annak nagyobb esélye is lesz látni, megérni az unokái születését. Mert ez sem mindegy. Szerintem.

2011. szept. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
71%

Régen is 18-20 évesen házasodtak össze,és 20.21 évesen szültek gyereket. Ez a legideálisabb életkor a szülésre.

Kevesebb volt a válás,pedig nem éltek előtte együtt évekig. Csak a házasságot komolyan vették,nem váltak el minden apróságért,mint most.Nem a szexre alapozták a házasságot,hanem a szeretetre,egymás megbecsülésére. Tudták,hogy a házasságban kompromisszumot kell kötni mindkét félnek.

Nem vesztették el a szüzességüket 13-14 évesen,nem feküdtek össze fűvel-fával,mert kiakarják élni magukat! Volt önérzetük és önbecsülésük.

Kevesebb meddő nő volt,és kevesebb sérült gyerek.

30-40 éves korban nehezebb teherbe esni és nagyobb a veszélye,hogy beteg lesz a baba.

Igaz,hogy akkor dolgoztak mindketten,de legalább is az apa. A család volt az első,nem a karrier. Ők is tanultak tovább,de ez nem ment a család rovására.

Ma is ez lenne a normális.

2011. szept. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%
Régen még korábban is házasodtak. Nagymamám 16 volt mikor férjhez ment nagyapámhoz. (Aki akkor 20 volt.)
2011. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
70%
22 vagyok a férjem 21,tanulunk egyéni tanrenddel,együtt neveljük 5hónapos kisfiunkat férjem dolgozik is,babánk nincs ráhagyva a nagyszülőkre ők kérik had vigyázzanak rá egy fél napot,elmegyünk néha néha a barátainkkal találkozni,vagy felváltva egyikünk elmegy este 2-3 órára de nem bulizunk éjjel nappal vagy minden héten,a bulizás is nagyon visszafogott, a kikapcsolódás kell az embernek ha az este 3 órában a barátokkal való beszélgetés stb akkor az ha egy délelőtti 1 órás mozi vagy kávézás akkor az,sztem általánosítasz,örülök,hogy nem 35 évesen lesz először gyerekem mert úgy gondolom fiatalon a terhesség is könnyebb és a baba én is sokkal egészségesebb lesz,a házasság előtt 1 évet együtt éltünk,napról napra jobban szeretjük és kívánjuk egymást,úgy gondolom,nem a kor a lényeg a házasságnál, hanem hogy szereted,megbecsülöd a másikat,az őszinteség és a megértés elkerülhetetlen ahhoz,hogy jól működjön a kapcsolat,élhetsz egy emberrel 10évig együtt majd 30 házasság, után egy évvel válás lesz, de lehet hogy 20évesen házasodsz és halálig együtt vagytok,nem lehet tudni
2011. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!