Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell a nőknek csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell a nőknek csak azért lemondani az esküvőről, hogy a férfi ne érezze magát rosszul?!

Figyelt kérdés

Úgy értem,miért mondja mindenki,hogy ne sürgesd lányom,majd ha magától akarja,összeházasodtok!Akkor minek az eljegyzés?

Mégis meddig kell várni,és főként:mire?Ha két ember szereti egymást,akkor minek a "majd ha..."?!Ha meg nem szereti,miért ígér házasságot?


2010. febr. 2. 16:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%

Ha azt gondolod, h a házasság "magához láncolás", akkor szerinted a gyerek micsoda?? A házasságot ha minden kötél szakad, még vissza lehet csinálni, a gyereket nem. Egyébként az ilyen "nem régimódi" nőket szokták egyik percről a másikra faképnél hagyni a pasik.

Egy régimódi nő

2010. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Miért?!...

Mert sok lány bedől már az "eljegyzésre" is, odaköltözik/összeköltözik a pasival és mos, főz, takarít rá, mindent megad, amit az egy feleségtől csak kaphat...

Akkor mi a búbánatos p*csának házasodna a pasi?!

Majd ha megbolondult!!!


Neki így is remek, bármikor kiszállhat jogi következmények nélkül, élhet függetlenként, de mégis valaki gondoskodik róla. Van ennél jobb?


Költözz el tőle, rögtön rá fog jönni, hogy hiányzol neki (vagy a kaja, tiszta ruha fog hiányozni)...

Vagy ha nem, akkor nem kár érte, csak a te drága idődet lopta!


Egy olyan pasi, aki mindent megkap egy nőtől, soha a büdös éleben nem fogja elhatározni magát, hogy akkor még ráadásul házasodjanak is össze. Minek?!


2-3 gyerek után sem!!! (Legfeljebb majd 35 éves korodban arrébb áll egy 20 éves csajjal és téged otthagy 2-3 gyerekkel.)

2010. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%
Köszi a lepontozást, innen is látszik, h milyen frusztráltak vagytok, ha ebben élitek ki magatokat.
2010. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A házasságot nem lehet erőltetni.Van akinek bejön, mert kényelmes dolog, minden ott van a szádban, van akinek nem. Van akinek a társadalmi elvárás nyomasztó h egy csomó mindennek meg kell felelni, eljátszani a jó férj, feleség, házasság szerepet, holott ez csak egy illuzió, mint ahogy nincs tökéletes ember se. Viszont abban is van igazság h a férfiak azért nem szeretik a házasságot, mert ha gondok jönnek akkor meg kell oldani. Ami meg kell az kényszer, és az már nem szeretetből van, hanem mert feleljünk meg a társadalmi elvárásoknak. Fojtsuk el a saját vágyainkat, szabadságunkat. Jó h sokan nem akarják. Meg a házasság után nagyon kiszámitható lesz a dolog jön a megszokás, meg egymás kiismerése. Van akinél van olyan igény h újdonság megismerése, és itt nem csinos uj nöket értek. Sokan mondják nem lehet kiismerni a másikat mert az emberek mindig változnak, hát igen, de nagyjából ki lehet.


Szerintem aki a szabad életet szereti az olyannal jöjjön össze, aki meg a biztonságot az meg olyannal. Kettő a tábor, aki meg azt hiszi h mindkettő lehet, megcsalhatja a társát az egy Patkány.


Aztán ott van az anyagi javak keveredése. persze az elején könnyű az együtt élés, mert mindent csak félig kell fizetni, hisz egy ház van, a fűtés se dupla, aztán mikor mégis úgy alakul h válás akkor megőrülnek az anyagi javak szétválasztásával.


Szóval van elég ok a házasság ellen. És nem rossz indulatból írtam, csak h lássátok a másik oldalt is.


Azt meg h javitsuk meg a házasságot ha elromlott? Hogy javitod meg ha elmúlt a szerelem érzése? Érzelmeket nem lehet kierőszakolni, még akkor se ha az illető szeretné.

2010. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

A legszarabb duma, amikor valaki azt mondja, hogy azért nem házasodok, mert mi van elválunk. Te jó ég. Ha valaki már most azt hiszi, hogy el fognak válni, akkor egyáltalán minek van a kapcsolatban. Agyon is ütném a pasim, ha ezért nem akarna elvenni. A házasság számomra bizalmi kérdés. Megtiszelem azzal a bizalommal, hogy életem végéig őt akarom társamul, és ezért elveszem-hozzámegyek.

Ez a halogatás, hogy majd, ha lesz pénz stb... Na olyan úgy se lesz. Legalább is kevés az esély. A házassághoz nem feltétlenül kell lagzi. Nem kell erre milliókat költeni. Aki megteheti oké, de aki nem attól még házasodhat. Az évekig tartó jegyességnek, meg megint csak nem látom értelmét. Én speciel nem akarom egy gyűrűvel mutogatni, hogy én bizony menyasszony vagyok. Aztán 10 év után megkérdezik, hogy még mindig csak az vagy. Gondolja át, hogy akar-e elvenni, ha eldöntötte, hogy igen, csak akkor kérjen meg. De nyaggatni senki sem szabad. A házassághoz mindkét fél erős akarata kell. Ezt szerintem az elején meg kell beszélni. Mert ha én annyira férjhez akarok menni mondjuk kislány korom óta, akkor nem biztos, hogy nagy jövőm van egy totál házasságellenes pasival. Ezt jobb az elején tisztázni.

2010. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

"Pont amikor az ember fiatal és még szép, nincsenek ráncai, akkor nem veszi el feleségül senki, aztán jön "


16.32; ez nagyon aranyos szöveg. Írj nekem, és rögtön elveszlek feleségül. Ez az írásod annyira nőies, hogy csak azt kell megkérdeznem, hogy tudsz főzni?

Bela

2010. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%
17:25-nek: hogyha te azért szülsz gyereket, h magadhoz láncolhass egy pasit, akk gratulálok...a gyerek a fajfenntartáshoz szükséges, a házasság nem.télleg régimódi vagy...sajnállak
2010. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
25%

szerintem ez a pasiknál csak lustaság miatt van...ki kell ebből zökkenteni! én párom is húzta-halasztotta 2 évig, aztán amikor már nekiálltunk, jobban élvezte a szervezkedést és talán még jobban is várta, mint én magam :) és megszervezte álmaim esküvőjét úgy, hogy senkitől semmit nem kellett kérnem! egyszerűen kitalálta, hogy én mit hogy szeretnék, nekem mi tetszene (meg mondjuk hasonló is az ízlésünk szerencsére). szóval csak a kezdet nehéz, hajrá, és sok boldogságot!


sok rosszmájú potencionális vénlánnyal (ld. "csak papír", "nem ezen múlik" és társai) meg ne foglalkozzál! nem az ő életük, és nem az ő esküvőjük :)

2010. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
69%

21:43 Te nem érted, h mit írtam. Akkor meg hogy alkotsz véleményt?? Én azt mondtam, h sok nő, aki nem él házasságban, a gyerekkel próbálja odaláncolni a pasit, ami persze nem sikerül. Nem tudom, ebben hol van az, h én is ezt csinálom?!

Már csak azért is, mert házas vagyok, de gyerekünk még nincs..

2010. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint, igenis vannak házasságpárti férfiak. Csak nagyon kevés. S lássuk be, manapság a házasság intézménye is egyre inkább kimegy a divatból. Nem mondom, hogy jó ez így, de így van. Mindezek ellenére azt gondolom, hogy az emberbe bele van programozva, bármennyire is nem divat a régimódiság, hogy ha már egyszer házasság, akkor a férfi kérje meg a nő kezét, ő kezdeményezze, ő akarja határozottan a dolgot. Fordítva ez elég visszás és egyetlen férfi sem fogja a nő ezen irányú törekvéseit értékelni, ha régimódi, ha nem. Az én férjem kifejezetten régimódinak számít. És feltétlen házasságpárti. De ő is azt képviseli, ha én akartam volna ezt kierőszakolni, messzire menekült volna tőlem.
2010. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!